שתף קטע נבחר

"הרב אבינר משכנע את הציבור שאשה היא איום"

בעקבות התבטאותו כי לנשים אסור לכהן בכנסת, תוקף הרב שרלו את הרב אבינר, ואומר כי "הרב אבינר פשוט משכנע את הציבור שכל אחת שעומדת על במה, היא אובייקט מיני"

הרב שלמה אבינר קבע כי אסור לנשים להעמיד את עצמן לבחירה לכנסת, ועורר שוב פולמוס רבני על גבולות השמרנות. הרב יובל שרלו דוחה את הפסיקה, וקורא דווקא לעודד נשים להשתלב בפוליטיקה ובפעילויות ציבוריות אחרות. לדבריו, העמדה לפיה יש לאסור זאת עליהן – היא עצמה מבטאת חוסר צניעות.

 

 

"הרב אבינר פשוט משכנע את הציבור שאישה היא איום, וכל אחת שעומדת על במה היא אובייקט מיני", אמר הרב שרלו ל-ynet. "במקום לעדן את היחס כלפיהן – הוא רק מנציח את התפיסה הזו". שרלו, מסמלי הרבנות המתונה בציונות הדתית, מאשר כי הרב אברהם יצחק קוק, מהוגי דרכה, אכן סבר כאבינר, אך טוען כי "אי אפשר להתעלם כך באופן מוחלט מכל מה שארע במאה השנים האחרונות". 

עמדתו העקרונית של הרב שרלו היא כי פעילותן הציבורית של הנשים וה"קול הנשי" שהן מביאות עמן לזירה זו הם דבר חיוני, וכי העולם הרבני, המבין את ההבדל בינן לבין הגברים, צריך להכיר בכך אף יותר מאחרים. "הרבה מאוד נשים פועלות שם בצניעות, ואי אפשר לומר שעצם העיסוק בצרכי ציבור הוא דבר לא צנוע. כולנו - גברים ונשים - צריכים לנהוג בצניעות", אמר.

 

בראיון ל"גלי ישראל" הוסיף הרב שרלו כי אינו מבין כיצד הגיע הרב להגדיר עיסוק ציבורי כ"חוסר צניעות", וחידד כי "אם הייתי הולך לפי העיקרון הזה, אז גם רב שמעביר שיעור לנשים זה לא צנוע, וגם רב שעוסק עם נשים בנושאים צנועים זה לא צנוע, ולאן אנחנו מגיעים מבחינה תורנית?"

 

"יש צורך במנהיגות נשית בעלת שיעור קומה"

גם בארגון "בית הלל" התנערו מדברי הרב אבינר. הרב רונן נויבירט, המנכ"ל, אמר כי ארגונו רואה בנשים חלק

אינטגרלי וחשוב בחברה, ברוח פסיקתו של הרב עוזיאל, שהיה הרב הראשי הראשון לישראל, ואחרים.

 

"אנו מעודדים שילוב נשים בתפקידים ציבוריים, בפוליטיקה, בקהילה ובכל תחומי העשייה, האקדמיה ולימוד התורה", אמר, "במבנה החברתי כיום, מתעורר הצורך ביתר שאת במנהיגות נשית בעלת שיעור קומה".

 

עו"ד יזהר הס, מנכ"ל התנועה המסורתית, אמר כי "אין להלין על הרב אבינר. הוא רק נתן פה להלך רוח שהשתלט על חלקים גדולים בציונות הדתית. הרב אבינר איננו חלוץ מבית המדרש של תורה ועבודה, אלא רב העומד בראש חצר שתלמידיו נוהגים בו מנהג אדמו"רות".

 

סמנכ"ל עמותת חדו"ש שחר אילן, אומר כי "אם הרב אבינר מרגיש שנוכחות נשים בכנסת פוגעת בצניעות, הוא מוזמן להדיר את עצמו משם", והוסיף כי "קשה שלא לתהות למה רבנים כמו אבינר כל כך עסוקים בענייני צניעות, והאם לא היו טוב יותר להם ולציבור שיקדישו הרבה פחות לצניעות בפרט ולנשים בכלל".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"כולנו צריכים לנהוג בצניעות". הרב שרלו
מנציח סטריאוטיפים? הרב אבינר
צילום: אורות
מומלצים