שתף קטע נבחר

שדה"ת השומם בעולם: רק שני נוסעים בחודש

שדה התעופה הואסקה שבספרד הוא כנראה הכי נטוש בעולם: בחודש האחרון עברו בו שני נוסעים בלבד, ועובדי המקום מספרים על חודשים שבהם לא ראו אף נפש חיה עוברת בצ'ק-אין

תושבי העיר הואסקה שבצפון מזרח ספרד חיכו בכיליון עיניים ליום שבו יתהדרו בשדה תעופה משלהם. ולא רק זה. הם גם קיוו שהפעילות האווירית תעודד תנועת נוסעים לאזור הפירינאים בחבל שבו הם נמצאים.

 

לפני שש שנים בדיוק הוגשם החלום: בפרויקט ענק שהסתכם בהשקעה של 40 מיליון יורו נפתח בשנת 2006 שדה התעופה הרשמי של העיר. אך היום, כך מודים מנהליו, הבעיה אינה זמינות המטוסים אלא ביקוש הנוסעים. הוכחה? בחודש אוקטובר האחרון עברו בדלפקי שדה התעופה החדיש שני נוסעים בלבד!

 

עוד על שדות תעופה בערוץ התיירות:

 

כמו רוב שדות התעופה בספרד, גם זה מנוהל על ידי החברה הציבורית "אאנה‭,"‬ וביחס למקביליו הוא מוביל בקריטריון

אחד ברור: שיא במינימום נוסעים. ותשאלו את עובדי המקום. הם יודעים לספר על חודשים שבהם לא ראו אף נפש חיה אחת עוברת את דלפקי הצ'ק-אין.

 

הנחמה היחידה הייתה בחודשי הקיץ, אז הופעל קו תעופה ישיר בין העיר הואסקה לאי השמש והבטן-גב מיורקה, שהקפיץ במעט את המספרים. אך כששמש הקיץ החלה לשקוע שקעו גם מספר הטיסות ובהערכה כללית - מאז תחילת 2012 עומד הממוצע החודשי על 13 נוסעים בלבד.

 

ממוצע הנוסעים השנה עמד על 13. שדה"ת בהואסקו  ()
ממוצע הנוסעים השנה עמד על 13. שדה"ת בהואסקו

 

במהלך השנה האחרונה עושה משרד התעשייה של הממשל המקומי מאמצים

רבים למצוא אלטרנטיבות לפעילות המתחם, כולל חיפוש אחרי חברות זרות ללימודי טיס שישתמשו במתקני השדה לצורכי תרגול, אך בינתיים ללא הצלחה.

 

חברת "אאנה" החליטה בתגובה לצמצם את שעות הפעילות של הנמל לשעתיים בשבוע, ובמקום מטוסי נוסעים עם תיירים לפירינאים מרעידים את המסלולים מטוסים פרטיים והליקופטרים מזדמנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יש חודשים ללא נוסעים. שדה התעופה בהואסקו
מומלצים