שתף קטע נבחר

הרב אמנון יצחק: לי מותר אייפון

בעוד שהרבנים החרדים מחריפים את מאבקם בסמארטפונים - כולל ניפוצם לעיני הקהל - הרב אמנון יצחק עונה למבקריו: "הרב שטיינמן התיר לי להשתמש באייפון לצורך החזרה בתשובה"

בכירי הרבנים החרדים מחריפים את מאבקם בסמארטפונים, ולאחרונה אף החלו בהטלת סנקציות אישיות על משתמשיהם כדי לבדל אותם מתוך המחנה - אבל יש מי שזה אינו נוגע לו. הרב אמנון יצחק טוען כי הרב החרדי הבכיר אהרון לייב שטיינמן העניק אישור מיוחד לו ולאנשיו להשתמש במכשיר אייפון "לצורך החזרה בתשובה".

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

הרב אמנון יצחק נדרש לסוגיה באתר ארגונו, "שופר", לאחר שברשתות החברתיות ובאתרי אינטרנט הופצו תמונות שבהן הוא נראה משתמש ב"מכשיר האסור". המחזיר בתשובה הידוע לא חסך בלשונו ואף כינה את אלו המבקרים אותו בעניין "טיפשים", ודימה אותם למי שפוגעים באלוהים.

 

באתר "שופר" ציטט הרב אמנון יצחק מדברי חז"ל, לפיהם "כל המהרהר אחר רבו, כמהרהר אחר השכינה", ו"איחל" ברמיזה למבקריו עונש משמים, כשהזכיר את החצי הראשון של דברי חכמים "החושד בכשרים – לוקה בגופו".

 

בהתייחסות עניינית לנושא, תחת הכותרת "הבהרה להסיר מכשול ולזות שפתיים", נכתב: "הרב אמנון יצחק שליט"א נגד האייפונים והדומה להם. מה שטפשים שואלים, ולא מדעת, כיצד יש לרב אמנון יצחק אייפון, להווי ידוע שגדול הדור הרב הגאון אהרון לייב שטיינמן שליט"א התיר אישית (...) לרב ולצוותו לצורך החזרה בתשובה להשתמש באייפונים".

 

טלפון שבור

כחלק ממאבק הרבנים במסארטפונים, בשבוע שעבר הורה ראש ישיבת פורת יוסף, הרב משה צדקה, לשבור את הטלפון של אחד הבחורים

ששהה במקום. לפני שבירת הטלפון אמר הרב צדקה כי מדובר במצווה של קידוש השם, וביצועה הוא קיום הפסוק שעוסק בעבודה זרה, וקובע: "מִזְבְּחֹתֵיהֶם תִּתֹּצוּ וּמַצֵּבֹתָם תְּשַׁבֵּרוּ". לאחר שבעל הטלפון שבר את המכשיר לשניים בידיו, קרא הרב לקהל לומר יחד איתו "כן יאבדו כל אויבך השם".

 

לפני מספר שבועות נערך בבית הכנסת "מעיין שלום" בשכונת פרדס כץ שבבני ברק "מעמד שבירת אייפונים", שגם בו נופץ טלפון חכם לחלקיקים. על המעמד היה אחראי הרב ליאור גלזר, המכונה גם "מגיד המישרים", שתיבל את דברי התוכחה שלו בדפיקות רועמות בעזרת פטיש עץ, ולא חסך במילים חריפות ממחזיקי מכשיר ה"אייפון" למיניהם. למשל, "אדם דתי שמחזיק את המכשיר הטמא הזה הוא שקץ, נבל מתועב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב אמנון יצחק
צילום: ניב רוזנברג
מומלצים