שתף קטע נבחר

רבי גאגא: ליפא שמעלצר לא דופק חשבון

הוא רקד עם חיילי הנח"ל החרדי ברחובות ירושלים, עלה על במה במדי צה"ל - והואשם בחיקוי סגנונה של אחת, ליידי גאגא. אבל ליפא שמעלצר לא מתרגש, ומפנה את המבקרים לשולחן ערוך. "מי היום רוכב על סוס? גם המוזיקה צריכה להיות עכשווית"

על אף שמו הסטראוטיפי והלוק החסידי הבלתי ניתן לערעור - ליפא שמעלצר לא הולך בתלם. כלומר, במיינסטרים המוזיקלי החסידי. מי שנחשב היום לאחד מגדולי הזמר במגזר, מקפיד לחדש - ולא אחת גם לעצבן קהלים שמרניים מבית. לאחרונה הוא עשה את זה עם שני קליפים שונים בתכלית, שהמכנה המשותף שלהם: ריקוד (תרתי משמע) על העצבים החשופים בחברה החרדית שממנה הוא מגיע.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

גם בהופעה שנתן לאחרונה בישראל, במסגרת אירוע שקיים ארגון "איחוד - הצלה" בראשות אלי ביר - הוא הקפיד שלא לחרוג מהקו הבלתי שגרתי שלו, ובשלב מסוים פשט את הקפוטה (אותו מעיל חסידי ארוך הנלבש מעל לבגדים) - והמשיך לשיר במדי צה"ל, תוך שהוא מזמין לבמה את חיילי הנח"ל החרדי. עם אותם החיילים ממש, גם צילם קליפ שנוי במחלוקת ברחובות ירושלים.

 

"אני עושה את שלי כל זמן שזה לא נגד ההלכה". שמעלצר והחיילים (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
"אני עושה את שלי כל זמן שזה לא נגד ההלכה". שמעלצר והחיילים

 

"אני רוקד עם כל יהודי", פוסק שמעלצר. "לא חשבתי שאני לוקח צד. אף אחד לא שאל אותי אם ללכת לצבא, או לא". על הביקורת שספג בעקבות קליפ צבעוני שיצר, וזכה להאשמה הקשה מכל: "בסגנון לידי גאגא" - אומר שמעלצר: "אני עושה את שלי, כל זמן שזה לא נגד ההלכה - ההלכה לא אומרת איך להתלבש כששרים... אנשים אומרים: אם אין את זה אצלנו, אז זה כנראה כמו גאגא. אבל אני לא מחקה אף אחד, אני עושה באמת מה שאני מרגיש עם המפיקים הכי טובים.

 

"שיר שיהודי שר זה שיר יהודי... כתוב בשולחן ערוך בסימן קי"ג, שאם יש פופ אז זה יותר חסידי, ורוק זה פחות חסידי? זה שטויות. אם אני אעשה מוזיקה כמו לפני מאתיים שנה, לא יקנו את זה. מי היום נוסע עם סוס? גם המוזיקה צריכה להיות בסגנון עכשווי". צפו בראיון המלא.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
שמעלצר. מדים מתחת לקפוטה
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים