שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פינוי שדה דב בת"א: ועדות התכנון מתעלמות

  ההחלטה על פינוי שדה דב בת"א נמסרה כבר לפני שבועיים, אך הוועדה המחוזית בת"א התעלמה ממנה: היא דחתה התנגדויות לתוכנית בנייה סמוך לשדה, בטענה שהוא "קיים ופעיל ולא קיים מועד מחייב לפינויו". המתנגדים: "לא ייתכן שהוועדה תאשר בנייה עם מגבלת גובה בגלל שדה - שיפונה עוד 4 שנים"

  לפני שבועיים הוחלט לפנות את שדה התעופה שדה דב שבצפון תל-אביב , אולם נראה כי בוועדות התכנון מתעלמים מההחלטה. בסוף השבוע האחרון דחתה הוועדה המחוזית תל-אביב את ההתנגדויות לתוכנית 3388א', שבמסגרתה צפויות להיבנות 1,117 יחידות דיור בסמוך לשדה דב. הסיבה, כך נאמר בדיון הוועדה: אין עדיין החלטה לפנות את השדה.

   

  עוד על פינוי שדה דב בערוץ הנדל"ן :

   

  "הואיל ושדה התעופה דב הינו שדה קיים ופעיל, לא ניתן להתעלם ממגבלות התכנון הנובעות ממנו", נאמר בוועדה. על אף שהוחלט כי פינוי השדה ייעשה ב-2016, נאמר עוד: "הואיל ולא קיים עדיין מועד מחייב לפינוי השדה, אין מקום לתכנון צופה פני עתיד לא ידוע".

   

  ההתגדויות שהוגשו לתוכנית היו בעיקר נגד הכוונה כי הבנייה במסגרת התוכנית תיעשה בצפיפות של שש יחידות לדונם. צפיפות זו נחשבת לצפיפות נמוכה, שנקבעה בשל הסמיכות לשדה דב. יצוין כי התוכנית משתרעת על פני שטח של 190 דונם בסמוך לשדה דב, ומדרום ל-1,900 הדונם של תוכנית 3700 שיזמה עיריית תל-אביב, ובמסגרתה ייבנו 12 אלף יחידות דיור.

   

  על הקרקע שעליה חלה תוכנית 3388א' נקבע כי חוץ מ-1,117 יחידות הדיור, שייבנו בבנייה מדורגת ומצומצמת יחסית בגלל הקרבה לשדה, כ-3450 מ"ר יהיו שטחי מסחר עיקריים, וכ-2830 מ"ר יהיו שטחי משרדים, שטחים ציבוריים פתוחים, שטחי ציבור ומתקנים הנדסיים.

   

  "מפלים את בעלי הקרקעות לרעה"

  החלטת הוועדה המחוזית לאשר את תוכנית 3388א' כפי שהיא, ללא שינויים בעקבות פינוי שדה דב, עוררה כעס רב. "לא ברור מדוע ממשיכים להתעלם מהפינוי העתידי של שדה דב", אמר עו"ד שמואל שוב ממשרד שוב ושות', המייצג חלק מבעלי הקרקעות בשטח התוכנית.

   

  לדבריו, "ההחלטה לאשר בנייה מדורגת, כאשר בעוד מספר שנים יפונה השדה ובמקומו תאושר בנייה גבוהה יותר ללא מגבלות, מפלה לרעה את בעלי הקרקע שלא לצורך. הרי אישור התוכנית היום אינו מבטיח בנייה בקרוב, ומן הראוי היה להתייחס לפינוי שדה דב בעת אישור התוכנית".

   

  על פי ההערכות, מדובר בהפסד תכנוני של כ-1,900 יחידות דיור במתחם. נזכיר שמבדיקה של ynet עולה כי במסגרת התוכניות במתחמים הפתוחים סמוך לשדה דב ניתן יהיה לבנות 25 אלף יחידות דיור; אולם תוכניות אלטרנטיביות לוקחות את פינוי שדה בחשבון - ומציעות בנייה של למעלה מ-60 אלף יחידות דיור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: תומריקו
  שדה דב. יש החלטה או אין החלטה?
  צילום: תומריקו
  מומלצים