שתף קטע נבחר

אהרן רזאל וקובי אריאלי עושים שמח בכולל

קצת ברסלב, קורטוב של שאנטי, קריצה לעולם החזנות הבורגני - והמון הומור פנימי. לקליפ חדש, אהרן רזאל גייס את חברו הטוב קובי אריאלי ואת תלמידי הכולל שבו הוא לומד מדי יום: "כדי שלא יהיה ביטול תורה, הם המשיכו ללמוד גם תוך כדי הצילומים"

"בצבא חזק צריך את כל סוגי החיילים", שר אהרן רזאל - היוצר שלא מפסיק להפתיע, וקבע את מושבו בבית המדרש הישן. אחרי שהתנגן מעל גלי האתר, יוצא היום הקליפ לשיר "אני קבעתי" - שיוצא למסע בצמתי חייו המפוספסים-לכתחילה של רזאל. בקליפ מככבים קובי אריאלי והאברכים שמלווים את רזאל יום-יום בבית המדרש "בתי ברוידא" בירושלים, שבו הוא לומד תורה.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

"אני חושב שצו השעה היום זה להתחזק בלימוד התורה, עם כל כמה שזה נשמע נדוש", אמר רזאל ל-ynet עם צאת הסינגל. "גם אהבת אחים חשובה, אני לא אומר שלא, אבל הג'וק הליטאי תפס אותי מהבחינה שלימוד תורה זה מעל לכל, ויש בזה הכל, גם להרבות שלום". עוד הוא אומר: "אולי גרשו אותי מגוש קטיף, אבל מבית המדרש אי אפשר".

 

המילים לשיר נכתבו, לדברי רזאל, בקריצה: "השיר הזה מאוד הומוריסטי. אני נהנה מהעובדה שכתבתי שיר מהפן האחר שלי. בשיר הזה אני מספר על מה שאמרו לי לעשות - ואני באמת עושה את הדברים האלה". רזאל מרמז - וממחיז בקליפ עצמו - לכל סוגי הפעילויות של חב"ד, ברסלב ודומיהם, "אבל אני שר מנקודת מבטו של ה'חניוק' שרק רוצה ללמוד תורה. לא מתוך סרקזם, אלא עם הרבה אהבה לטיפוס הזה".

 

רוצה להאהיב את התורה על כולם

הבחירה באיש התקשורת קובי אריאלי אינה מקרית: השניים חברים גם מחוץ לשעות הברנז'ה, וחולקים אהבה משותפת ללימוד

התורה. "כל השאר הם תלמידי חכמים אמיתיים שבאמת לומדים תורה. לא מדובר בשחקנים", מבהיר רזאל. "כדי שלא יהיה ביטול תורה, הם המשיכו ללמוד גם תוך כדי הצילומים".

 

על רקע סערות המגזר סביב גיוס חרדים ושוויון בנטל, מבקש רזאל "להאהיב ולהנגיש את לימוד התורה, לכל דכפין", לדבריו. "הכוונה שלי ממש לא הייתה להיכנס לעניינים פוליטיים", הצהיר בעבר. "אני מעריץ את אלה שיושבים בפוניבז'. אני מאוד אוהב את הישיבה, ובעיניי בחורים שיושבים ולומדים תורה זה אחד מהפלאים של עם ישראל. זה אחד מפלאי תבל".

 

סדר היום של רזאל נע כיום סביב לימודיו בישיבה שליד ביתו בנחלאות. לאחר שהוא פותח את הבוקר עם חמש צלחות קורנפלקס (לילדיו), הוא מתפנה ללימוד בחברותא ואחר כך בכולל. גם אחר הצהריים הוא שקוע בתורה, אך מפנה מקום למוזיקה. כך עתיד אלבומו התשיעי לצאת בתאריך העברי ראש חודש חשוון (בעוד חודש וחצי), עם פתיחת זמן "חורף" בעולם הישיבות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהרן רזאל, מתוך הקליפ
וגם קובי אריאלי בשאנטי
מומלצים