שתף קטע נבחר

ערד מתפתחת: שכונת מגורים ופארק היי-טק חדש

נראה כי גם ערד מתחילה להיערך למעבר בסיסי צה"ל לנגב: העירייה ומינהל מקרקעי ישראל מקדמים תוכנית ענק לפיתוח הכניסה לעיר שתתפרס על פני 670 דונם. בתכנון: מתחמי תעסוקה והיי-טק ושכונת מגורים בצד הצפון-מזרחי של כביש 31

נראה כי ערי הדרום ממשיכות להתכונן להגעת בסיסי צה"ל לאזור . עיריית ערד ומינהל מקרקעי ישראל מקדמים תוכנית רחבת היקף לפיתוח ולשדרוג הכניסה לעיר, שתתפרס על פני שטח של 670 דונם ותכלול הקמת אזור תעשייה ושכונת מגורים חדשה, שתהווה השלמה לשכונה קיימת, ובה ייבנו 128 יחידות דיור חדשות.

 

כתבות נוספות על דיור בדרום בערוץ הנדל"ן :

 

התוכנית, שאושרה לאחרונה בוועדה המקומית ערד ומוגשת כעת לאישור הוועדה המחוזית מחוז דרום, מציעה תכנון מחדש לאזור הכניסה לעיר, הכולל 175 דונם לתעשייה לא מזהמת ו-40 אלף מ"ר למרכז תחבורה ובו תחנת רכבת ומסילת ברזל, וכן שטחי מסחר, משרדים, תעסוקה והיי-טק. מרכז התחבורה ותחנת הרכבת מתוכננים בשיתוף עם רכבת ישראל ומע"צ.

 

באשר לשכונת המגורים, היא מתוכננת לקום מצדו הצפון-מזרחי של כביש 31 ותהווה השלמה לשכונת נעורים הנמצאת ממזרח. בשכונה ישווקו 40 מגרשים בגודל 400 מ"ר לבנייה נמוכה צמודת קרקע, כלומר בנייה של עד שתי קומות לכל היותר. במקביל מקדמת העירייה פיתוח של שתי שכונות קיימות בעיר (רננים ויהושפט) ושל שתי שכונות חדשות (ראשונים וגבעות מזרחיות).

 

לדברי מתכנן מחוז דרום במינהל מקרקעי ישראל, חגי סלע, "התוכנית תיתן תנופה לעיר ערד. העבודות להרחבת כביש 31, המחבר בין צומת שוקת לערד, והמשך סלילת כביש 6 דרומה יחד עם חיבור ערד למסילת הרכבת הארצית - יהפכו את העיר בשנים הקרובות ליעד אטרקטיבי. תוכנית הכניסה לעיר תיתן פתרונות תעסוקה לאלו שגרים בעיר ולאלה שרוצים להצטרף אליה".

 

ערד. "התוכנית תיתן תנופה לעיר" (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
ערד. "התוכנית תיתן תנופה לעיר"(צילום: הרצל יוסף)

 

ירוחם: 1,600 דירות חדשות

ערד אינה העיר היחידה שנערכת להגעת אוכלוסייה מבוססת, עם מעבר בסיסי צה"ל לנגב. באחרונה הודיע המינהל כי בשנת 2013 ישווקו כ-1,600 יחידות דיור חדשות בירוחם, שייבנו בתמהיל מגוון של דירות לצעירים, וכן מגרשים צמודי קרקע בגדלים שונים. במסגרת תוכניות הבנייה בירוחם, מתוכננת שכונה דרומית חדשה שכבר הופקדה להתנגדויות והיא צפויה להתפרש על פני שטח של 704 דונם.

 

התוכנית כוללת 930 יחידות דיור חדשות בתמהיל מגוון. 578 יחידות דיור ייבנו בבנייה רוויה, כאשר 20% מהן (115 יחידות דיור) ייבנו במסגרת דיור בר-השגה בגודל של עד 120 מ"ר. 352 יחידות דיור נוספות ייבנו בבנייה נמוכה צמודת קרקע במגרשים בגודל של כ-500 מ"ר.

 

תוכנית נוספת שמקודמת בימים אלה על ידי הוועדה המקומית בירוחם וממתינה להפקדה בוועדה הארצית לדיור לאומי (וד"ל) היא השכונה הדרום-מערבית, שתכלול הקמת 649 יחידות דיור ותתפרש על פני שטח של כ-700 דונם.

 

במסגרת התוכנית ייבנו 444 יחידות דיור בבנייה רוויה, מהן 20% (90 יחידות דיור) במסגרת דיור בר-השגה. 205 יחידות הדיור הנוספות ייבנו בבנייה נמוכה צמודת קרקע על מגרשים בגודל של עד 800 מ"ר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ערד. בנייה נמוכה צמודת קרקע
צילום: הרצל יוסף
מומלצים