שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

כץ לא "חיסל" את שאמה: "ניצחתי את השיטה"

האיש החזק בליכוד, ח"כ חיים כץ, עשה הכול כדי שח"כ כרמל שאמה-הכהן לא ייבחר לכנסת הבאה. אבל שאמה הצליח לעשות את הלא ייאמן ולהיבחר - אף שכיכב ברשימת החיסול. "כשמגייסים עשרת אלפים איש כדי לחסל אנשים, זה מסוכן לדמוקרטיה", אמר ל-ynet במשדר

אחד הקרבות המרים ביותר בפריימריז של הליכוד הסתיים הלילה (ג') בהפתעה גדולה: ח"כ כרמל שאמה-הכהן דורג במקום ה-21 בפריימריז של הליכוד ויכהן גם בכנסת הבאה, אף על פי שהיה גדול יעדי "החיסול" של ח"כ חיים כץ. "האמנתי כל הזמן", אמר שאמה-הכהן ל-ynet, אחרי פרסום התוצאות בפריימריז בליכוד. "אנחנו ניצחנו את השיטה של חיים כץ, שאמר בכל כנס שהוא ישים אותי במקום 60". הוא הוסיף כי הוא מאושר, אך יחד עם זאת מודאג ממה שקרה לליכוד. "כשוועד עובדים מגייס עשרת אלפים איש כדי לחסל אנשים, זה דבר מסוכן לדמוקרטיה".

 

הפריימריז בליכוד - כתבות נוספות:

  

המאבק בין ח"כ שאמה-הכהן לח"כ כץ היה אחד היצריים והקשים ביותר שהתנהל במסגרת הבחירות המקדימות בליכוד. שאמה-הכהן הסתכסך עם רבים בסיעה והופיע ב"רשימות החיסול" של כץ. בשיחות עם פעילים לפני הפריימריז, העריך ח"כ שאמה-הכהן כי בזכות קריאת התיגר הפומבית שלו נגד ח"כ כץ ועל רקע "ההשתלטות העוינת שלו על הליכוד", הוא יקבל בסופו של דבר קולות של מתפקדים רבים שסולדים מדילים וקומבינות.

 


  

ח"כ שאמה-הכהן, הלילה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ח"כ שאמה-הכהן, הלילה(צילום: ירון ברנר)

  

אתמול פנה מבקר המדינה יוסף שפירא באופן חריג ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין וליושב ראש ועדת הבחירות המרכזית אליקים רובינשטיין והתריע מאפשרות שח"כ כץ ישתמש במשאבי התעשייה האווירית לקידום מועמדותו בבחירות המוקדמות.

 

בשבוע שעבר התלונן אחד מעובדי התעשייה האווירית בפני המבקר שפירא בנוגע לפעילותו של כץ בפריימריז. המתלונן טען כי כץ שכר עשרות כלי רכב כדי להוביל את מצביעיו לקלפיות ובכך מנהל את הפריימריז תוך שימוש במשאבי התעשייה האווירית. בתגובה מסר דוברו של כץ כי "התלונה תתגלה כתלונת שווא".

 

הליכוד שובר ימינה. גני התערוכה בתל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הליכוד שובר ימינה. גני התערוכה בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

 

ואם לא די בכך, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט רובינשטיין, שלח אתמול מסר חד וברור לעבר ח"כ כץ ולמנהלי התעשייה האווירית,

שנועד למנוע שימוש במשאבים במהלך הפריימריז לליכוד. רובינשטיין הסביר כי האחריות חלה בעיקר על מנהלי התעשייה, וכי עבירה על החוק גוררת עמה חצי שנת מאסר וקנס.

 

יו"ר ועדת הבחירות אישר את קבלת פניית המבקר וביקש ממנהלי התעשייה את תגובתם. מנכ"ל התעשייה, יוסי וייס, טען כי הנהלת הארגון ערה להוראות חוק הבחירות וכדי להבטיח שלא ייעשה שימוש במשאביה, הנחתה את העובדים לא לעשות כל הפסקה יזומה של העבודה הסדירה ולהדפיס כרטיס נוכחות בעת היעדרות לשם השתתפות בפריימריז.

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי ורועי מנדל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ כרמל שאמה-הכהן. חוגג
צילום: ירון ברנר
ח"כ חיים כץ. נכשל במשימה
צילום: באדיבות דוברות הליכוד
מומלצים