שתף קטע נבחר

אושרה תוכנית ענק בדרום: 2,220 דירות חדשות

ערי הדרום ממשיכות להיערך למעבר של בסיסי צה"ל לנגב: הוועדה לדיור לאומי אישרה 3 תוכניות להקמת אלפי יחידות דיור בבאר שבע ובקריית גת, רובן יוקמו בבנייה צמודת קרקע

מדרום תיפתח הטובה: אחרי שאתמול נודע כי מינהל מקרקעי ישראל מקדם תוכנית לשדרוג ופיתוח העיר ערד, הודיעה היום (ב') הוועדה לדיור לאומי מחוז דרום כי אישרה להפקדה תוכנית ענק לבניית אלפי יחידות דיור חדשות בבאר שבע ובקריית גת. על פי התוכנית, המורכבת למעשה משלוש תוכניות שונות, יוקמו 2,221 יחידות דיור בשתי הערים.

 

כתבות נוספות על בנייה בדרום בערוץ הנדל"ן :

 

בבאר שבע יוקמו 632 יחידות דיור בגבול הצפון-מערבי של העיר, בסמוך לשכונת נווה מנחם א', ותתפרש על פני שטח של 850 דונם. הבנייה תהיה צמודת קרקע, במטרה לתת מענה לביקוש למגורים צמודי קרקע לאור מעבר בסיסי צה"ל לדרום. כמו כן, כוללת התוכנית מרכזי פעילות כגון מעון יום, גני ילדים ובית כנסת.

 

תוכנית נוספת בעיר כוללת הקמת 651 יחידות דיור חדשות בשכונת נווה מנחם ב', והיא תיבנה בסמוך לשכונת נווה מנחם א'. התוכנית כוללת שטחים ירוקים פתוחים שיכלו פארק שכונתי, גני ילדים, מעונות יום, בתי כנסת, מבנה מסחרי ומועדון קאנטרי.

 

קריית גת: הקטנת צפיפות הדיור לדונם

בקריית גת צפון אושרה תוכנית להקמת 938 יחידות דיור בשטח של כ-500 דונם בצפיפות ממוצעת של 6.3 יחידות דיור לדונם. מדובר בחלק מתוכנית המתאר של קריית גת צפון, והקטנת הצפיפות נובעת מהגדלת מספר יחידות הדיור צמודות הקרקע.

 

תוכנית המתאר של קריית גת צפון מורכבת מארבע תוכניות הנמצאות בשלבי אישור, והיא תרחיב לראשונה את התחום הבנוי של קריית גת צפונה, אל עברו השני של נחל לכיש. במסגרת התוכנית ייבנו כ-7,000 יחידות דיור בסך הכל סביב פארק עירוני חדש, שיהיה מיועד לפעילות נופש וספורט בשטח של כ-650 דונם וישתרע משני צדיו של נחל לכיש העובר בסמוך.

 

התוכנית מאמצת את העקרונות של תוכנית המתאר, וקובעת שטחים לבנייה צמודת קרקע ולבניה רוויה. כמו כן, יש בתוכנית תמהיל יחידות דיור רב גוני למשפרי דיור מהעיר הקיימת ולקליטת אוכלוסייה מחוץ לעיר, במגמה לחזק את השדרה הסוציו-אקונומית של העיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר בנייה בבאר שבע. נערכת להקמת עיר הבה"דים
צילום: הרצל יוסף
מומלצים