שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

ג'ולייטה עושה שבת

היא הייתה רוצה לארח את "הרנטגן", וחולמת להתארח אצל רבי נחמן. ג'ולייטה מספרת על השבת שלה - ורק המשפחה חסרה

1. השבת הטיפוסית שלי

 

ביום שישי אלו הניקיונות שנותנים לי את תחושת השבת - והדלקת נרות לפני כניסתה. את רוב השבתות אני עושה לבד בבית, או אצל חברה טובה שגרה בכפר יונה עם המשפחה שלה, שהפכה למשפחה שלי. הייתה לי תקופה שמאוד אהבתי לבשל לשבת, במיוחד דגים חריפים, אבל היום אין לי כל-כך למי לבשל, חוץ מזה שהבית שלי קטן והריחות של הבישולים נדבקים לקיר. מאחר שאני חולת ניקיון, אני מוותרת על התענוג.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

אני אדם מאוד רוחני. לפני ארבע שנים שמרתי את השבת עוד יותר באדיקות - אפילו לא חתכתי נייר, אבל זה עניין של תקופות. השבת זה מה ששומר על השפיות שלי וגורם לי לשים את הפחדים שלי בצד, אני מרגישה ביום הזה מוגנת ומחוברת, וזה גורם לי לקום ביום ראשון עם אנרגיות שרק אדם רוחני ששומר שבת יכול להרגיש.

 

2. והשבת האידיאלית

 

עם המשפחה, אני חושבת שאין שבת אידיאלית ומקסימה יותר מאשר לשבת עם המשפחה שלך. עשיתי הרבה שבתות אצל חברים וראיתי איך הם עושים קידוש ולאחריו ההורים מברכים את הילדים... אחרי הסעודה

כולם קמים מהשולחן ומשוחחים, זה משהו שחסר לי כבר כמה שנים, כי הקשר עם אבי לא היה טוב. 

 

3. מהי שבת בעינייך?

 

הטענת כוחות. השבת גורמת לי להרגיש שאני יכולה להדחיק את הפחדים והחששות ולהרגיש בטוחה, למלא מצברים, ובעיקר לעשות המון חשבון נפש עם עצמי - איפה אני יכולה לשפר את עצמי יותר.

 

4. המאכל שלי לשבת

 

דגים חריפים בשישי, וג'חנון בשבת. זה משהו שבא מהבית.

 

5. עשה ואל תעשה שלך בשבת

 

עשה - קידוש. מבחינתי, בלעדיו לא מרגישים את השבת. עברתי את מחצית חיי בתל אביב ואני יודעת מה זה לא לעשות קידוש. מי שלא עושה קידוש, זה כמו עוד יום רגיל. גם הדלקת נרות שבת - כל מי שמדליקה נרות, שפשוט תבקש ברכה, אני חושבת שבאותו יום השמיים פתוחים והתפילות נענות.

 

אל תעשה - לנסות להימנע מהדלקת אש בשבת.

  

6. זיכרון ייחודי משבת

 

כשיום כיפור נפל על שבת, לפני כשנתיים, זו הייתה שבת שלא אשכח לעולם. כה עוצמתית ומלאת רוחניות. חשבתי אז לחזור ולשמור שבת, אני אכן שואפת להמשיך ולהתחזק בכך. 

  

7. איך צריכה להיראות בעינייך השבת הציבורית?

 

אני חושבת שצריך לכבד את הדתיים, כי זאת האמונה שלהם, אבל אני לא חושבת שצריך להיות קיצוניים - "איש איש באמונתו יחיה". אני חושבת ששני הצדדים צריכים לכבד האחד את השני. נראה לי שבינתיים אנחנו בסדר.

 

8. את מי היית רוצה לארח בשולחן השבת?

 

את הרב יעקב איפרגן - "הרנטגן". היית רוצה  להרגיש את ההילה, הכוח, העוצמה והאנרגיות שהוא משדר. לא הייתי שואלת אותו כלום, מספיקה לי הנוכחות העצומה שלו.

 

9. ואיפה היית רוצה להתארח בשבת?

 

אם יש שבת שהיא החלום שלי - זה אצל רבי נחמן, באומן. שם זה באמת להרגיש את שמירת השבת. אין פיתויים. שם אדם יכול

להתחבר בצורה טוטאלית לרוחניות, אני כמהה לחוות זאת.

 

10. התפקיד שלי בשבת

 

אני גרה לבד, אז לא חסרים לי תפקידים, אני עושה הכל.

  

11. רגע לפני כניסת השבת, רציתי לומר...

 

שבת זה הרבה אמונה. צריך להיות אדם רוחני ולא רק לשמור את המצוות. שבת זה המקום לעשות חשבון נפש עם עצמך, מי שינסה לשמור שבת פעם אחת, הוא ירגיש הרגשה מדהימה וממכרת. 

 

 • כאן ניתן ליצור קשר עם מירב הילה, וכאן תמצאו את כל הפינות במדור השבת שלי.
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ג'ולייטה. רוחנית
  צילום: גיא הכט
  מומלצים