שתף קטע נבחר

אושר צו הקפאת הליכים למעריב למשך חודש

שופטת בית המשפט המחוזי ורדה אלשיך: יש לבצע בדיקה מעמיקה ואובייקטיבית של הקבוצה שמא בכל זאת ניתן להבריאה או לפחות לבדוק היטב האם אכן הרכש המוצע הינו תקין. השופטת גם מתחה ביקורת על כך שהפנייה לבית המשפט נעשתה לאחר החתימה על העסקה

השופטת המחוזית, ורדה אלשיך, החליטה כי חרף הבעייתיות הקשה בבקשת מעריב להקפאת הליכים ובמהלך העסקי העומד מאחורי הבקשה, יש מקום למתן צו הקפאת הליכים זמני לתקופה של חודש ימים. דבר זה יאפשר את בדיקת מצב הקבוצה והיתכנות להבראתה.

 

נחתמה עסקת מעריב: בן צבי ישלם 45 מיליון ש'

בעלי מניות תובעים את דנקנר בגלל רכישת מעריב

מעריב - צו הקפאת הליכים והפגנות עובדים

 

אלשיך הדגישה כי על הנאמנים בהקפאת ההליכים, עו"ד ירון ארבל, שיחליף את הנאמן המוצע עו"ד דוד פורר בשל הקשר ההדוק, כדבריה, בין משרדו לבין קבוצת מעריב, ועו"ד ד"ר שלמה נס, להפעיל שיקול דעת עצמאי וכי באורח ברור וחד משמעי הם אינם מחוייבים למתווה העסקה למכירת מעריב ובוודאי שלא לזהות הרוכש.

  

אלשיך קבעה כי על הנאמנים להגיש לביהמ"ש בתוך 3 שבועות דו"ח על פעילותם ועל מצב קבוצת מעריב לרבות הצעת הסדר ערוכה כדבעי אשר תכלול את תרומתם של בעלי העניין להסדר.

 

אלשיך השתכנעה כי נוכח כוונת הבנקים לבצע קיזוז שהיה מרוקן לחלוטין את חשבונות הבנק המשמשים לפעילות השוטפת של מעריב, יש להחליט בבקשה בדחיפות ולא להמתין לדיון בה במעמד הצדדים.

 

לדעתה של אלשיך, ישנה יותר מבעייתיות גרידא בחלק נכבד מן המהלך העסקי העומד כנראה מאחורי בקשת ההקפאה בעיתויה הנוכחי, והדברים מקבלים משנה תוקף נוכח החשש לפיו מדובר במשבר עמוק ויסודי המטיל צל כבד על יכולת מעריב לערוך הבראה אמיתית, המשבר בו נתונה הקבוצה ואף הגורמים המחזיקים בה, וכן הטענות של צדדים כאלה ואחרים בדבר מהלכים שלא כדין אשר יתכן ונעשו באורח שתרם להדרדרות הקבוצה ומצבה העגום כיום.

 

השופטת הביעה אי נחת מכך שהפנייה לביהמ"ש נעשתה לאחר השלמת עסקת הרכש של מעריב, כאילו, לדבריה, היה ביהמ"ש "עט" שכל תפקידו אינו אלא לרשום אישור פורמלי למהלך ושמא אף להשתיק או לדחוק טענות של גורמים אשר יתכן שיתנגדו למהלך זה.

 

השופטת השתכנעה כי יש מקום לצו הקפאת הליכים זמני על מנת לבצע בדיקה מעמיקה ואוביקטיבית של הקבוצה שמא בכל זאת ניתן להבריאה או לפחות לבדוק היטב האם אכן הרכש המוצע הינו תקין ואכן לא ניתן למצוא דרך הבראה או עסקת רכש טובים יותר לקבוצת מעריב ולעובדיה. אלשיך הדגישה כי הצו כולל איסור מוחלט חד משמעי ושאינו משתמע לשתי פנים של ביצוע פעולות קיזוז, עכבון וכל צעד דומה אחר.

 

בתוך כך פנו העובדים וההסתדרות לביהמ"ש בבקשה למנוע העברת נתונים או רשימות עובדים לשלמה בן צבי. בבקשה נאמר כי לעובדים נודע כי בכוונת מעריב לאפשר לעורכים הבכירים להיפגש עם בן צבי לצורך העברת נתונים אישיים, חוות דעתם האישית של העובדים ורשימות של עובדים "מומלצים" על ידם לבן צבי.

 

לדעת העובדים, הדבר יפגע בהם וימנע הזדמנות שווה לתעסוקה ובמעשה האמור יש מעין חדירה לפרטיות ופגיעה במו"מ עם בן צבי.

 

תגובת הכשרת הישוב:

הכשרת הישוב, המחזיקה כ-27 אחוז ממניות מעריב הודיעה היום, כי "בתקופת היותה בעלת השליטה במעריב במשך כ-18 שנה, בוצעו במעריב בהקפדה כל ההפרשות הנוגעות להתחייבויות כלפי העובדים במלואן וכסדרן, והכל על פי המתחייב בדין. אם יתברר, כי בתקופה בה שלטה הכשרת הישוב במעריב נפל דופי כלשהו בהפרשות לעובדים, (דבר שאינו מתקבל על הדעת), תבחן הכשרת הישוב את אחריותה לעניין, ותפעל כמתחייב על פי החוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית מעריב בת"א
צילום: רויטרס
השופטת ורדה אלשיך
צילום: גיל יוחנן
מומלצים