שתף קטע נבחר

חמאס מאיים בפיגועי התאבדות: "נשרוף הערים"

זמן קצר לאחר חיסולו של רמטכ"ל חמאס ג'עברי, איימו הפלגים הפלסטיניים בעזה "לשרוף את הערים הישראליות". בזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי אמרו כי "אין יותר קווים אדומים" ובכיר בחמאס הצהיר: "התגובה תכלול פיגועים איכותיים בערים"

בחמאס מבטיחים לנקום בישראל בתגובה לחיסול של רמטכ"ל הארגון אחמד ג'עברי . איסמאעיל אל-אשקר, אחד מבכירי הארגון ברצועת עזה, אמר אחר הצהריים (יום ד') כי "האפשרויות של ההתנגדות הפכו כעת להיות פתוחות והן כוללות פיגועי התאבדות ופיגועים איכותיים בתוך הערים הישראליות. ההתנגדות יכולה להסב ייסורים לישראל". זמן קצר לאחר החיסול נשמעה אזעקת צבע אדום בחוף אשקלון ושתי רקטות התפוצצו בשטח פתוח. לא היו נפגעים.

 

חיסול דרמטי - כותרות נוספות

 

ממשלת חמאס בעזה פרסמה הודעת אבל קצרה על חיסולו של ג'עברי שהוגדר כ"מפקד הגדול, אחד מסמלי ההתנגדות". הממשלה בעזה הטילה על ישראל את האחריות המלאה על הפשע הזה, כהגדרתה. "ההתנקשות בחיי ג'עברי מהווה החרפה של ההסלמה הציונית ברצועת עזה ופותחת דלת בפני שלב חדש של עימותים", הודיע חמאס.

 

כמו כן, דובר הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, אבו אחמד, אמר כי על האויב לשאת באחריות המלאה. "אין יותר קווים אדומים בתגובה שלנו", הצהיר. בתוך כך, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי הודיעה על כוננות עליונה בקרב אנשיה.

 

בכיר חמאס בעזה, חליל אל-חיה, הוסיף כי ישראל תשלם על החיסול ותישא בהשלכות הפעולה. "האויב הציוני אינו מכיר בהסכמים ואינו מכבד החלטות", אמר אל-חיה. "המערכה פתוחה עם האויב". הוא הוסיף כי ההתנגדות נמשכת וישראל תבין כי גדודי עז א-דין אל-קסאם חזקים מספיק בשביל להתגבר על חיסול מנהיגם.

 

גם ברמאללה הגיבו על החיסול. ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת, גינה בחריפות את החיסול והגדיר אותו פשע. "ישראל נושאת כעת באחריות של תוצאות החיסול", אמר עריקאת.

 

ג'עברי, מפקד הזרוע הצבאית של חמאס ברצועת עזה, חוסל היום במהלך פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי וצה"ל. "מתוקף תפקידו, מעמדו ופועלו, היה ג'עברי אחראי בעשור האחרון על כלל פעילות הטרור נגד ישראל משטחי הרצועה", נמסר בהודעת השב"כ. בנו חוסל עמו.

 

הפעולה נתנה את האות לסדרת תקיפות אוויריות במקביל ברחבי הרצועה ועל פי דיווחים, באחת התקיפות נפגע מפקד נוסף בחמאס, שדרגתו מקבילה לאלוף משנה. גורמים צבאיים הבהירו כי בכירים נוספים בארגון "על הכוונת". הרמטכ"ל בני גנץ הורה על מבצע "עמוד ענן" בעזה. מאז שנודע דבר החיסול נשמעו אזעקות במועצה האזורית חוף אשקלון. המשך הלימודים באוניברסיטת בן-גוריון בוטל היום.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חמוש מחמאס
צילום: איי אף פי
צילום: AFP
אחמד ג'עברי
צילום: AFP
מומלצים