שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  בקרוב: מחליפים את המזגן הישן בסיוע המדינה
  אחרי החלפת המקררים והנורות החסכוניות - משרד האנרגיה מתכנן פרויקט נוסף, במסגרתו יסובסדו עד 45 אלף מזגנים חדשים לכלל האוכלוסייה. הציבור ייהנה מהנחה של 1,600-800 שקל למזגן, בהתאם לסוג ולעלות הפירוק שלו

  משרד האנרגיה והמים פרסם היום (ד') מכרז לבחירת זכיין לאספקת מזגנים חדשים ויעילים אנרגטית וגריטת מזגנים ישנים, לכלל האוכלוסייה בישראל. במסגרת הפרויקט יסובסדו עד כ-45 אלף מזגנים חסכוניים, זאת בהמשך למבצע הקודם להחלפת 10 אלף מזגנים למקבלי הבטחת הכנסה.

   

   

  הספקים שיזכו במכרז יתחייבו להציע לזכאים מזגנים יעילים אנרגטית, בדירוג B, A או C, ולהעניק עליהם ועל התקנתם אחריות כוללת של 3 שנים. המכרז כולל מזגנים בשלושה גדלים וכן מציע גם אפשרות נוספת להחלפת מזגן מיני מרכזי במזגנים מפוצלים.

   

  מועד תחילת המבצע יפורסם לאחר שייבחר הזוכה במכרז. הפרויקט יתבצע במספר שלבים, כאשר בשלב הראשון מתוכנן לסבסד החלפת כ-6,000 מזגנים. בתאם לתוצאות השלב הזה, יוחלט כיצד ואם להרחיב את המבצע.

   

  הסבסוד שמעניק המשרד כולל את ההובלה, פירוק המזגן הישן וגריטתו, התקנת המזגן החדש ומתן אחריות כוללת על המזגן ועל ההתקנה למשך שלוש שנים. המשרד ישתתף בסכום שנע בין 800 ל-1,600 שקלים למזגן, בהתאם לסוג ולעלות הפירוק שלו. הצרכנים ישלמו את ההפרש שבין מחיר המזגן שירכשו על פי ההצעה שתזכה במכרז, לבין סכום הסבסוד.  

   

  החיסכון הצפוי: מאות שקלים בחשבון החשמל

  אופן החלפת המזגנים יתבצע כנראה בדומה למבצע הקודם - אזרחים שיהיו מעוניינים להשתתף במבצע יוכלו ליצור קשר עם החברה שתזכה במכרז ולבדוק אם המזגן הישן שלהם עומד בקריטריונים להחלפה. 

   

  ממשרד האנרגיה נמסר כי עלות הפרויקט עומדת על תקציב כולל של כ-50 מיליון שקל. כן נמסר כי החלפת המזגנים צפויה להוביל לחיסכון למשק האנרגיה בישראל של כ-50 מיליון קוט"ש בשנה, ובסך הכל לחיסכון של כ-350 מיליון קוט"ש לאורך חיי המוצרים, שנאמדים בכ-7 שנים. 

   

  עוד ציינו במשרד, כי החלפת מזגן מיני מרכזי במזגנים מפוצלים, תאפשר לחסוך בצורה משמעותית אף יותר, שתתבטא במאות שקלים בחשבון החשמל הביתי בשנה.

   

  הפרויקט מצטרף לפרויקטים נוספים שערך המשרד, בהם החלפת מקררים זוללי חשמל לכלל הציבור שעדין נמשך עם דגם אחרון שנותר, ומבצע החלפת נורות, במסגרתו יכול הציבור לרכוש מארז של שלוש נורות חסכוניות במחיר מבצע של 20 שקל. מהמשרד נמסר כי בחודשים הקרובים מתוכננים פרויקטים נוספים עבור כלל האוכלוסייה, בהם החלפת דודי חשמל במערכות שמש והחלפת מקררים נוספים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בקרוב: מחליפים את המזגן הישן בסיוע המדינה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים