שתף קטע נבחר

slow sex: האורגזמה שתציל את הזוגיות שלכם

הכירו את האורגזמה הנשית שטרם ידעתם כמוה: אורגזמת Slow Sex, הבנויה על עומק ותרגול סבלני. אפשר להגיע אליה בכל גיל והיא תביא אתכם לגבהים חדשים. ככה זה עובד

בדיוק כשחשבתי שככתבת לענייני מיניות במשך 12 שנה אין יותר מה לחדש לי בנוגע לסקס , נתקלתי בהרצאה של ניקול דדון באתר ההרצאות האמריקאי TED. לדדון אין תואר רשמי או השכלה אקדמית בתחום הזוגיות והמיניות.

 

ובכל זאת, בשנת 2004 היא ייסדה בסן פרנסיסקו את One Taste, ארגון שמטרתו ללמד זוגות ובודדים על מיניות ואורגזמה, מתוך ההבנה ששני אלה נמצאים בבסיס ההתנהלות האנושית של כולנו. משם פיתחה את מה שנדבר עליו בעוד רגע, שהוא בעצם ה"איך עושים את זה".

 

הפריצה הגדולה התרחשה בשנת 2011, אז ראה אור ספרה Slow Sex בארצות הברית. הספר עורר באזז רציני ברשת, והדי-וי-די How to OM לא איחר לצאת בעקבותיו.

 

איך להחיות את הסקס ?

 

שמו של הספר מרמז על הכיוון שלו, אבל שיהיה ברור - לא מדובר בעוד וריאציה לטנטרה, שבה על הזוג לנוע לאט, במודעות, ולהתבונן זה לזו בעיניים. כן, מישל דדון מדברת על זוגיות, על מדיטציה ועל התמקדות בתחושות, אבל בשונה מהאיכויות הטנטריות האלה, לדדון יש מטרה מוגדרת וברורה לכל האימונים האלה: האורגזמה הנשית.

 

בתום הצפייה הראשונה בהרצאה שלה לא הייתי בטוחה שהבנתי על מה מדובר. היום, חודש אחרי, ולאחר שעשיתי את שיעורי הבית וקראתי את ספרה, אני עדיין לא בטוחה שהבנתי. אבל דבר אחד אני יודעת: ניקול דדון עלתה על משהו, משהו חדש ומרגש בקשר לאינטימיות זוגית. ובעיקר - לאורגזמה הנשית.

 


 

"בדומה לפילוסופיית המזון האיטי, גם הסקס האיטי שם את הדגש על הזנה וקשר", היא מסבירה בספרה. "הוא מאפשר להעמיק את הקשר עם בן/בת הזוג ועם הגוף שלנו, כך שהאורגזמה תהפוך לחוויה שהתנועה שלה היא מבפנים החוצה - אורגזמה שנובעת מחיבור לתחושה פנימית".

 

כאישה שמעידה על עצמה שמעולם לא סבלה מקושי להגיע לאורגזמה, מסבירה דדון לקוראיה שאין תחליף לתחושה שנוגעים בך לעומק. האורגזמה שמגיעה ממעמקי התחושה היא לא אורגזמה רגילה ואוטומטית, אלא אורגזמה מבפנים, מחיבור זוגי. ואיך אפשר להגיע אליה? דרך תרגול OM: Orgasmic Meditation (האורגזמה המדיטטיבית או המדיטציה האורגזמית), שאותה המציאה דדון, או נכון יותר: גילתה.

 

 

חקרה סקס 10,000 שעות

"הלכתי למסיבה", היא מספרת בהרצאתה ב-TED, "ופגשתי בחור שהציע להכיר לי התנסות מינית מסוג חדש. 'את תורידי את המכנסיים', הוא הסביר, ואני אשאר לבוש, ואז את תשכבי על הגב ואני אתמקד רק בך למשך 15 דקות. בסיום העניין את חופשייה ללכת'.

 

"כמו כל אישה גם לי יש מערך מגננות, אבל בסופו של דבר מצאתי את עצמי שוכבת שם ברגליים פשוקות. וכדי שתבינו במה מדובר ותוכלו לנסות את זה בעצמכם הערב, אתאר בדיוק מה הוא עשה: "הוא לקח מנורה וכיוון אותה לשם, ואז התחיל לתאר את מה שהוא רואה: 'אני יכול לראות שהשפתיים החיצוניות שלך מעוגלות, והשפתיים הפנימיות שלך ורדרדות והן מתנפחות ככל שאני ממשיך להתבונן בהן...'".

 

"בשלב הזה לא יכולתי לשמוע יותר בגלל הדמעות שהציפו אותי. משהו הכה בי באותו הרגע: ההבנה שמעולם לא הביטו בי כך, בכזאת תשומת לב וחמלה. ואז הוא התיישב לצדי, טבל את אצבעו בחומר סיכה, הניח את האגודל על פתח הנרתיק ואת האצבע המורה על החלק השמאלי של הדגדגן שלי וליטף. למעלה ולמטה, למעלה ולמטה, למעלה ולמטה בעדינות.

 

"כלום לא קרה. כמו תמיד הייתי עם המחשבות שלי, תוהה אם אני נראית טוב, אם אני עושה את זה נכון, אם הבחור הזה לא קצת מוזר, אם אני עומדת להינשא לו, אם הבטן שלי נראית תפוחה. ואז, בבת אחת, כל תנועת המחשבות הזאת השתחררה ולא הייתה עוד שום מחשבה באופק. רק תחושה טהורה.

 

"לראשונה בחיי הרגשתי שיש לי גישה למה שנמצא מתחת: לרעב העמוק יותר, שהוא הרעב הבסיסי, זה שמבקש ליצור קשר עם אדם אחר, וחשבתי: אלוהים, ככה זה צריך להיות".

 

הגילוי הביא את דדון לחקור במופלא ממנה. לדבריה, היא חקרה את הנושא במשך יותר מ-10,000 שעות, והתוצאה: תרגול מדויק של מה שחוותה - מפגש בן 15 דקות של גבר מול דגדגן.

 

עד כה, בכל תרגול מיני שהומלץ לשיפור הזוגיות, לשני בני הזוג היה מקום, וכשדובר במיניות נטולת זוגיות קראנו לעניין אוננות ונפטרנו מהמורכבות. אלא שאצל דדון הדדיות היא לא אפשרות - וזה אחד הדברים שהופכים את העניין למוזר ומרגש.

 

בסקס האיטי, כדי שהאישה תלמד אורגזמה אחרת, עליה לשכב על הגב ולהתרכז אך ורק בעצמה ובתחושות שעולות בה, כשהגבר אמור להעניק לה אצבע ונוכחות בלבד. איבר המין והמין כולו נשארים במכנסיים, וההתנסות כולה מתרחשת מחוץ להקשר הסקסואלי.

 

על האישה לשכב על הגב ולהתרכז אך ורק בעצמה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
על האישה לשכב על הגב ולהתרכז אך ורק בעצמה(צילום: shutterstock)

 

יש אורגזמה אחרת

אפשר לקרוא על אורגזמות דגדגניות, נרתיקיות ואנרגטיות כמה שרוצים, אבל כדי להבין באמת על מה דדון מדברת חייבים לחוות את הדבר האמיתי - למידת התנועה האורגזמית של האישה. כי זה לא שיש סקס אחר - יש אורגזמה ותקשורת מינית אחרת. והדרך אליה היא לשכוח את כל מה שלמדנו.

 

למתחילים מומלץ לתרגל פעמיים ביום במשך עשרה ימים, ויש חשיבות למספר התרגולים, כי רק כך, לפי דדון, רוכשים את היכולת. מטרת התרגול בשלב הראשון אינה אורגזמה אלא התנועה האורגזמית בגוף האישה. כשהליטוף טכני כל כך והגבר אינו מושא לדיאלוג גופני, יש לאישה הזדמנות להכיר את עצמה לראשונה.

 

לדברי דדון, רק אחרי שאישה חשה אורגזמה כזאת, שלא "מתרגשת עליה" אלא "עובדת עם כל הגוף" - האסימון ייפול. ומה לעשות, בשביל כבוד צריך לעבוד. מוכנים?

 

1. הקינון

בחרו מקום מתאים לתרגול - חלל שיאפשר פרטיות ונוחיות למלטף ולמלוטפת. המצרכים הדרושים: מזרן, כריות, שעון וחומר סיכוך. אתה לא מסיר את בגדיך כלל, את מסירה רק חלק תחתון.

 

2. התנוחה

את שוכבת על הגב ברגליים פשוקות, ואתה יושב לימינה. רגלך הימנית ישרה וברך ימין שלך מונחת עליה. את רגלך השמאלית אתה מניח מכופפת מעל בטנה. אפשר להשתמש בכריות לנוחות מקסימלית.

 

החשוב מכל הוא להעניק תשומת לב אל הגוף ואל התחושות שעולות בו עוד לפני שממש מתחילים.

 

3. תשומת הלב

כאן זה מתחיל. הרגע הזה, שבו את שוכבת פשוקה לפני גבר אוהב המתבונן בך, אוצר בתוכו הרבה יותר מידע ממה שאפשר לשער. ההזמנה של דדון היא לאפשר לכל מה שעולה לעלות, אבל בשלב זה רק הגבר מדבר.

 

ומה אתה אומר? בדיוק את מה שאתה רואה. ספר לה בקול רם על הגוונים שאתה שם לב אליהם, הצורות, המיקום. ככה, בלי שום פרשנויות, רק התבוננות ותיאור.

 

4. הליטוף

אתה מניח חומר סיכה על האצבע המורה ומלטף בעדינות למעלה ולמטה בקצה האצבע רק את החלק העליון שמשמאל לדגדגן. ייתכן שדרוש זמן להבין מהי הנקודה המדויקת, ואת יכולה לכוון אותו.

 

שניכם ממקדים את כל תשומת הלב שלכם אל אותה נקודה אחת ואל אותה תנועת ליטוף, כשבו זמנית את שמה לב לתחושות של תנועה אורגזמית שעולה ויורדת בתוכך. כן, מותר לגמור. לא, זה לא אומר שסיימתם.

 

5. התקשורת

את מספרת מה התחושה שעולה אצלך בגוף כרגע בלי שיפוטיות או פרשנות, רק מה את מרגישה בעת הליטוף.

 

6. הקרקוע

לפני הסיום אתה מניח את כל כף היד או את שתי כפות הידיים פרושות על הפות ולוחץ קלות רק כדי להרגיע ולקרקע את קצות העצבים המעוררים.

 

7. השיחה

ההמלצה היא לספר זה לזו על התחושות שעלו בכם בזמן התרגול או להתמקד במשהו אחד משמעותי שעלה במהלך ה-OM של היום.

 

לספר מה התחושה שעולה בגוף, בלי שיפוטיות (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
לספר מה התחושה שעולה בגוף, בלי שיפוטיות(צילום: shutterstock)

 

איזה OM שמח לי היום

"כשזוגות פונים אלי עצבניים וטוענים שכלום לא מתקדם עם תרגול ה־OM שלהם", מספרת דדון, "התגובה הראשונה שלי היא: מצוין, כרגע גיליתם את אחת התגליות המסעירות של חייכם, זו שרבים אחרים לעולם לא ילמדו, והיא - שמערכת העצבים שלכם הוזנחה, ואולי אפילו חוותה דיכוי. מערכת העצבים שלכם יצאה לגמרי מאיזון, וזו אחת הסיבות לכך שגברים מתקשים לענג נשים: הם לא מצליחים להרגיש בתוכם למה הן זקוקות כדי לחוש עונג.

 

"זו גם הסיבה לכך שנשים רבות מתקשות לשקוע לעומק החוויה המינית - בגלל הנתק שהן חוות מתחושות הגוף שלהן, שלא לדבר על עומק ההזנה הרגשית שהן זקוקות לה מבן הזוג.

 

"אבל אני קוראת לכם לא לאבד את התקווה. עכשיו, כשאתם יודעים מה איבדתם, תוכלו לגלות את הדרך מחדש. המודעות למילים, לתחושות ולחוויית הגוף תאפשר לכם להתחיל מחדש".

 

והנה תשובות לכמה שאלות נפוצות:

 

למה אי אפשר לתרגל לבד?

כי אוננות היא לא OM. חשוב שהראש הנשי יהיה נקי לגמרי, ושהאחריות המעשית תהיה על כתפיו של הגבר. כמו כן, לשיחה הזוגית יש משמעות עצומה בתרגול.

 

למה אני צריכ/ה את כל זה?

רוב הזוגות שמגיעים לתרגול של OM מגיעים כי הנשים מחפשות חוויה מינית עמוקה ואמיתית יותר, והגברים רוצים לדעת יותר על הדרך שבה נכון לגעת באישה. גם אם מעולם לא חוויתם בעיות תפקוד במיטה, אורגזמת ה-OM היא עולם מיני חדש.

 

מותר להמשיך בסקס רגיל בתקופת התרגול?

בהחלט.

 

ומה אם עומד לי?

לרוב הגברים יש זקפה בזמן התרגולים. המשיכו בתרגול וזכרו את המטרה, ועם הזמן הגירוי המיני יקבל משמעות אינטימית יותר.

 

למי מתאים התרגול?

לכולם.

 

ומה עם מי שאין לו זוגיות קבועה?

מאחר שמדובר בתרגול קבוע פעמיים ביום במשך עשרה ימים, מי שאין לה זוגיות קבועה לא תוכל לזכות בשמחה הזאת כרגע. אלא אם כן יש לך מאהב שמסכים לתמוך כך באורגזמה שלך. ואם יש לך כזה, את כנראה בזוגיות קבועה ולא שמת לב.

 

אני לא מרגישה את התנועה האורגזמית. מה לעשות?

להמשיך בתרגול. הקושי להרגיש נובע מכל הידע הקיים שלנו על סקס, שמקשה עלינו להתחבר לגילוי החדש.

 

המטרה היא תשומת לב לתנועה האורגזמית (גלים של גירוי) ולא לקליימקס. בהמשך משם יהיה קל יותר להגיע לשיא.
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
יש אורגזמה ותקשורת מינית אחרת
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים