שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הזוכה הגדולה של אמי 2012: "הומלנד"

  הישג מרשים לסדרה "הומלנד", המבוססת על "חטופים" שיצר גידי רף. הסדרה זכתה בארבעה פרסי אמי מרכזיים: הדרמה הטובה ביותר, התסריט והשחקנים הראשיים. "משפחה מודרנית" היא שוב הסדרה הקומית הטובה ביותר

  טקס פרסי האמי ה-64, שנערך לפנות בוקר (ב') באולם נוקיה בלוס אנג'לס בהנחיית ג'ימי קימל, סיפק השנה לא מעט הפתעות. הסדרה "הומלנד" המבוססת על הסדרה הישראלית "חטופים", היא סדרת הדרמה הטובה ביותר. בנוסף, זכתה הסדרה בפרס התסריט הטוב ביותר מלבד יוצרי ומפיקי הסדרה אלכס גאנסה והווארד גורדון, עלה לקבל את הפרס גם היוצר הישראלי גידי רף. קלייר דיינס ודמיאן לואיס, זכו אף הם בפרסים על משחקם בסדרה. בגזרה הקומית זכתה זו השנה השלישית ברציפות "משפחה מודרנית".

   

  לאחר הזכייה מסר גידי רף: "אני מאוד גאה בהישג ושמח ש'חטופים' הישראלית הגיעה לכאלה שיאים וכבשה את העולם והתפתחה והפכה ל'הומלנד'".

   

  הדרמות: "הומלנד" לוקחת בגדול

  ללא ספק זה היה הערב של "הומלנד", שזכתה בארבעה פרסים מרכזיים: סדרת הדרמה הטובה ביותר, התסריט הטוב ביותר, השחקנית הטובה ביותר והשחקן הטוב ביותר. בזכייתה מנעה "הומלנד" מהסדרה "מד מן" לשבור שיא זכיות באמי, לאחר שזכתה בארבע השנים האחרונות. סך הכל הייתה "הומלנד" מועמדת לתשעה פרסים.

   

  יוצרי "הומלנד" מקבלים את פרס התסריט (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  יוצרי "הומלנד" מקבלים את פרס התסריט(צילום: רויטרס)

   

  הסדרה, האהובה אפילו על נשיא ארצות הברית ברק אובמה, גברה על "אמפריית הפשע", "שובר שורות", "משחקי הכס", "אחוזת דאונטון" וכאמור "מד מן" הנחשבת למאוכזבת הגדולה של הערב. את פרס הבימוי קטפה "אימפריית הפשע".

   

  גם אבי ניר על הבמה. הפקת "הומלנד" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  גם אבי ניר על הבמה. הפקת "הומלנד"(צילום: רויטרס)

   

  את פרס השחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה קטף דמיאן לואיס מהסדרה "הומלנד". זהו פרס האמי הראשון בו זוכה לואיס שגבר על סטיב בושמי ("אימפריית הפשע"), זוכה השנה שעברה בריאן קרנסטון ("שובר שורות"), מייקל סי הול ("דקסטר"), יו בונוויל ("אחוזת דאונטון") וג'ון האם ("מד מן") ששוב יצא מאוכזב.

   

  השחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה. דמיאן לואיס (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  השחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה. דמיאן לואיס(צילום: AFP)

   

  בפרס השחקנית הדרמטית הטובה ביותר זכתה קלייר דיינס על תפקידה בסדרה "הומלנד". דיינס גברה על מישל דוקארי ("אחוזת דאונטון"), גלן קלוז ("דמג'ס"), אליזבת מוס ("מד מן") וזוכת השנה שעברה ג'וליאנה מרגוליס ("האשה הטובה").

   

  בפרס שחקן המשנה הטוב ביותר בסדרת דרמה זכה ארון פול, על תפקידו בסדרה "שובר שורות". פול, שזוהי הפעם השניה בה הוא זוכה באמי, גבר על זוכה השנה שעברה פיטר דינקלג' ("משחקי הכס"), ג'ארד האריס ("מד מן"), ג'ים קרטר ("אחוזת דאונטון"), ברנדן קויל ("אחוזת דאונטון") והקולגה שלו לסדרה - ג'יאנקרלו אספוזיטו.

   

  השחקנית הטובה ביותר. קלייר דיינס (צילום: AP) (צילום: AP)
  השחקנית הטובה ביותר. קלייר דיינס(צילום: AP)

   

  את פרס שחקנית המשנה בסדרת דרמה קטפה מגי סמית', על תפקידה בסדרה "אחוזת דאונטון". סמית' גברה על אנה גאן ("שובר שורות"), ג'ואן פורגט ("אחוזת דאונטון"), ארצ'י פנג'אבי ("האשה הטובה"), קריסטין ברנסקי ("האשה הטובה") וכריסטינה הנדריקס מהסדרה "מד מן".

   

  הקומדיות: "משפחה מודרנית" שוב בראש

  בפרס הקומדיה הטובה ביותר לא נרשמו הפתעות לאחר ש"משפחה מודרנית" זכתה בפעם השלישית ברציפות. הסדרה, שגם זכתה בפרס על הבימוי, גברה על "המפץ הגדול", "תרגיע", "בנות", רוק 30" ו-"Veep". בעוד כיומיים תעלה עונתה הרביעית של הסדרה בארצות הברית. בפרס התסריט הטוב ביותר לסדרה קומית זכה לואי סי.קיי על הסדרה "לואי". 

