שתף קטע נבחר

רמת גן: מגדל בן 39 קומות יוקם בבורסה

מוסדות התכנון ממשיכים לקדם בנייה ברמת גן: אושרה תוכנית להקמת שני מגדלי משרדים במתחם הבורסה - האחד בגובה 39 קומות והשני בן 12 קומות. הבניין יוכל לקבל אישור להסבה למלון

חלק לא מבוטל מתושבי רמת גן מנסה לעצור את תנופת המגדלים בעיר - אבל מוסדות התכנון ממשיכים לאשר תוכניות בנייה. הפעם אישרה ועדת המשנה להתנגדויות של הוועדה המחוזית תל-אביב תוכנית לבניית מגדלי מסחר, תעסוקה ומלונאות במתחם הבורסה בעיר.

 

כתבות נוספות על רמת גן בערוץ הנדל"ן :

 

מדובר במתחם הממוקם בין הרחובות אבא הלל, החילזון ובז'רנו, ובו ייבנו שני בניינים בשטח כולל של 36,080 מ"ר - האחד בגובה 39 קומות והשני בגובה 12 קומות.

 

קומת הקרקע תהיה מיועדת למסחר ובין שני המבנים מייעדת התוכנית שטח פתוח בגודל דונם שיפותח לטובת הציבור ויקשר בין רחוב אבא הלל לחילזון. בשטח זה תותר גם הצבת כיסאות לבתי קפה.  בנוסף, מקצה התוכנית שטח של 1,200 מ"ר לצורכי ציבור בתוך המבנים שייבנו.

 

עוד הוחלט כי ניתן יהיה להוסיף שימוש למלון בבניינים אלה, מתוך מגמה לשלב בתי מלון בתוך אזורי תעסוקה (כמו למשל במתחם רמת החייל בתל-אביב). התוכנית אף מאפשרת את הרחבתו של רחוב החילזון בתחומה.

 

לפעמים גם עוצרים תוכניות

נזכיר כי בחודש שעבר עצרה הוועדה המקומית תל-אביב תוכנית לפינוי-בינוי במתחם המתמיד-ארלוזרוב-מצפה ברמת גן, שבמסגרתה אמורים להיהרס ארבעה בניינים קטנים, ובמקומם להיבנות שני מגדלים בני 36 קומות עם 330 יחידות דיור.

 

הוועדה עצרה את קידום התוכנית פה אחד, לאחר שלתוכנית הוגשו התנגדויות רבות מ-300 תושבים בשכונה שהתאגדו נגדה, בטענה כי היא תגרום לצפיפות מגורים חריגה. 

 

בעיריית רמת גן הסבירו אז כי הוועדה המקומית החליטה להמליץ לוועדה המחוזית להכניס תיקונים בתוכנית המוצעת. בינתיים טרם הגיעה הוועדה המחוזית להחלטה בנושא.

 

המתנגדים טענו כי התוכנית מנוגדת להוראות תוכנית המתאר המחוזית, ותגרום לצפיפות מגורים חריגה ביותר, לקריסת מערכות התחבורה והתשתיות באזור ולפגיעה קשה באיכות חייהם. לטענתם, הקמת מגדלי יוקרה, המיועדים לעשירים בלבד, ללא תכנון סביבתי כולל בשיתוף הציבור, לא תיתן מענה למצוקת הדיור של המעמד הבינוני והמעמד הנמוך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתחם הבורסה ברמת גן
צילום: lowshot.com
מומלצים