שתף קטע נבחר

ב"ש מזנקת במכירת דירות, המשקיעים חוגגים

הזוגות הצעירים מתנפלים על דירות, משקיעים רוכשים בניינים שלמים, ולשוק הרותח בבירת הנגב נכנסו גם הורים לסטודנטים הלומדים בעיר: "עדיף להחזיר משכנתא על נכס של ‭400-300‬ אלף שקל, מאשר לשלם אלפי שקלים בחודש על שכירות"

למרות הניסיון לבלום את משקיעי הנדל"ן, העיר באר שבע הופכת לבירתם. חברות ומתווכים בעיר מדווחים על עשרות מתעניינים ביום, ועל עסקאות שנחתמות - לא על דירות, אלא בניינים שלמים.

 

כתבות נוספות על באר שבע בערוץ הנדל"ן :

 

דו"ח האוצר מאתמול (ג') מאשר: באר שבע מזנקת במכירת דירות, והיא המקום הבולט ביותר בפעילות המשקיעים. גם ראש העירייה, רוביק דנילוביץ‭,'‬ מאשר זינוק בהיקף ההתעניינות בבירת הנגב.

 

לפני כחודש דיווח "ממון" על עסקת ענק בשוק היד שנייה בעיר: תושב המרכז רכש דרך סניף רימקס 20 דירות בנות ארבעה חדרים בכ‭20-‬ מיליון שקל. כעת חמישה משקיעים נוספים מנהלים מו"מ על רכישת בניינים, במקום לקנות מספר נכסים מפוזרים ברחבי העיר. תושב המרכז, המייצג קבוצת משקיעים, רוכש בימים אלו קרקע עליה הוא מתכוון להקים בניין בן 30 דירות, וזאת לא כדי למכור את הדירות - אלא להשכיר את כולן.

 

אבי חיון, זכיין סניף רימקס בעיר, אומר: "המשקיעים מגיעים כי הנכסים כאן מאוד זולים ביחס למרכז, התשואה טובה, הם מקבלים דירות גדולות וחדשות יחסית במחיר שבו לא היו יכולים לרכוש אפילו דירת חדר באזור המרכז. באר שבע היא עיר מאוד מתפתחת, ואז תושבים חדשים מגיעים, ותושבי עבר מגלים אותה מחדש".

 

לדברי לוי יצחק, עורך מחירון הדירות, "שני תנאים דרושים להשקעה כדאית: מחירים נמוכים וסטודנטים שוכרים. באר שבע מקיימת את שניהם".

 

הורים לסטודנטים מעדיפים לקנות דירות

לשוק הרותח נכנסו גם הורים לסטודנטים הלומדים בעיר. מבחינתם, עדיף להחזיר משכנתא על נכס של ‭400-300‬ אלף שקל, מאשר לשלם אלפי שקלים בחודש על שכירות. בתום לימודיו של הילד יהיה להם נכס ביד, גורם המכריע את הכף לטובת עשרות עסקאות כאלה.

 

כך, לדוגמא, בדרך השלום בשכונה ג‭,'‬ מרחק הליכה מהאוניברסיטה, דירת שלושה חדרים עם מעלית עולה 380 אלף שקל, ומושכרת ב‭2,500-‬ שקל בחודש - כ‭7.9%-‬ תשואה. דירת שלושה חדרים ברחוב התלמוד, שעולה 300 אלף שקל, מושכרת לשני סטודנטים ב‭1,100-‬ שקל כל אחד, סך הכל ‭8.8%‬ תשואה.

 

נראה כי אחרי שהרכבת המהירה מבאר שבע לתל-אביב החלה לפעול, חזון הנגב סוף כל סוף מתגשם. מי שמסתובב בעיר היום רואה בנייה מואצת, תוכניות להקמת שכונות של וילות, פארק מוטורי, "סנטרל פארק" עם נחל ואמפיתיאטרון גדול - הכל כדי למשוך אנשי קבע בעקבות עיר הבה"דים שתיפתח באזור בקרוב.

 

ובאמת, רק שלשום אישרה הוועדה לדיור לאומי תוכנית ענק להקמת 2,221 דירות בדרום, במסגרתן שתי תוכניות אושרו בבאר שבע להקמת ‭1,270‬ צמודי קרקע בשכונת נווה מנחם בעיר, על מגרשים של ‭500-350‬ מ"ר. גם הכניסה לעיר תתחדש בהיקף השקעה כולל של שלושה‬ מיליארד שקל.

 

הכתבה פורסמה הבוקר במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באר שבע. המשקיעים חוגגים
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים