שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם

קרב הנשים בליכוד: 6 ח"כיות, רק 3 מקומות

השרה לבנת, סגניות השר גמליאל ונס והח"כיות חוטובלי, רגב ושמאלוב-ברקוביץ' מתמודדות על 3-4 מקומות ריאליים בפריימריז של הליכוד. מי הנשים שלא ימשיכו לקדנציה נוספת?

אחד הקרבות המרתקים בפריימריז של הליכוד, שייערך ביום ראשון הקרוב, הוא קרב הנשים ברשימה הארצית. 6 ח"כיות מתמודדות על 4-3 מקומות ריאליים, או במילים אחרות: 2-3 נשים הולכות לעוף הביתה.

 

בחירות 2013 - כל הכותרות

הסיפורים הכי חמים, לפני כולם: בפייסבוק של ynet

 


לחצו להגדלה

 

הנשים שמתמודדות ראש בראש על מקום ב-20 המקומות הראשונים ברשימת

הליכוד הן חברת הכנסת מירי רגב, השרה לימור לבנת, סגניות השר גילה גמליאל ולאה נס והח"כיות ציפי חוטובלי ויוליה שמאלוב-ברקוביץ' (שעברה מקדימה). שתי מועמדות חדשות, קרן ברק מחיפה וקטי שטרית מבית־שמש, נאבקות על המשבצת של "האישה החדשה" - במקום ה-24 ברשימה.

 

שיטת הבחירות בליכוד מבטיחה בכל מקרה ייצוג לאישה במקום ה-10 ובמקום ה-20 ברשימה. יחד עם זאת, אם יותר משתי נשים ייכנסו ממילא עד המקום ה-20 ברשימה - אז המקומות המשוריינים לנשים ברשימה יבוטלו.

 

125 אלף מתפקדי המפלגה יצביעו בפריימריז, כאשר כל בוחר יסמן על צג מחשב בעמדת ההצבעה 12 מועמדים מתוך רשימה של 106. "זאת פשוט מלחמה של חיים ומוות", אמר אתמול אחד הפוליטיקאים הוותיקים בליכוד. במפלגה מעריכים שכמחצית מהמתפקדים יצביעו באופן מאורגן באמצעות "דילים". מולם יעמדו המצביעים שהתפקדו לליכוד באופן חופשי ואינם מחויבים לעסקנים, לראשי הסניפים ו"לדילרים" החזקים ברשימה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
106 מועמדים יתחרו על 12 מקומות
צילום: מוטי קמחי
מומלצים