שתף קטע נבחר

חיזוק לחמאס: נטורי קרתא נגד ישראל

למפגינים האנטי ישראלים נוסף שחקן חיזוק מבית: נטורי קרתא קיימו במהלך הימים האחרונים הפגנות סוערות בערים מרכזיות בעולם, קרעו את דגלי ישראל והניפו שלטים בגנות הממשלה. "העדה החרדית":" אנחנו מתנערים מהם". צפו

חיזוק בלתי צפוי לשונאי ישראל בעולם: חסידי סאטמר מן הפלג הקיצוני של "נטורי קרתא" קיימו אתמול (יום א') הפגנה אנטי-ישראלית בטיימס-סקוור שבניו-יורק, בהשתתפות מאות פעילים פרו-פלסטינים. במהלך ההפגנה קרעו החסידים את דגלי ישראל, והניפו שלטים בגנות ממשלת ישראל, המבצע בעזה ו"הישות הציונית".

 

>> עוד עמוד ענן - בפייסבוק שלנו <<

 

 

ההפגנה בניו-יורק מצטרפת לרבות אחרות שמקיימים פעילים פרו-פלסטינים בערים מרכזיות בעולם בימים אלה, ובהן ניו-יורק פריז, לונדון, סידני ועוד, שבחלקן משתתפים חרדים קיצוניים, המניפים שלטים ואף נואמים נגד זכותה של ישראל להגן על עצמה.  

 

קורעים את דגלי ישראל אתמול בניו-יורק, וזועקים "לשחרר את פלסטין"

 

ערוצים פלסטיניים שונים כבר מיהרו להעלות את התמונות של שחקני החיזוק החרדים באתרי ההסברה, כי שדווח ב"כיכר השבת". "רשת ירושלים" הפלסטינית מיהרה להעלות את הסרטון שצולם לכאורה בהפגנה בניו-יורק, שבה נראים אנשי הפלג החרדי-קיצוני קורעים את דגל ישראל, בצעקות "שחררו את פלסטין".

 

נטורי קרתא בקנדה: "אסון לאנושות כולה"

בסוף השבוע נערכה הפגנה אנטי-ישראלית בטורונטו שבקנדה. המחאה הייתה מקוממת במיוחד בהתחשב בעובדה שמן העבר השני של הכביש נערכה עצרת פרו-ישראלית. ובין הנאומים הבולטים היה הרב דוד פלדמן, שאמר כי "כולנו מביעים סולידריות עם העם הסובל בפלסטין. על כולנו לזכור שזה לא משהו שהחל אתמול, אלא כמה עשורים של אסון מתמשך... זה לא אסון רק לפלסטין, אלא לאנושות כולה".

 

"כל בן אנוש חש במצוקה של עזה ושל העם הפלסטיני". מפגינים בקנדה

 

לקול תשואות ההמון, המשיך הרב ואמר כי: "שוב העם היהודי עומד ומסתכל באימה ובבושה, בזוועות שבוצעו בשמנו נגד תושבי עזה. מילים בלבד אינן מספיקות כדי להביע את הכאב. כל בן אנוש חש במצוקה של עזה ושל העם הפלסטיני".

 

"העדה החרדית": "אנחנו מגנים אותם"

הרב שמואל פפנהיים, מדוברי "העדה החרדית" (הפלג הקיצוני בציבוריות החרדית) בירושלים, תקף היום בחריפות את אנשי נטורי קרתא, וביקש להבהיר שאין שום קשר בינם ובין חסידי סאטמר ואנשי העדה החרדית שבירושלים.

 

נטורי קרתא קורעים את דגל ישראל בטיימס סקוור אתמול ()
נטורי קרתא קורעים את דגל ישראל בטיימס סקוור אתמול

 

לדבריו: "אנשי נטורי קרתא פועלים נגד השיטה של הרבי מסאטמר. זה מעשה שלא יעשה, בתקופה שבה יש צרות לעם ישראל היושב בציון לעשות מעשים כאלו, ולהתריס נגד חיילים ונגד אנשים שנמצאים בסכנה".

 

לדברי הרב פפנהיים, פלג "נטורי קרתא" האנטי-ציוני בניו-יורק מתרכז כיום סביב ישיבת "הבית היהודי", תחת הנהגתו של הרב משה ברבק, לשעבר חסיד ויז'ניץ שהתפלג מהחסידות לפני כ-40 שנים. בין הדוברים הבולטים של קבוצה זו נמנה גם הרב ישראל דוד וייס שנפגש בעבר עם אחמדיניג'אד ועם מנהיגים מוסלמים נוספים. פפנהיים מוסיף כי קבוצות נוספות של "נטורי קרתא" מתגוררות גם בקנדה ובלונדון. "הקיאו אותם מישראל, אז הם נוסעים לחו"ל ועושים המון רעש".

 

הרב פפנהיים טוען כי האדמו"ר מסאטמר המנוח, רבי יואל טייטלבוים, תקף בשעתו את נטורי קרתא וטען כי הביטוי "ולמלשינים אל תהיה תקווה" מכוון נגדם. "אין לנו שום קשר אליהם ואנחנו מגנים אותם", הוסיף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלטים בגנות הממשלה והפעולה בעזה
מומלצים