שתף קטע נבחר

נשיא גמביה: עשבים שלי ריפאו עשרות חולי איידס

יחיא ג'מה הכריז כבר ב-2007 כי צמחי המרפא שלו יכולים לרפא חולי איידס. במערב כעסו והאשימו אותו בהפחת תקוות שווא בחולים וסיכונם, כעת הוא מתעקש: "הצמחים שלי ריפאו 68 איש, והם שוחררו ממרכזי הטיפול"

מרפא ממשי לאיידס עדיין לא נמצא, לפחות לא בעולם המערבי, אבל אי שם ביבשת אפריקה יש מי שמאמין שגילה אותו במעבה האדמה. נשיא גמביה, יחיא ג'מה, טען השבוע כי עשרות חולי איידס במדינה הקטנה שבמערב-אפריקה החלימו הודות לתרופה סודית שרקח מעשבים מורתחים.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

ג'מה הכריז לראשונה כי מצא תרופה טבעית לאיידס בשנת 2007, ועורר כעס רב בקרב מומחי רפואה מערביים שטענו כי הוא מפיח תקוות שווא בחולים. "מי אני שאצפה שכולם יהללו אותי", אמר ג'מה בטלוויזיה הממלכתית של ארצו השבוע, והכריז כי 68 חולים החלימו ושוחררו ממרכז רפואי במדינה. "בדיוק כמו שהנביא מוחמד ייסד את האיסלאם... כך אני הולדתי את המרפא לאיידס, והבאתי אותנו למצב שבו 68 אנשים משוחררים היום מבית החולים".

 

גמביה על המפה ()
גמביה על המפה

 

ארגון הבריאות העולמי והאו"ם אמרו בעבר כי הטיפול לאיידס שמציע ג'מה מטריד בעיקר משום שחולים מתבקשים במסגרתו להפסיק ליטול את התרופות המקובלות, מה שעלול להביא להידרדרות במצבם. נשיא גמביה אמר כי קבוצת החולים שהבריאו לכאורה היא הקבוצה השביעית של חולי איידס העוברת את הטיפול שפיתח ומשוחררת מאז תחילת מתן הטיפולים לפני חמש שנים.

 

ג'מה עלה לשלטון בגמביה בהפיכת דמים צבאית בשנת 1994. ארצו היא יעד תיירותי מועדף עבור אירופאים רבים. פעילי זכויות אדם האשימו אותו בהתעללויות ועינויים במהלך שנות שלטונו, ולאחרונה הוטחה בו ביקורת בינלאומית קשה בשל הוצאתם להורג של תשעה אסירים על ידי כיתות ירי.

 

ביום ראשון השבוע אמר ג'מה כי ממשלתו מחויבת לחלוטין לשילוב "רפואה טבעית" בכל בתי החולים במדינה, כדי להשלים

שיטות רפואה מערביות. מנהיגים אפריקנים נוספים ספגו בעבר ביקורת על כך שהם מקדמים שימוש בתרופות טבעיות במסגרת המלחמה באיידס.

 

שיעור ה-HIV בגמביה נמוך יחסית למדינות אחרות באפריקה. לפי נתוני האו"ם, שני אחוזים מקרב אוכלוסיית המדינה, המונה 1.8 בני אדם, נושאים את הנגיף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשיא גמביה, יחיא ג'מה. כמו הנביא מוחמד
צילום: AP
מומלצים