שתף קטע נבחר

הרב עמאר: רעידת האדמה - בשל משבר הגיוס

הרב הראשי הספרדי, שלמה עמאר, רמז שרעידת האדמה שפקדה את ישראל נגרמה בשל הוויכוח הציבורי סביב גיוס בחורי ישיבות, והשנאה שנוצרת בשל כך. על "הפראיירים" אמר: "שינסו לשבת וללמוד שבוע אחד כל היום ויראו מהו קושי אמיתי"

ישראלים רבים חשו אתמול (יום ג') את האדמה רועדת תחת רגליהם, והרב הספרדי הראשי שלמה עמאר מציע הסבר לאירוע הגיאולוגי: בראיון רדיופוני אמר היום הרב כי סמיכות הזמנים שבין הרעש לבין המאבק הציבורי לגיוס חרדים אינו מקרי.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

"זה שמתעוררת קטגוריה נגד התורה ולומדיה, זה שמתעוררות מחלוקות בתוך עם ישראל, זה שגורם חלילה להסתה ושנאה - זה דבר חמור ביותר, בפרט בימי בין המצרים", אמר הרב במהדורה המרכזית של רדיו קול ברמה. "הלא תראו, עוד לא עבר זמן מאז שהתחילה הסערה, ואתמול הודיעו לנו שהייתה רעידת אדמה בישראל, בדרגה גבוהה רחמנא ליצלן". 

למרות הדברים, הרב עמאר הדגיש כי אינו חושש לגורל עולם התורה - ודימה את המשבר לרוח סערה שתחלוף במהרה.

 

"אין לנו שום חשש", הבהיר, "יש לנו הבטחה מפי הקב"ה 'כי לא תשכח' (התורה). מעולם לא נשכחה, לעולם לא תשכח... עולם התורה ימשיך, בני הישיבות ימשיכו, תלמידי החכמים - תרום קרנם בכבוד".

 

"צריכים להתפלל. מהשנאה צריכים לפחד, מהמחלוקת צריכים לפחד, על התורה אין מה לפחד ועל לומדי התורה אין מה לפחד".

 

הרב הבהיר כי "היו תקופות הרבה יותר קשות, עברנו מלכים אדירים שקמו על ישראל בשנאה תהומית". בהקשר

זה הזכיר את בלק ובלעם מפרשת השבוע, פרעה, המן נבוכדנצר ועוד.

 

הוא תקף את המפגינים למען גיוס חרדים, ואמר: "חושבים שהם (תלמידי הישיבה) משתמטים. שינסו כל הגיבורים לשבת וללמוד שבוע אחד כל היום ויראו מהו הקושי האמיתי".

  

בהמשך דבריו רמז הרב באוזני המראיין אבי מימרן כי הדרישה לגיוס חרדים היא מעשה שטן: "השטן הוא אומן גדול, כל פעם הוא בא כל פעם בלבוש חדש, מעניין ומרגש - 'אנחנו נעשה את הצדק ונעשה את השוויון ונעשה שהם לא יסבלו' – כל זה הבל ורעות רוח, אחיזת עיניים, שקר וכזב".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב שלמה עמאר
צילום: מיכאל סבג
מומלצים