שתף קטע נבחר

האחים המוסלמים: לנתק את היחסים עם ישראל

התנועה האיסלאמית השלטת במצרים קראה לממשלה לשמש דוגמה לעולם הערבי והמוסלמי ולנתק את היחסים הדיפלומטיים עם ישראל בעקבות חיסולו של רמטכ"ל חמאס אחמד ג'עברי. קריאה לאזרחי מצרים: "צאו להפגין מחוץ למסגדים"

תנועת "האחים המוסלמים" במצרים הגיבה הלילה (יום ה') לחיסולו של רמטכ"ל חמאס אחמד ג'עברי על ידי ישראל וקראה לניתוק היחסים הדיפלומטיים והמסחריים עם "הישות הגוזלת הזו".

 

מבצע "עמוד ענן " - כל הדיווחים ב-ynet: 

מטחים בלתי פוסקים, אושר לצה"ל לגייס מילואים  

ההערכה: שיא הירי מעזה - במהלך הלוויית ג'עברי  

השלב השני: חיל האוויר צד את משגרי הרקטות  

לילה בממ"ד: "שמחים על החיסול - ומתים מפחד"

 

בהודעה שפרסמה התנועה האיסלאמית השלטת במצרים נכתב "כי ממשלת מצרים צריכה להתחיל בכך (בניתוק היחסים) על מנת שתשמש דוגמה לערבים ולמוסלמים שמקיימים יחסים עם הישות הזאת". בהודעה גם נכתב כי על הרשות הפלסטינית להפסיק את שיתוף הפעולה הביטחוני עם צה"ל באופן מיידי.

 

ינתק היחסים עם ישראל? מורסי (צילום: AP) (צילום: AP)
ינתק היחסים עם ישראל? מורסי(צילום: AP)


 

"האחים המוסלמים" קראו לכל האזרחים המצרים לצאת להפגנות מול המסגדים הגדולים בקהיר ובערים אחרות לאחר תפילת אחר הצהריים וקראו להתגייסות כללית של הציבור בתפילות יום השישי מחר במסגד אל-אזהר בקהיר.

 

"הביעו זעם בתפילות היום השישי"

המדריך הכללי של תנועת "האחים המוסלמים" במצרים, אחמד בדיע, קרא בפייסבוק לאומה הערבית והאיסלאמית לצאת בתהלוכות מחאה מחר על מנת לגנות את התקיפות הישראליות ברצועת עזה. "אנחנו מפצירים בכל האומה שתיקח חלק יחד עם האחים המוסלמים בהבעת הזעם לנוכח התקיפות של הישות הציונית ובהבעת תמיכה בהתנגדות הפלסטינית בהפגנות שייערכו לאחר תפילת יום השישי". 

 

במקביל, גורם ביטחוני מצרי אמר לעיתון "אל-קודס אל-ערבי" כי התקיפה הישראלית מתנהלת לפי תוכנית שתימשך מספר ימים. לדבריו, "קהיר תמשיך את מגעיה את ישראל על מנת לעצור את התקיפה".


זירת החיסול בעזה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
זירת החיסול בעזה(צילום: EPA)

 

מהשעה 16:00 אתמול, אז חוסל ברצועת עזה אחמד ג'עברי - ראש הזרוע הצבאית של חמאס ברצועת עזה והאיש שהחזיק ושחרר את גלעד שליט - נורו מהרצועה יותר מ-80 רקטות. שני ישראלים נפצעו קל מרסיסים ו-14 בני אדם לקו בחרדה. גראדים התפוצצו בבאר שבע ובאשדוד, כיפת ברזל יירטה 29 רקטות ולקראת השעה 23:00 המשיכה האש מעזה ואזעקות נשמעו באשקלון, בשדרות, במועצה האזורית חוף אשקלון - ולראשונה בסבב זה גם בגן יבנה ובגדרה. אחרי חצות נורו רקטות גם לבאר-שבע, רהט ומועצת בני שמעון.

 

לפנות בוקר התכנסה מועצת הביטחון של האו"ם כדי לדון במבצע של צה"ל בעזה, אך הישיבה הסתיימה ללא החלטה.

במהלך הדיון, שנקבע לבקשת מצרים, מרוקו והפלסטינים, קיבלו נציגי 15 המדינות החברות במועצה תדרוך מפיו של ג'פרי פלטמן, הממונה על נושאים פוליטיים באו"ם.

 

המשקיף הפלסטיני באו"ם, ריאד מנסור, פנה לחברות המועצה ואמר כי "הקהילה הבינלאומית שוב עדה להתקפה זדונית של ישראל, שמשתמשת בכלים הצבאיים הקטלניים ביותר ובאמצעים לא חוקיים נגד אוכלוסייה פלסטינית אזרחית שלא יכולה להגן על עצמה".

 

שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור אמר בצאתו ממנה כי "חלק מהנציגים במועצת הביטחון תמכו בזכות ישראל להגנה עצמית וגינו את הירי ללא אבחנה לעבר אזרחים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תומכי "האחים המוסלמים" במצרים
צילום: AP
נשיא מצרים מורסי
צילום: AP, Egypt State TV
ראש התנועה האיסלאמית בדיע
צילום: AFP
מומלצים