   

  פעם שלישית ברציפות. "משפחה מודרנית" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  פעם שלישית ברציפות. "משפחה מודרנית"(צילום: רויטרס)

   

  בפרס השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית זכה ג'ון קרייר, על תפקידו כאלן הארפר בסדרה "שני גברים וחצי". קרייר זכה ב-2009 בפרס שחקן המשנה על אותו התפקיד, אך השנה היה מועמד עליו לפרס השחקן הטוב ביותר. קרייר גבר על הזוכה בשנתיים האחרונות ג'ים פרסונס ("המפץ הגדול"), לארי דיוויד ("תרגיע"), אלק בולדווין ("רוק 30"), לואי סי קיי ("לואי") ודון צ'ידל ("בית השקרים").

   

  פעם שלישית. ג'וליה לואיס דרייפוס (צילום: AP) (צילום: AP)
  פעם שלישית. ג'וליה לואיס דרייפוס(צילום: AP)

   

  את פרס השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית קטפה ג'וליה לואיס דרייפוס על תפקידה כסגנית נשיא ארצות הברית בסדרה "Veep". לואיס דרייפוס, שכבר אוחזת בשני פסלונים (על תפקידה כאיליין בניס ב"סיינפלד" ועל תפקידה בסדרה "כריסטין הישנה"), גברה על זואי דשנל ("הבחורה החדשה"), לנה דנהאם ("בנות"), טינה פיי ("רוק 30"), אידי פאלקו ("האחות ג'קי") איימי פולר ("מחלקת גנים ונוף") וזוכת השנה שעברה מליסה מקארתי ("מייק ומולי").

   

  פעם שניה ברציפות. ג'ולי בואן (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  פעם שניה ברציפות. ג'ולי בואן(צילום: EPA)

   

  בפרס שחקן המשנה הטוב ביותר זכה אריק סטונסטריט, על תפקידו כקמרון טאקר בסדרה "משפחה מודרנית". סטונסטריט, שזכה בפרס לפני כשנתיים, גבר על שותפיו לסדרה טיי בארל (זוכה השנה שעברה), ג'סי טיילר פרגוסון ואד אוניל שהיו מועמדים אף הם לפרס ועל ביל האדר ("סאטרדיי נייט לייב) ומקס גרינפילד ("הבחורה החדשה").

   

  בפרס שחקנית המשנה הטובה ביותר זכתה ג'ולי בואן (זוכת השנה שעברה) על תפקידה בסדרה "משפחה מודרנית". בואן גברה על מים ביאליק ("המפץ הגדול"), קת'רין יוסטון ("עקרות בית נואשות"), מריט וויבר ("האחות ג'קי"), קריסטן וויג ("סאטרדיי נייט לייב") והקלגה לסדרה "משפחה מודרנית" - סופיה ורגרה.

   

  פרסים נוספים

  פרס המיני סדרה הטובה ביותר הוענק ל"חוקי המשחק" בהפקת טום הנקס, המשודרת ברשת HBO. את פרס השחקנית הטובה ביותר במיני סדרה קטפה ג'וליאן מור על תפקידה ב "חוקי המשחק" ואילו את פרס השחקן הטוב ביותר, קטף קווין קוסטנר על "Hatfield & Mccoy. זהו פרס האמי הראשון של השחקן הוותיק. ג'סיקה לאנג זכתה בפרס שחקנית המשנה הטובה ביותר על תפקידה המופתי בסדרה "אימה אמריקנית", ואילו טום ברנג'ר זכה בפרס שחקן המשנה הטוב ביותר על תפקידו במיני סדרה "Hatfield & Mccoy".

   

  מגיע לה. ג'סיקה לאנג (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  מגיע לה. ג'סיקה לאנג(צילום: רויטרס)

   

  בפרס תוכנית הריאליטי הטובה ביותר זכתה "המירוץ למיליון" שזהו לה האמי התשיעי.

  הזוכה גברה על "רוקדים עם כוכבים", "דה וויס", "פרויקט מסלול", נולד לרקוד" ו-"טופ שף". בפרס מנחה הריאליטי הטוב ביותר זכה טום ברג'רון, המנחה של "רוקדים עם כוכבים".

   

  תוכנית הבידור הטובה ביותר היא  "הדיילי שואו עם ג'ון סטיוארט" שזכתה גם בשנה שעברה. התוכנית גברה על תוכניות האירוח "דו"ח קולבר", "ג'ימי קימל", "לייט נייט עם ג'ימי פאלון", "סטרדיי נייט לייב" ו-"זמן אמיתי עם ביל מהאר".

   


  פורסם לראשונה 24/09/2012 03:27

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Showtime
  הומלנד. התסריט הטוב ביותר
  צילום: Showtime
  צילום: AP
  ג'ימי קימל. מנחה הטקס
  צילום: AP
  צילום: MCT
  לואי סי קיי. פרס התסריט
  צילום: MCT
  לאתר ההטבות
  מומלצים