שתף קטע נבחר

מקורבי דומרני: "אף אחד לא ניסה לחסל אותו"

בסביבת העבריין שלטענת המשטרה היווה יעד לרצח שהצליחה למנוע, לא מתרגשים מהפרטים שמסר עד המדינה. "זה כמו סצנה מגבעת חלפון, אנשים רואים יותר מדי סרטים", אמר אחד ממקורבי דומרני. "לא צריכים שהמשטרה תשמור עליו"

בסביבתו של שלום דומרני לא התרשמו יותר מדי בעקבות הגילויים שחשפה אתמול (ג') המשטרה ולפיהם נתפסה חוליה שביקשה לרצוח אותו ואת אחד מחבריו. מקורביו של דומרני מציינים כי הם מסתייגים באופן עקרוני מעדי מדינה, כולל מכאלה שמספרים דברים לטובתם. "אנשים רואים יותר מדי סרטים", אמר אמש ל-ynet אחד מחבריו הקרובים של דומרני.

 

בחירות בארה"ב 2012 - כל הדיווחים ב-CNN ו-ynet

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

בנימין נתניהו הכריז על הקדמת הבחירות

לבני חוזרת? "ישראל צריכה לבחור דרכה מחדש"

 

גם הפרטים שחשפה המשטרה בנוגע למעצר החשוד שהגיע לטענתה עד פתח ביתו של דומרני נשמעים מופרכים מאוד בסביבת מקורביו. "זה נשמע כמו סצנה מגבעת חלפון, שמישהו מגיע עם טרקטור כדי לבצע חיסול. זה סתם שטויות במיץ עגבניות מה שעד המדינה סיפר למשטרה. אנחנו ממש לא מתרגשים מזה".

 

דומרני שהה לפני כמה חודשים במרוקו למה שהוגדר על ידי מקורביו "נסיעת עסקים ארוכה". באחרונה הוא שב לישראל ואז החלו לצוץ כל מיני שמועות שנוגעות אליו. "זה הכול המצאות של אנשים שמקשקשים", מסביר המקורב לו.

 

על השאלה כיצד דומרני הגיב כשהבין שהמשטרה חשפה חוליה שביקשה לחסלו הגיב המקורב לו כי "הוא לא התרגש מזה. תקשיב, אנחנו מכירים את כל הנפשות הפועלות בסיפור וזו סתם המצאה שלמישהו היה נוח להאמין לה. מה שעד המדינה סיפר זאת המצאה אחת גדולה. זה סתם סיפורים שהוא נתן למי שרוצה לשמוע".

 

-ובכל זאת, אין לך מילה טובה למשטרה שעצרה מישהו שביקש לפגוע בדומרני?

 

"אנחנו צריכים שהמשטרה תשמור עלינו? אין באמת שום סיבה".

 

 (צילום: עידו ארז, ישראל יוסף, אבי רוקח) (צילום: עידו ארז, ישראל יוסף, אבי רוקח)
(צילום: עידו ארז, ישראל יוסף, אבי רוקח)

 

בית המשפט התיר אתמול לפרסם כי המשטרה הצילה בחודש שעבר את חייהם של דומרני ושל יד ימינו מומי קסנטיני שהיו יעד לחיסול, שבתכנונו היו מעורבים האחים דודו ומאור מגידיש – חברים

בארגון הפשיעה של משפחת אברג'יל. פרטי החקירה שניהלו שוטרי היחידה המרכזית במרחב לכיש חשפו את מאבקי הכוח האכזריים שמתנהלים בעולם התחתון בדרום הארץ.

 

מהחקירה עלה כי ב-9 בספטמבר הגיע העבריין פיני מזרחי לביתו של דומרני חמוש באקדח במטרה לחסל אותו, אך דומרני לא היה בבית. לדברי אחד מהסנגורים של המעורבים בפרשה, האקדח שנשא מזרחי חובל בסיועו של עד שפעל בשיתוף פעולה עם המשטרה. אותו מזרחי ניסה יומיים לפני כן לחסל את קסנטיני, אך נכשל כי האקדח, כאמור, לא היה תקין. האקדח עשה דרך ארוכה אל המתנקש לאחר שעבר מידי האחים מגידיש, דרך חשוד בשם גבי אטדגי אל מזרחי.

 

רימון רסס הושלך ולא התפוצץ 

עמי קריסי, ששוחרר ביום ראשון למעצר בית, חשוד כי סיפק את המידע לגבי מיקומם של הקורבנות המיועדים. לפי החשד, הוא העביר למזרחי מידע על אודות דומרני וקסנטיני. בנוסף, האחים מגידיש ומזרחי חשודים גם כי תכננו להגיע עם טרקטור לביתו של דומרני שבמושב עוצם ולירות טיל לעבר הבית. מזרחי חשוד גם בהשלכת רימון רסס, שלא התפוצץ, אל תוך חלון ביתו של רזיאל רווח, "חייל" בארגון דומרני.

במקום שהו באותו זמן בנו ורעייתו של רווח.

 

לפי אחד מעורכי הדין המעורבים בפרשה, היריבות פרצה לאחר שרווח, אשר ישב בכלא באותה תקופה שבה ישב מזרחי, הפיץ שמועה שהוא מפחד, וזה רצה להראות לו שלא כך הדבר. ביום חמישי תגיש פרקליטות מחוז דרום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתבי אישום נגד הארבעה.

 

מפקד מרחב לכיש, ניצב-משנה יורם סופר, אמר כי "מדובר בארגוני פשיעה שאינם בוחלים בשום אמצעי להשגת מטרותיהם, תוך סיכון חייהם של אזרחים חפים מפשע". הוא הזכיר כי הפרשה התחילה באירוע זריקת הרימון. "חששנו שלזורק לא אכפת משלום הציבור", אמר. "לקחנו מדי פעם סיכונים, הציבור יכול היה להיפגע. נמנעה מלחמת כנופיות שהייתה אמורה להתרחש ברחוב ולפגוע בחפים מפשע".


פורסם לראשונה 09/10/2012 23:16

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלום דומרני
צילום: בן קלמר
מומלצים