שתף קטע נבחר

המונים בכותל: "זה הזמן לפחד מהשם"

המונים הגיעו להשתתף בתפילה שערך הרב עמאר, עם המקובל הרב בצרי ורבנים נוספים בשל המצב הבטחוני. "נקבל עלינו ללמוד תורה", אמר הרב הראשי, שקרא לאחדות שורות כי "בשעה שאנחנו מאוחדים, אין שום אומה שיכולה לנו"

על רקע המבצע המתמשך ואיום הטילים על העורף - התקיימה היום (א') תפילת המונים ברחבת הכותל, בהשתתפות הרב הראשי לישראל שלמה עמאר, רב הכותל והמקומות הקדושים, שמואל רבינוביץ', והרב המקובל דוד בצרי. התפילה הוקדשה להצלחת צה"ל במבצע "עמוד ענן", ושלומם של אלפי הישראלים הנמצאים תחת איום הרקטות. ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" העבירו את העצרת בשידור חי.

 

>> עוד עמוד ענן - בפייסבוק שלנו <<

 

 

העצרת התקיימה בנוכחות רבנים מפלגים שונים, בהם הרב זמיר, הרב אלישע וישליצקי והרב בן ישי, כאות לאחדות העם בשעה זו. "עם ישראל חי, והצלחתו תלויה באחדותו ואמונתו. אני שולח ברכת החלמה שלמה לכל הפצועים, ואת תנחומיי למשפחות ההרוגים. חובותינו בשעה זו לחזק את תושבי הדרום ואת חיילנו הגיבורים בתפילות", אמר הרב הראשי הספרדי.

 

הרב עמאר נשא תפילה, ולאחריה דברי עידוד וחיזוק: "אויבנו קמו עלינו, עת צרה היא ליעקב", אמר. "אחינו שיושבים בערי הדרום נמצאים כבר 12 ו-13 שנים רצופות מתחת אש התופת, ואין מרחם ואין מנחם.

 

"באנו להתפלל", הוסיף בקול חנוק מדמעות. "זה המקצוע שלנו, בשם השם... אנחנו בוטחים בהשם ויודעים שאין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמיים, אפס זולתו. אין לנו למי לפנות ולמי לקרוא. עיננו נשואות להשם אלוקינו עד שיוציא לאור את משפטנו".

 

"להתחזק בתורה ובאהבת עם ישראל"

הרב קרא להתעוררות לאומית כללית, ולהתחזקות באמונה ובלימוד התורה: "כשבאה לאדם עת צרה, לא יאמר מקרה הוא, אלא כל אחד יפשפש במעשיו ובהנהגותיו בעניין לימוד התורה.... נתחזק כולנו ברגעים האלה, ונקבל עלינו לקבוע עתים לתורה - גם מי שעובד כל היום. כל ישראל חייבים בלימוד תורה ביום ובלילה, שנאמר: 'והגית בו יומם ולילה'. נקבל עלינו ללמוד תורה, ונתחזק בשמירת שבת ומועד".

 

הרב הראשי הספרדי ביקש משומעיו להתחזק בשמירת השבת, כי "היא שומרת ומגינה עלינו", וכן באהבת איש את רעהו – "להרחיק כל שנאה, להתרחק מן המחלוקת בכל כוחנו, לבטל ולא להיכנס למחלוקות, להרבות אהבה איש את רעהו עד שנהיה כולנו כאיש אחד - בלב אחד. ובשעה שאנחנו מאוחדים, אין שום אומה ולשון שיכולים לעמוד לנו".

 

הרב עמאר המליץ לכל אחד "לקבל ללמוד כל יום דף אחד של הזהר הקדוש. אפילו אם לא מבינים - הקריאה עושה רושם גדול למעלה בשמים".

 

הרב בצרי: זה הזמן לפחד מהשם

התפילות ממשיכות גם ברגעים אלה, וכוללות את נוסח תענית ציבור, תפילת "אבינו מלכנו" ו"מי שברך" לחיילי צה"ל ולתושבי ישראל.

 

גם הרב דוד בצרי פנה בדברי התעוררות לשומעים: "הם יודעים שאנחנו עם השם, לכם הם נלחמים אתנו", קרא. "כולנו צריכים להיות בטוחים בהשם, שהוא יושיע אותנו.

 

"כולנו נמצאים בסכנה ויש פחד. אף אחד לא יכול להיות בטוח שלו זה לא יקרה. עכשיו, כשכולנו נמצאים

ביראה - עלינו לדעת לא לפחד מהאויב, אלא מהשם. אנחנו מתייראים מפני שמים. אנחנו יראי שמים". והוא ייעץ: "את הפחד שיש לאדם ששומע את האזעקות - יעביר מיד לפחד מהשם. כשאנחנו מפחדים מהשם, שום פצצה לא תוכל לפגוע באף אחד מעם ישראל".

 

לאחר דבריו התקיימה תפילת ערבית. התפילה נקבעה בפגישת חירום בין מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, לרב עמאר, ותכלול גם אמירת סליחות ותפילות מנחה וערבית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תפילת המונים בכותל
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלכס קולומויסקי
הרב דוד בצרי
צילום: אלכס קולומויסקי
הרב שלמה עמאר
צילום: פוטו שוורץ
הרב יונה מצגר
צילום: דובר צה"ל
מומלצים