שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

ציפי נגד ציפי: "לבני לעולם לא תהיה מנהיגה"

ח"כ ציפי חוטובלי שנבחרה לאישה הראשונה בפריימריז בליכוד אמרה בתגובה להחלטתה של ציפי לבני להקים מפלגה חדשה כי "היא מייצגת את תמצית האופורטוניזם בפוליטיקה". בעבודה הגיבו: "היא גורמת לנתניהו וליברמן לחייך חיוך רחב"

יום גועש נוסף במערכת הפוליטית: אחרי פרישתו של אהוד ברק והפריימריז בליכוד, הכריזה היום (ג') ציפי לבני על שובה לפוליטיקה בראש מפלגת "התנועה" שתתמודד בבחירות לכנסת ה-19. לבני הסבירה כי החליטה להתמודד מכיוון שחשה שיש ואקום מנהיגותי וצריך אלטרנטיבה לנתניהו, אך במחנה המרכז-שמאל תקפו אותה בטענה שהיא גורמת לפיצול ולאובדן קולות יקרים בקלפי.

 

  

במפלגת קדימה איחלו אמנם הצלחה למנהיגתם לשעבר, אך תהו "מה היא תצליח לעשות עם מנדטים בודדים שלא הצליחה לעשות עם 28 במשך ארבע שנים. מדובר במהלך חסר חוכמה פוליטית. במקום לאחד את הגוש לבני החליטה לפצל אותו".

 

"ציפי לבני, שהיא אישה ראויה בפוליטיקה, עושה שגיאה מרה", נמסר בתגובה ממפלגת העבודה. "היא מקימה את מפלגת פליטי הפליטים וגורמת לנתניהו וליברמן לחייך חיוך רחב. במקום שיעסקו היום ברשימה האולטרה קיצונית שלהם, מתעסקים בזה שבמרכז מוקמת עוד מפלגונת".

 

במפלגת יש עתיד בראשותו של יאיר לפיד אמרו כי "המהלך שהובילה הבוקר ציפי לבני הוא הפוליטיקה הישנה והמפצלת בהתגלמותה, שמונעת משיקולי אגו בלבד. מצער שלבני סירבה להיות שותפה להובלת שינוי אמיתי בחיי אזרחי ישראל".

 

גלאון: "שידור חוזר של קדימה, רק אחורה"

יושבת ראש מרצ, ח"כ זהבה גלאון, טענה כי כניסתה של לבני לזירה "הוא שידור חוזר של קדימה, רק אחורה, כי היא מחלישה את יריביה בגוש המרכז - העבודה ויש עתיד. בבחירות הקודמות לבני התחפשה לשמאל אך כשלה כאופוזיציה רופסת". לדברי גלאון, "גם המסר המדיני שלה מבולבל ומטושטש אחרי שתמכה במבצע הצבאי בעזה. בכל זאת, הפצצה מסיבית של הפלסטינים אינה הדרך הכי טובה לעשות שלום".

 

ציפי לבני חוזרת. במערכת הפוליטית תקפו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ציפי לבני חוזרת. במערכת הפוליטית תקפו(צילום: מוטי קמחי)

 

ח"כ נינו אבסדזה, שהייתה חלק ממחנה לבני בקדימה ותתמודד בפריימריז בעבודה, קראה ללבני: "זה עוד לא מאוחר, הצטרפי אלינו ונאחד כוחות". היא קראה ללבני להתייצב מאחורי מנהיגותה של שלי יחימוביץ' ופנתה אליה, "ציפי, אל תפלגי את קולות המרכז-שמאל. היום צריך להניח את האגו בצד, ולחשוב על עתיד המדינה. זה הזמן להיות מאוחדים ולהציג רשימה משותפת של שתי נשים חזקות שיובילו בראש המחנה את גוש השמאל-מרכז. האינטרס הלאומי הוא לשלב כוחות תחת מפלגה אחת גדולה וחזקה, הצטרפי אלינו, נשלב כוחות וניצור הנהגה נשית שתשנה את מדינת ישראל".

 

ח"כ ציפי חוטובלי, שנבחרה לאישה הראשונה בפריימריז בליכוד, תקפה את לבני: "ציפי לבני שהחליפה שלוש מפלגות בשנים האחרונות, מייצגת את תמצית האופורטוניזם בפוליטיקה.

וכמי שתמכה בהתנתקות והמיטה אסון על תושבי הדרום והמרכז, היא לעולם לא תוכל להוות אלטרנטיבה מנהיגותית במדינת ישראל".

 

בליכוד, שרק אתמול מתפקדיה בחרו רשימה ימנית שעשויה לגרום לנדידת מצביעים ליברלים ומתונים לכיוון מפלגה כמו של לבני, הגיבו בתקיפות: "לבני תמכה בהתנתקות והביאה את החמאס לעזה, עכשיו היא פועלת במרץ כדי להביא את החמאס ואיראן גם ליהודה ושומרון". בביתה הפוליטי לשעבר של לבני הגדירו אותה "המתלבטת הנצחית שלא מסוגלת לקבל החלטה בשום נושא. היא חסרת אחריות לאומית וחסרת תבונה מדינית, ולא פחות חמור מכך, משדרת רפיון ביטחוני מול אויבינו".

 

ימינה מהליכוד, באיחוד הלאומי, אמרו כי "לבני מקווה להיות שותפה בכירה בממשלת נתניהו ולהוביל אותו חזרה לשמאל".

 

בהכנת הידיעה השתתפו צביקה ברוט ורועי מנדל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ציפי לבני, חוזרת לזירה
צילום: מוטי קמחי
לבני אופורטוניסטית. "ציפי חוטובלי"
לבני הולכת אחורה. ח"כ זהבה גלאון
צילום: מוטי קמחי
שלי יחימוביץ' ונינו אבסדזה. "להניח האגו בצד"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים