שתף קטע נבחר

כדורי שינה בדם: הרופאה והמאהב חשודים ברצח

שמעון קופר, תושב קיבוץ אייל, חשוד כי רצח את אשתו ג'ני ב-2009 ואת אשתו הראשונה אורית ב-1994. המאהבת שלו, רופאה מהשרון, חשודה כי רצחה את ג'ני. במשטרה אמרו כי בדמה נמצאו 4 סוגים של כדורי שינה: "הרופאה עברה לביתו עוד לפני מות האשה ותהתה מתי היא תמות". הרופאה: "לא רצחתי אף אחד"

התפתחות דרמטית בפרשת רצח שתי נשותיו של שמעון קופר, תושב קיבוץ אייל: המשטרה עצרה בתום חקירתו בצהריים (יום ג') את האלמן של ג'ני קופר, שמתה באוגוסט 2009, ושל אורית קופר-שניץ, שהלכה לעולמה בדצמבר 1994 - לאחר שכבר אתמול נעצרה המאהבת שלו, רופאה בת 45 מהשרון. היא חשודה ברצח ג'ני קופר, מעצרה הוארך ביומיים. מעצרו של קופר בן ה-51, שחשוד ברצח שתי הנשים, הוארך בחמישה ימים.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

תסריט האימה של אובמה-רומני: קלפיות סגורות

אובמה הכריז: העיר ניו יורק "אזור אסון חמור"

 

קופר הגיע לדיון בהארכת מעצרה של בת זוגו, הרופאה החשודה. בעודו ממתין, עוכב לחקירה על ידי המשטרה ובהמשך נעצר. "מדובר ברצח מלפני 18 שנה. איך הוא יכול לזכור מה היה אז?", תהה סנגורו, עו"ד משה מרוז. "המשטרה מנסה לייצר תרחיש שהיא נרצחה ולא התאבדה. מצאו בסמוך לשתי הנשים כדורי הרגעה אך זה לא מספיק כדי להאמין כי האדם ירצח את אשתו. כבר נקבע כי מדובר במוות טבעי".

 

מהדיון בהארכת מעצרה של הרופאה עולה כי עוד לפני שג'ני נפטרה, היא העבירה את חפציה לביתו של המאהב שלה - בהמתנה למות ג'ני, אשתו השלישית של שמעון קופר. בית המשפט קבע כי רף החשדות נגד הרופאה נמוך, אבל למרות זאת האריך את מעצרה. "לא רצחתי אף אחד. לא ראיתי בחיים את ג'ני", אמרה ל-ynet הרופאה, ששמה נאסר לפרסום. בתחילה נטען כי היא חשודה גם במעורבות במותה של אשתו הראשונה של בן זוגה וכן שניסתה לגרום למות אשה אחרת, שהתעוררה למרות שקיבלה מנה גדולה של כדורים.

 

החשודה בדיון בבית המשפט (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
החשודה בדיון בבית המשפט(צילום: עידו ארז)
 

בדיון עצמו טען עו''ד מרוז, שמייצג גם אותה, כי בידיו חוות דעת של פרופ' יהודה היס לגבי נסיבות מותה. בחוות הדעת נכתב, לדבריו, כי על סמך תוצאות הנתיחה של ג'ני קופר, היא מתה מכשל לבבי ועל רקע ילפת בשריר הלב ובצקת בריאות, וכי נמצאה בדמה תרופת הרגעה. בבית המשפט הציגה המשטרה חוות דעת של מנהל המעבדה הטוקסיקולוגית של בית החולים תל השומר מחודש יולי השנה, שממנה עולה כי בדמה של ג'ני נמצאו 4 סוגים של כדורי שינה. בין היתר, על סמך חוות דעת זו חושדים במשטרה שמדובר ברצח.

 

המשטרה טענה בדיון בנוסף כי יש בידיה עדויות ומסמכים שמעלים את החשד כי ג'ני נרצחה. על פי המידע שמסרו, הרופאה הגיעה לבית בקיבוץ אייל על מנת לגור בו עם בן זוגה, בעלה של ג'ני, והמתינה למותה. במשטרה אמרו כי היא אף לחצה על בעלה של ג'ני בנושא ותהתה "מתי ג'ני תמות?".

 

עו"ד מרוז טען בדיון כי הרופאה לא ידעה שבעלה של ג'ני מתכוון לרצוח אותה, ואמר כי הגבר אף הגיע לבית המשפט כדי לתמוך ברופאה. לדבריו, מאז מותה של ג'ני ב-2009 הרופאה והבעל היו בחו"ל. הוא הזכיר כי לאחר מות ג'ני חקרה המשטרה את המקרה, אך סגרה את התיק מחוסר אשמה - ורק לאחר הגשת ערעור התיק נפתח שוב. הרופאה כבר נחקרה בנושא בשנת 2010 לא כחשודה. בן זוגה - בעלה של ג'ני - נחקר כחשוד ושוחרר.

 

בהחלטה קבע השופט דוד גדול כי מחומר החקירה עולה חשד סביר שקושר את הרופאה לאירוע אך מדובר בחשד ברף נמוך. הוא קבע כי בית המשפט צריך לפקח על החקירה, דחה את בקשת המשטרה להאריך את מעצרה בעשרה ימים והורה להאריכו ביומיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
הרופאה באזיקים
צילום: עידו ארז
צילום: עידו ארז
שמעון קופר
צילום: עידו ארז
מומלצים