שתף קטע נבחר

האשה הסודית: מי קיבלה את פרס הביטחון?

בכירה באחת מזרועות הביטחון נמנית עם הזוכים בפרס ביטחון ישראל לשנת 2012. פועלה שמהווה הישג ייחודי יישאר חסוי

מפתחי "כיפת ברזל" תפסו אמש (יום ב') את מרב תשומת הלב בטקס חלוקת פרס ביטחון ישראל לשנת 2012, אולם מלבד שמונת הזוכים שפיתחו את המערכת להגנה אווירית, קיבלו את הפרס היוקרתי 15 זוכים נוספים וכן זוֹכָה אחת. 16 הזוכים קיבלו את הפרס על שני פרויקטים מבצעיים סודיים, שבניגוד למערכת "כיפת ברזל", לא ניתן להרחיב עליהם את הדיבור.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

האשה שקיבלה את הפרס מכהנת כבכירה באחת מזרועות הביטחון. כאשר היא עלתה על הבמה כדי לקבל את הפרס מידיהם של שר הביטחון אהוד ברק ונשיא המדינה שמעון פרס, התרגשו רבים מהיושבים בקהל ובכללם ראש המוסד תמיר פרדו וקצינים מאגף המודיעין.

 

הפרס הראשון הוענק לצוות של אגף המודיעין בצה"ל עבור פיתוח ויישום יכולות חדשות שמהוות, לפי משרד הביטחון, הישג טכנולוגי ומודיעיני יחיד מסוגו. במשרד הביטחון ציינו כי רבים עומדים מאחורי פרויקט זה וכי השימוש המבצעי ביכולת שנובעת מהפרויקט מביאה במישרין להישגים ערכיים מרחיקי לכת בתרומתם לביטחון המדינה.

 

האשה הסודית מקבלת את הפרס מידי פרס וברק (צילום: אלון בסון, משרד הביטחון) (צילום: אלון בסון, משרד הביטחון)
האשה הסודית מקבלת את הפרס מידי פרס וברק(צילום: אלון בסון, משרד הביטחון)

 

הפרס השני הוענק על פיתוח סודי אף הוא לצוות מזרוע ביטחונית במשרד ראש הממשלה והתעשייה האווירית, וכן על פיתוח כלים טכנולוגיים ומבצעיים לצורך ביצוע משימה מסוימת שהוגדרה במשרד הביטחון כ"קשה ומורכבת".

 

במשרד הביטחון אמרו על משימה זו כי "הגשמתה דרשה מחד יכולת חשיבה מקורית ויצירתיות מרשימה, ומאידך תעוזה וכושר ביצוע חסר תקדים. ההישגים במשימה זו הם בעלי תרומה מכרעת לביטחון המדינה". הנשיא פרס רמז בדבריו על יכולותיה הסודיות של מדינת ישראל כאשר הבהיר: "אני מציע לאויבינו לא לטעות לגבי יכולותינו הגלויות והגנוזות, לא בעבר ולא בעתיד. רוב ההישגים המצוינים שזיכו אתכם בפרס השנה הם חסויים".

פורסם לראשונה 03/09/2012 23:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אשת המסתורין, אתמול בטקס
צילום: אלון בסון, משרד הביטחון
ראש המוסד פרדו. נכח בקהל
צילום: ערוץ 10
מומלצים