שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ילדות רעות: המרד על הסט של דינה-צבי ריקליס

  במהלך צילומי הסרט "ברקיע החמישי" נאלצה הבמאית דינה צבי-ריקליס להתמודד עם מרד שהכריזו הנערות המשתתפות בגלל סצינה בעלת גוון מיני, ובגלל התספורת של גיא אדלר. ולמרות הכל, היא מודה: "זה חלום של הרבה שנים". הערות הבמאית

    

  בתום 15 שנים של תכנון, גיבוש תסריט ועבודה על הסט, הצליחה דינה צבי-ריקליס להגשים את חלומה ולעבד לקולנוע את ספר הנעורים "ברקיע החמישי" של רחל איתן. בסרט המגולל את קורותיה של נערה עזובה בבית יתומים בארץ ישראל בתקופת מלחמת העולם השניה, משתתפים עמית מושקוביץ', יחזקאל לזרוב, אקי אבני, רותם זיסמן כהן, גיא אדלר, אלונה איב, אסתי זקהיים ותמר שם-אור.

   

  במאים נוספים מספרים על סרטיהם ב-ynet :

   

  עמית מושקוביץ' והבנות של "ברקיע החמישי". לא מפחדות להגיד לא ()
  עמית מושקוביץ' והבנות של "ברקיע החמישי". לא מפחדות להגיד לא

   

  במהלך הסרט נדרשה צבי-ריקליס להתמודד עם לא מעט בעיות, בהן גם מרד שחקניות - לא פחות ולא יותר. באחת הסצינות, בחדר השינה המשותף, נדרשו שתיים מהבנות הצעירות להופיע עם גב חשוף ולהיאנח קלות. הבמאית הופתעה לגלות שהן אינן מוכנות לעשות כן בטענה שמדובר בסצינת אוננות.

  נסיונותיה של צבי-ריקליס לשכנען שלא כך הדבר העלו חרס והיא נאלצה ללכת לקראתן, ולצלמן בפיג'מות. את האנחות הדקיקות נאלצו להקליט בדיעבד ולערוך אל תוך הסרט.

   

  מקרה נוסף שהקשה על הבמאית היה סצינה שצולמה בהשלמות אליה הגיע אדלר לאחר שהסתפר קצוץ קצוץ. בלית ברירה הוא שם על עצמו פאה וגרם למורת רוח מצד צבי-ריקליס, שמודה היום: "זה הדבר היחיד שאני רואה כשאני צופה בסצינה הזאת".

   

  ועם זאת, למרות כל הקשיים, צבי-ריקליס מודה על כך שעלה בידיה לעבד את הספר שהשפיע עליה כל כך בנעוריה. "אני מאוד שמחה שעשיתי את הסרט. זה חלום של הרבה שנים", היא אומרת. "אני מקווה שאם באמת יש רקיעים בשמיים, אז רחל איתן יושבת ברקיע החמישי ומחייכת שעשו סרט על פי הספר שלה"

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דינה צבי-ריקליס. הבמאית של "ברקיע החמישי"
  לאתר ההטבות
  מומלצים