שתף קטע נבחר

סופית: יוגב אוחיון ישחק במכבי ת"א

פרסום ראשון: אחרי קיץ מלא ביצרים וכעסים, הגארד הישראלי והצהובים הגיעו להבנות על המשך שיתוף הפעולה. מכבי ת"א תחזיר לקובאן 200 אלף דולר

יוגב אוחיון ומכבי ת"א סיימו את הסאגה, השחקן ילבש צהוב בעונה הבאה. כל זאת, לאחר שסוכם בין הצדדים כי הקבוצה תחזיר את 200 אלף הדולר שקיבלה מקובאן בחזרה לקבוצה הרוסית. מסיבת עיתונאים רשמית תערך הערב (ש') בשעה 19:45 בהיכל נוקיה, בהשתתפות שני הצדדים.

 

  

השאלות שיישארו פתוחות בשלב הזה, הן מה יעלה בגורלו של חוזהו של אוחיון בקובאן והאם הקבוצה הרוסית וסוכנו של השחקן יעברו בשתיקה על הסכם כזה עם המועדון הצהוב. בנוסף, עדיין לא ברור האם לאחר יישור ההדורים מכבי ת"א בכל זאת תפתח את חוזהו של אוחיון, תשדרג אותו והאם תאריך אותו בשנתיים נוספות.

 

סוף טוב, הכל טוב? יוגב אוחיון (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
סוף טוב, הכל טוב? יוגב אוחיון(צילום: ראובן שוורץ)

 

כזכור, לפני שפיב"א הודיעה על החלטה הרשמית כי אוחיון שייך למכבי ת"א, נתנה המזכירות לשני הצדדים זמן לנסות ולהגיע להבנות ביניהם. הנושא הכספי הוסדר בזמנו מול קובאן הרוסית, אך ההסכם לא צלח בשל דרישת הצהובים למכתב הודאה והתנצלות מהגארד הישראלי, שסירב לבקשה.

 

אוחיון - מכבי ת"א: תקציר הפרקים הקודמים

 

בסופו של דבר, הודיעו שני הצדדים שלא הגיעו להסכמה ופיב"א שחררה את החלטתה הרשמית, בה התברר, כאמור, כי יוגב אוחיון פעל תחת חוזה וכי הוא שייך למכבי ת"א.

 

הכל נסלח, הכל נשכח? שמעון מזרחי ודייויד בלאט (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
הכל נסלח, הכל נשכח? שמעון מזרחי ודייויד בלאט(צילום: יובל חן)

 

סאגה של ליל קיץ סגריר

3 חודשים נמשכה הסאגה בין יוגב אוחיון למכבי ת"א. זה התחיל ב-6 ביוני, כשאוחיון

 דרש מהצהובים לפתוח ולשדרג את חוזהו. במכבי טענו אז כי רצו לשדרג את השחקן, אך זה דרש סכום גבוה מדי (חצי מיליון דולר). זה המשיך בהתכתשויות בין הצדדים, כשמצד אחד בסביבתו של יוגב אוחיון הובהר כי הוא לא מעוניין לשוב ולשחק במכבי ת"א ומצד שני, הצהובים שמרו על ארשת פנים רגועה מכיוון שלטענתם, השחקן תחת חוזה וללא אפשרות יציאה.

 

או אז הגיע הרגע ששינה לחלוטין את תמונת המצב בין הצדדים. ב-26 ביוני נודע כי יוגב אוחיון חתם בלוקומוטיב קובאן הרוסית. הצהובים קיבלו בתדהמה את אותה ידיעה והמשיכו לטעון בתוקף שהחוזה אינו חוקי מכיוון שהגארד הישראלי שייך להם.

 

יעניק את אותו קרדיט לאוחיון? דייויד בלאט (צילום: אתר מכבי ת"א) (צילום: אתר מכבי ת
יעניק את אותו קרדיט לאוחיון? דייויד בלאט(צילום: אתר מכבי ת"א)

 

אוחיון מצדו טען כי בחוזהו ישנו סעיף שבו כתוב כי יוכל להשתחרר ביולי 2012 ולא 2013, המשיך להאמין בצדקתו ואף העביר לצהובים את 200 אלף הדולר סכום השחרור שלו על פי החוזה.

 

במהלך שלושת החודשים האלה, נעשו ניסיונות תיווך, אך אוחיון התעקש כי הוא לא מתכוון לחזור למכבי ת"א בשום אופן. בסופו של דבר, הגיעה בשבוע שעבר החלטה של פיב"א, אשר אומרת כי יוגב אוחיון הוא רשמית שחקן של מכבי ת"א שלא יכול לחתום בשום קבוצה אחרת.

 

לא חשוב העבר, עכשיו רק העתיד. יוגב אוחיון (צילום: מור שאולי) (צילום: מור שאולי)
לא חשוב העבר, עכשיו רק העתיד. יוגב אוחיון(צילום: מור שאולי)

 

למרות זאת, ביום רביעי האחרון לאחר שהצדדים נפגשו ביניהם, אוחיון המשיך להתעקש כי הוא רוצה לשחק ברוסיה. הצהובים נקבו במחיר של 350 אלף דולר ואז הגיעה תפנית. נוספת. 

 

הגארד הישראלי ומכבי ת"א, שהיו בנתק ורוב הזמן דיברו דרך עורכי דין והסוכן, הצליחו להגיע לידי התקרבות וסוף טוב לסאגה הארוכה, אוחיון יחזור לקבוצה בה הצטיין בעונה החולפת וימשיך לעונה נוספת ואולי ליותר. עכשיו רק נשאר לו ולמכבי ת"א לנסות ולקק את הפצעים שהשאירה הסאגה הזו שחלקם לא קטנים ושטחיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל חן
יוגב אוחיון
צילום: יובל חן
מומלצים