שתף קטע נבחר

שבת בארגון: בואו להתארח, ובנ"ע עוברים למרכז

עשרות קהילות דתיות מזמינות משפחות מדרום להתרחק מה"צבע האדום", ולהעביר שבת נינוחה בצל קורתם. ב"בני עקיבא" הוחלט להעביר את סניפי הדרום בשלמותם למרכז הארץ וצפונה, ואלפי החניכים יעבירו שם את "שבת הארגון" השנתית

ההחרפה במצב הבטחוני וירי הרקטות הבלתי פוסק על אזור הדרום, מביאים רבים מתושבי הדרום לחשוב כיצד איך יעבירו את השבת תחת אש. עשרות קהילות דתיות מרחבי הארץ הודיעו כי הן מזמינות משפחות מאזור הדרום להתארח אצלן בשבת.

 

 >> כניסה מהירה לפייסבוק שלנו - כאן! <<

 

 

ארגון "קרן קהילות", המאגד בתוכו כ-50 גרעינים תורניים ברחבי הארץ, פתח כבר בתחילת השבוע מוקד אירוח, תחת הכותרת "גרעינים מתחברים לדרום", במטרה להרחיק את תושבי עוטף עזה מהצבע האדום, ולאפשר להם העביר להם שבת שקטה באזורים בטוחים יותר (פרטים למשפחות המעוניינות לארח ולהתארח - בסוף הידיעה).

 

"אנו מזמינים את תושבי הדרום, לקחת פסק זמן מהשגרה הטרופה שמסכנת את אורח חייהם, ולקיים שבת נורמטיבית", אמר מנכ"ל הקרן, ש"י תובל. "מוקד החירום הטלפוני שנפתח, יעמוד לרשות התושבים שמעוניינים להתארח אצל משפחות הגרעינים, כאשר נציג יערוך את השיבוצים בהתאם לצורך של כל תושב" 

 

"אויבנו לא ישבשו את חיינו"

אירוח המוני נוסף צפוי בסניפי "בני עקיבא" הרחוקים ממוקדי העימות. בשבת הקרובה (פרשת "תולדות") תחול כמדי שנה "שבת הארגון" של התנועה, המהווה את שיאו של חודש עמוס בפעילות. אלא שאלפי החניכים בסניפי הדרום לא יוכלו לציין את השבת, נוכח המצב הבטחוני.

 

הסניף יישאר מיותם בשבת הארגון. "בני עקיבא" בקיבוץ סעד (צילום: נחום לנדאו) (צילום: נחום לנדאו)
הסניף יישאר מיותם בשבת הארגון. "בני עקיבא" בקיבוץ סעד(צילום: נחום לנדאו)

בתנועה נשמעו קולות הקוראים לדחות את האירועים בכל הארץ, אך המזכ"ל, דני הירשברג, החליט כי הם יתקיימו כמתוכנן "מתוך נאמנות לדרך ומתוך תפיסה כי אויבינו לא יצליחו לשבש את חיינו". כל הוחלט לעביר את סניפי הדרום - למרכז וצפונה. ואלפי החניכים מהסניפים השונים משבת שקטה ובטוחה. "אנו נערכים לאירוח חניכי הדרום באזורים שקטים בארץ, כיוון שחייבים להמשיך בשגרה, ולא לתת לטרור לעצור אותנו", הוסיף הירשברג.

 

להבטיח את שלום בנות השירות הלאומי

הורים לחיילים המוצבים באזור רצועת עזה מתקשים להירדם בלילות האחרונים, 

ומה על מאות בנות ובני השירות הלאומי? מנכ"ל המִנהלת האחראית עליהם, שר-שלום ג'רבי, פנה למשרד להגנת העורף בדרישה כי יזרז וישלים את מיגון הדירות שבהן משוכנים בני השירות הלאומי ברחבי הדרום.

 

"לאור העובדה שחלק מדירות השירות בדרום אינן ממוגנות, נאלצים המתנדבים בעתות חירום להסתכן ולשהות במרחב לא מוגן, או לעזוב את האזור לזמן מה - דבר הגורם לפגיעה באוכלוסייה שלה הם מסייעים", כתב ג'רבי למנכ"ל המשרד, גבי אופיר. "המתנדבים ממלאים תפקיד חיוני בערי הדרום בשגרה, ובוודאי שבשעות חירום ועלינו לעשות ככל הניתן להגנתם ולהבטחת שלומם".

 

משפחות מרחבי הארץ המעוניינות לארח משפחות מן הדרום, מוזמנות ליצור ק'שר במוקד הטלפוני: 052-3858362, או במייל: mokedadom@gmail.com

 


פורסם לראשונה 14/11/2012 09:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פסק זמן מהשגרה הטרופה. בית שנפגע מהרקטות
צילום: AP
מזכ"ל "בני עקיבא", דני הירשברג
מנכ"ל "קרן קהילות", שי תובל
מומלצים