שתף קטע נבחר

באד פיגיס: כדאי להוריד?

מעבר למותג ולדמויות, אין הרבה דמיון בין אנגרי בירדס לבין הילד החדש של חברת רוביו - באד פיגיס. ובכל זאת, מדובר במשחק כיפי למי שאוהב לבנות דברים (ולהרוס אותם מיד אחר כך)

אוהבים את אנגרי בירדס? מכורים לאנגרי בירדס? מותחים אותה ציפור שוב ושוב על הרוגטקה, עד שתפוצצו כמו שצריך את כל החזירים ותגיעו לשלושה כוכבים?  שימו את כל זה בצד. המשחק החדש של חברת רוביו - Bad Piggies (חזרזירים רעים),  אמנם מבוסס על אותו מותג עם אותן דמויות ובאותו סגנון אנימציה, אבל המשחק שונה לחלוטין. זה לא הפריע לו להגיע לשיאי הורדות.כמה שעות לאחר ששוחרר.

 

כמו ציפור כועסת ()
כמו ציפור כועסת

 

דבר אחר לגמרי

למעשה, מדובר במשחק שקרוב הרבה יותר לאלכס המדהים, של רוביו, מאשר למותג המקורי של הציפורים הכועסות. אותן ציפורים אפילו לא מופיעות במשחק של החזרזירים (לפחות בינתיים, אולי רוביו תפתיע). כמו אלכס המדהים, גם משחק החזרזירים ממכר ומתסכל בו זמנית ומבוסס על בניין כל מיני מכונות והפעלתן, ומבוססת על פיזיקה, הנדסה והרבה יצירתיות.

 

המטרה אצל החזרזירים היא להביא את החזיר לנקודה אחרת על פני המסך ואולי לאסוף כוכבים בדרך, וזאת על גבי כלי רכב וכלי תעופה שונים שבונים ממש לבד. בכל שלב מקבלים ערכה שונה של כלים, ובהם ארגזים, חומרי נפץ, משאבות, בלונים, גלגלים, מאווררים, בלונים, בקבוקי קולה, קפיצים, מנועים חשמליים ואביזרים אחרים שמאוד הגיוני לשנע עליהם חזירים.

 

רוביו מתחזרים  ()
רוביו מתחזרים

 

במשחק יש שלבי בונוס שונים ו"ארגזי חול" שבהם האפשרויות לבנייה הפוכות להיות גדולות ומטופשות הרבה יותר. צריכים עזרה? רוביו מנסה לעשות קצת כסף מהצד בעזרת מהנדסים שתוכלו לקנות, ובעזרתם לפתור שלבים שאתם לא מצליחים לפתור לבד. אפשר גם להעזר בספר הטיפים שמופיע על המסך שקצת יפתח לכם את הראש ויעזור לחשוב מחוץ לקופסה, ואם אתם סתם רמאים או חסרי סבלנות, פתרונות לשלבים כבר הספיקו לצוץ באינטרנטים

 

הכוכבים של חזרזיר

למרות שמדובר במכונות קטנות ולא במשחק אסטרטגיה מורכב, או בבניה של מטוס אמיתי בשר ודם, המשחק עדיין דורש לעתים ריכוז רב, תכנון מדוייק וטיימינג נכון בהפעלת המכונות. כך למשל צריך להפעיל מאוור מצד אחד של כלי תעופה, משאבה מהצד השני שלו, ולפוצץ בלונים ברגע הנכון - כל זה בשביל להגיע בדיוק לפני השנייה האחרונה לנקודת הסיום הנכספת (רק בשביל לגלות ששכחתם כוכב וצריך להתחיל מהתחלה).

 

למרות התסכול, המשחק יכול להסב עונג רב, בין אם אתה ילד בן 10, ובין אם אתה ילד בן 10 שכלוא בתוך אדם בוגר בן 30 (שמתרפק על משחקי המחשב שהיו לך בגיל 10). יכול להיות כיף מאוד לבנות כלי רכב מורכבים עם 6 גלגלים, מנוע וקפיץ, ולהסיע אותו בעדינות על פני גבעות תלולות. ויכול להיות כיף עוד יותר לראות אותו מתרסק לחתיכות ואת החזרזיר הקטן עף לו לקצה השני של המסך מבלי לעבור אפילו שלב.

 

פשוט חזירות! ()
פשוט חזירות!

 

ריזח  ()
ריזח

 

אם אתם בעלי סבלנות ורוצים לרסק מכונות מגניבות במשך שעות - תורידו את המשחק (שזמין למגוון פלטרפומות של מחשבים וניידים, אנחנו בדקנו אותו על סמסונג גלקסי SII). אם אתם בעניין של להעביר חצי שעה מדי פעם, עדיף שתישארו עם אנגרי בירדס.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים