שתף קטע נבחר

המיזוג ניפח את חשבון החשמל? תתייעלו אנרגטית

מבנים ישנים רבים ברחבי הארץ צורכים חשמל באופן לא יעיל, לצורך מיזוג או חימום. חברות בשוק זיהו את הפוטנציאל ומציעות לבתי חולים, מפעלים, מלונות וקניונים לייעל את המערכות ולחסוך עשרות אחוזים בהוצאות האנרגיה. כך עושים את זה

התייעלות אנרגטית צוברת תאוצה בישראל ובעולם, זאת לא רק בשל הצורך בחסכון כלכלי בצריכת החשמל, אלא גם מתוך צורך בשימור סביבה נקייה ופחות מזהמת.

 

עופר אלון, מומחה לנושא, מסביר כי מדובר בתהליך שבו משדרגים פעילות מסויימת לכדי מצב, שהתפעול שלה יהיה במצב אופטימאלי שלו. אחת הדרכים לבצע זאת  בתעשייה היא באמצעות חברות מקצועיות, בעזרתן ניתן לפקח על ניצול האנרגיה ולהביא לחסכון משמעותי בצריכת החשמל.
 
"אנחנו פונים לכל גוף שבו צריכת האנרגיה שהוא משקיע במערכות מיזוג אוויר ומערכות חימום היא משמעותית" אומר רונן שטרקמן, מנכ"ל דלקיה, חברה המספקת מערכות התייעלות אנרגטית. "אלו יכולים להיות מבנים תעשייתים, בתי חולים, קניונים ובתי מלון".

 

איך עושים זאת? תחילה מבצעת החברה בדיקה מקיפה של כל מערכות שצורכות אנרגיה ומממנת את ההשקעה הכרוכה בהחלפת הציוד שאינו יעיל. החוזה מולה הוא ארוך טווח ובמהלכו החברה מספקת שירותי קירור וחימום בעלות מופחתת מזו שעלתה לפני כן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי דקל
התייעלות אנרגטית
צילום: חגי דקל
מומלצים