שתף קטע נבחר

גמ"ח מלחמה: פותחים את הלב, הבית והכיס

הפנינג סוף שבוע בקמפוס בר אילן - או אירוח באחת מפנימיות החמ"ד? כל הארץ - מן המרכז ועד לצפון - רוחשת יוזמות התנדבות למען תושבי אזורי העימות

הדרום מתקרב אט-אט לצפון, אך יוזמות הערבות ההדדית כלפי מי שסופגים את הטילים יום-יום באינטנסיביות, רק הולכות ומתרבות. גם אזעקה בתל אביב לא מרתיעה את תושבי המרכז, ומהי לעומת אינספור התרעות "צבע אדום" בטווח הארבעים קילומטרים מרצועת עזה?

 

 >> עדכונים נוספים - בפייסבוק שלנו. תנו לייק <<

 

"בר אילן": הפנינג בקמפוס

משפחות מרובות ילדים מקריית מלאכי הוזמנו לעשות את סוף השבוע הקרוב בקמפוס האוניברסיטה, בבניין מעונות שהוכשר במיוחד לצורך המיזם. עשרות משפחות כבר הגיעו למקום הישר מקו האש, לאחר שהעיר ספגה הבוקר פגיעה כואבת וקטלנית.

 

ללו"ז האירועים הצפוף שהכינו באוניברסיטה, ביוזמת דיקן הסטודנטים הסטודנטים ואגודת הסטודנטים "הגילדה" - נרתמו עובדי המוסד. ב"כיפת בר אילן" מתכננים היום (ה') סרט וארוחת ערב, ולאורך הבוקר מחר - הפנינג שיכלול מוזיקה, יריד פעילויות, מתנפחים ומזון. גם לאורך השבת יתקיימו פעילויות גיבוש וכיף.

 

חמ"ד של מלון

מוקד אירוח נפתח גם במנהל לחינוך דתי (חמ"ד), שפתח את מוסדותיו באופן יצא דופן לאירוח מלא של תושבי הדרום, בפנימיות החמ"ד. את המוקד מאיישות בנות השירות הלאומי, שיתאמו בין המוסדות המארחים לבין משפחות ומוסדות חינוך המעוניינים להתארח (טלפון: 1700-508-908, דוא"ל: hemedarom@gmail.com)

 

מתנחלים בלבבות: גוש עציון וקריית ארבע

ההסלמה בדרום הפכה את האיזורים הנתפסים בתודעה כקו עימות ראשון, לערי מקלט לפי שעה. בקריית ארבע יארחו עשרות משפחות מבאר שבע ומשדרות בישיבה התיכונית שבקריה, והן יתארחו אצל משפחות מקומיות לארוחות השבת. נוער היישוב הקים חמ"ל מיוחד שמתווך בין המשפחות המארחות והמתארחות: 0528743657.

 

מועצת גוש עציון מזמינה את תושבי הדרום להתארח ביישוביה - ואף מוציאה אוטובוסים ממוגנים למוקדים בדרום, לאיסוף התושבים ולפיזורם בבתי המשפחות המארחות (02-9937999).

 

שבת בארגון: סניפי הדרום של בנ"ע עוברים למרכז

אירוח המוני נוסף צפוי בסניפי "בני עקיבא" הרחוקים ממוקדי העימות. בשבת הקרובה (פרשת "תולדות") תחול כמדי שנה "שבת הארגון" של התנועה, המהווה את שיאו של חודש עמוס בפעילות. אלא שאלפי החניכים בסניפי הדרום לא יוכלו לציין את השבת, נוכח המצב הבטחוני.

 

גרעינים גרעינים: משפחות מארחות, משפחות מתארחות

ארגון "קרן קהילות", המאגד בתוכו כ-50 גרעינים תורניים ברחבי הארץ, פתח כבר בתחילת השבוע מוקד אירוח, תחת הכותרת "גרעינים מתחברים לדרום", במטרה להרחיק את תושבי עוטף עזה מהצבע האדום, ולאפשר להם העביר להם שבת שקטה באזורים בטוחים יותר. משפחות מרחבי הארץ המעוניינות לארח משפחות מן הדרום, מוזמנות ליצור ק'שר במוקד הטלפוני: 052-3858362, או במייל: mokedadom@gmail.com

 

"אנו מזמינים את תושבי הדרום, לקחת פסק זמן מהשגרה הטרופה שמסכנת את אורח חייהם, ולקיים שבת נורמטיבית", אמר מנכ"ל הקרן, ש"י תובל. "מוקד החירום הטלפוני שנפתח, יעמוד לרשות התושבים שמעוניינים להתארח אצל משפחות הגרעינים, כאשר נציג יערוך את השיבוצים בהתאם לצורך של כל תושב" 

 

גם ירושלים על המפה

כאלפיים מתושבי הדרום זכו לבלות בגן החיות התנ"כי, ומאה משפחות של מפונים מגוש קטיף ללא מרחב מוגן,

שוכנו בבית מלון בירושלים, יוזמת המועצה האזורית נחל שורק בשיתוף המועצה הציונית בישראל וההסתדרות הציונית העולמית.

 

מתנ"ס נחל שורק יזם פעילות אלטרנטיבית לתושבי וילדי המועצה במספר רב של מוקדים, בשיטת הסרט הנע, כדי שלא ליצור התקהלות המונית שעלולה לסכן את חיי התושבים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים