שתף קטע נבחר

הוסכם: לא עוד הפרדה במדרכות מאה שערים

בעקבות פסיקת בג"ץ אשתקד נפגשו נציגי המשטרה והעירייה עם נציגי חסידות תולדות אהרון וקבעו כי בימי חג הסוכות תוקם גדר זמנית - לצורכי בטיחות בלבד

הסוף להדרת נשים במדרכות מאה שערים? חסידות "תולדות אהרון" הודיעה כי לא תציב בימי חג הסוכות סדרנים מטעמה לאכיפת הצניעות בשכונה החרדית בירושלים, ולא תכפה בה הפרדה מגדרית, כפי שעשתה בשנים האחרונות. בדיונים שקיימו בכירי הקהילה עם נציגי המשטרה והעירייה סוכם כי תוקם גדר בטיחותית לשמירה על הסדר באירועי "שמחת בית השואבה" המתקיימים במקום – ותו לא.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

משטרת ירושלים עידכנה בעניין את חברת מועצת העיר רחל עזריה, זאת בעקבות עתירתה לבג"ץ נגד ההפרדה שהייתה נהוגה ברחוב המרכזי של השכונה בשנים עברו, והחלטת השופטים כי על הרשויות למנוע זאת.

 

"לא תהיה הפרדה בין גברים לנשים", הצהירה המשטרה במכתב לבא כוחה של עזריה, עו"ד ד"ר אביעד הכהן, "משטרת ישראל ועיריית ירושלים יהיו במקום ויוודאו עמידה בפרטי הסיכום".

 

וזהו המתווה שסוכם בין הצדדים, כפי שמסרה המשטרה: "הכביש והמדרכות יהיו פתוחים לכלל הציבור (למעט קטע של 8 מטרים ביציאה מהישיבה); לא יהיו סדרנים באירוע; בצד הדרומי של הרחוב תוצב גדר בגובה של כ-2.2 מטרים. מטרתה של

הגדר בטיחותית. הגדר לא תכוסה בבד יוטה או בכל כיסוי אחר שימנע, יחסום, יפריע או יסתיר את הראייה משני צדי הגדר.

 

"בצד הצפוני של הרחוב (ביציאה מהישיבה) גדר הבטיחות תוארך בכ-8 מטרים. מטרת הגדר להסדיר היציאה ממבנה הישיבה. גובה גדר הבטיחות יהיה כ-1.2 מטרים וגם היא לא תכוסה בבד יוטה או בכל כיסוי אחר; האירוע יתקיים בין השעות 21:00 ו-00:30. בסיום האירוע יפורקו הגדרות ויוקמו החל מן השעה 20:00 למחרת".

 

עו"ד הכהן בירך על ההחלטה, ואמר בתגובה: "יש לקוות כי המשטרה תעמוד בדיבורה ותעשה לאכיפת החוק, למען תשוב ירושלים להיות עיר הבירה של כלל תושביה, נשים וגברים כאחד, שיוכלו לשמוח בצוותא ברחובה של עיר בימי חג הסוכות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שינויים בהרגלי ההפרדה
צילום: AP
מומלצים