שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עיתון צרפתי פרסם קריקטורות של מוחמד בעירום
  חרף המהומות האלימות שעורר הסרט על מוחמד, מימשו עורכי השבועון הסאטירי "שארלי הבדו" את הבטחתם ופרסמו בגיליונם האחרון קריקטורות של מייסד האיסלאם, חלקן בעירום. בצרפת חוששים: הפרסום ילבה את האש בעולם המוסלמי
  חבית הנפץ הבאה? השבועון הסאטירי הצרפתי "שארלי הבדו" מימש את הבטחתו ופרסם היום (יום ד') בגיליונו קריקטורות של הנביא מוחמד - צעד שעלול ללבות את האש בעולם הערבי אחרי המהומות האלימות שעורר הסרט שלועג למוסלמים. מסיבה שאינה ברורה, אתר האינטרנט של השבועון נחסם לגישת גולשים.

   

  בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

   

  עוד חדשות בעולם :

   

  בעקבות פרסום הקריקטורות בעיתון הצרפתי הוצבו כוחות משטרה גדולים בסמוך למשרדיו בפריז כדי לשמור על הסדר במקום ולמנוע פגיעה בעובדי העיתון.

   

  "אסור ללעוג". יהודי חרדי דוחף מוסלמי על כיסא גלגלים בשער העיתון (צילום: AFP )
  "אסור ללעוג". יהודי חרדי דוחף מוסלמי על כיסא גלגלים בשער העיתון(צילום: AFP )

   

  בקריקטורה שהופיעה על שערו הראשי של השבועון הסאטירי נראה יהודי חרדי דוחף מוסלמי בכיסא גלגלים שחובש לראשו טורבן. לידם הופיע הכיתוב "אסור ללעוג".

   

  קיבלו השראה מ"מחוברים לחיים"

  את ההשראה לקריקטורה לקחו עורכי העיתון הצרפתי מהדרמה הקומית המצליחה "מחוברים לחיים" (intouchables), שמגוללת את מערכת היחסים בין עשיר צרפתי שמרותק לכיסא גלגלים לבין המטפל שלו - צעיר שחור ממוצא אפריקני.

   

  ואם בזה לא די, בכמה קריקטורות שפורסמו בתוך העמודים הפנימיים נראה מוחמד ללא בגדים.

   

  אבטחה גדולה סביב משרדי העיתון. אחד מעורכי "שארלי הבדו" (צילום: AFP )
  אבטחה גדולה סביב משרדי העיתון. אחד מעורכי "שארלי הבדו"(צילום: AFP )

   

  בשבוע שעבר הוביל פרסום הסרט "תמימות המוסלמים", שמציג את הנביא מוחמד כרודף שמלות התומך בניצול מיני של ילדים, להתפרעויות והפגנות אלימות בעשרות מדינות ולמותם של יותר מ-30 בני אדם.

  בלוב, נרצח השגריר האמריקני. השלטונות בצרפת חוששים כי פרסום הקריקטורות בשבועון "שארלי הבדו" רק ילבה את האש בעולם הערבי.

   

  במקביל, ראש ממשלת צרפת ז'אן-מארק איירו הודיע כי הרשויות החליטו לאסור הפגנה שתוכננה נגד הסרט האנטי-איסלאמי, "תמימות המוסלמים", שהציג את הנביא באור שלילי. לדבריו, המפגינים הגישו בקשה לקיים מפגן מחאה בשבת הקרובה, אולם היא נדחתה. 

   

  זועמים על פרסום הסרט האנטי-איסלאמי. מפגינים בקשמיר (צילום: רויטרס)
  זועמים על פרסום הסרט האנטי-איסלאמי. מפגינים בקשמיר(צילום: רויטרס)

   

  משרדי העיתון "שארלי הבדו" הוצתו בחודש נובמבר האחרון אחרי שפרסמו קריקטורה שלועגת למוחמד. העיתון הסאטירי שינה את שמו באופן חד פעמי ל"שריעה הבדו" ופרסם איור של מייסד האיסלאם עם הכיתוב "100 מלקות למי שלא ימות מצחוק". צעד זה בא בתגובה לניצחונה של המפלגה האיסלאמית "א-נהדה" בבחירות האחרונות בתוניסיה ולהודעת השלטונות החדשים בלוב כי יתאימו את חוקי המדינה לחוק השריעה האיסלאמי.

   

  בעמוד האחרון של העיתון הוצגו הצעות לשער שעליהן המערכת ויתרה לכאורה, בהן מופיעה דמותו של הנביא מוחמד עם אף אדום של ליצן ומעליה הכיתוב "כן, האיסלאם מבין הומור".

   

  לא הייתה זאת הפעם הראשונה שהעיתון הצרפתי מעורר סערה גדולה. בשנת 2006 הוא פרסם את הקריקטורות המפורסמות של הנביא מוחמד שפורסמו לראשונה על ידי העיתון הדני "יילנדס פוסטן" ב-2005. הפרסום בעיתון הדני הצית הפגנות מחאה המוניות בעולם הערבי, שבהן נהרגו לפחות 50 בני אדם.

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "עיתון צרפתי פרסם קריקטורות של מוחמד בעירום"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AFP
  קריקטורת מוחמד בעיתון הצרפתי
  צילום: AFP
  אסר על קיום הפגנה נגד הסרט האנטי-מוסלמי. ראש ממשלת צרפת איירו
  צילום: רויטרס
  מוצר השנה
  מומלצים