שתף קטע נבחר

הכנסת תחזור בתשובה? אמנון יצחק רוצה מפלגה

הרב הידוע מהכנסים הגדולים להחזרה בתשובה בטוח שיש לו "חמישה-שישה מנדטים מינימום". הוא מבטיח לחם בשקל, קרקעות לצעירים ודיבור דוגרי עם האויב

האם אמנון יצחק יחזיר את 120 הח"כים בתשובה? בעוד המפלגות מגייסות פליטי ריאליטי, רמטכ"לים לשעבר ואפילו ג'ודוקא, עכשיו מצטרף לקלחת הפוליטית שם מפתיע במיוחד: הרב אמנון יצחק, המחזיר בתשובה הידוע (ומי שאחראי לפתגמים כגון "מתלבשת לא צנוע כי חם לך? בגיהינום חם יותר") הודיע כי יקים מפלגה חדשה. המצע: צדק חברתי והשמדת אייפונים, דיור לכולם ומשברים עם "ברק אובמבה".

 

ההחלטה נפלה אתמול. בשעה שרשימת הליכוד לכנסת נבחרה, פספסו הכתבים הפוליטיים את הפצצה הפוליטית האמיתית: יצחק הכריז בשיעור בבת ים על הקמת מפלגה בשם "כוח להשפיע". לדברי יצחק, זה זמן רב שמופעלים עליו לחצים ציבוריים בנוסח "למה לא תהיה שר חינוך, למה לא תהיה ראש ממשלה", וכעת החליט להיענות לרחשי הציבור.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

   

והציבור, טוען יצחק, מחזיר לו אהבה. "על פי הסקרים שנעשו לאחרונה, מספר המנדטים המינימלי - בלי שדיברתי כלל וכלל ובלי שהסברתי ובלי ששכנעתי - הוא חמישה-שישה מינימום", אמר יצחק בקולו הדק, והקהל פרץ בתשואות. מעודד, החליט יצחק לכוון אף גבוה יותר - "אם כך יהיה אני איעלב. אנחנו צופים שתי ספרות ומעלה, ובעזרת השם מהפידבק שקיבלנו רק היום, יש כבר אלף מטות ברחבי הארץ שיפעלו בעזרת השם יתברך".

 

מנפץ מכשירי סמארטפון בהופעות. הרב יצחק               (צילום: יוגב עמרני) (צילום: יוגב עמרני)
מנפץ מכשירי סמארטפון בהופעות. הרב יצחק (צילום: יוגב עמרני)

 

יצחק (59) נחשב לאחד מגדולי המחזירים בתשובה בישראל. הוא מקיים כנסים בכל רחבי הארץ שבהם הוא מפציר בקהלו לחזור בתשובה, מספר להם כמה מר יהיה גורלם אם לא יעשו זאת, ומתווכח עם חילונים בקהל. במקביל, מנהל יצחק מלחמת חורמה לא מוצלחת בזמרים המופיעים בפני קהל מעורב, ומשמיץ אותם בשפה גסה. בעבר הרבה לנפץ בהופעותיו טלוויזיות (שאותן כינה "טמבלוויזיות"), אך לאחרונה התקדם ועבר לשבור מכשירי סמארטפון.

 

עוד בחירות 2013:

בובליל פורש מהמפלגה: "לא זורם איתם"

בלי קופטש: עלה ירוק רצה לכנסת בפעם החמישית

הח"כ של ברק לא ידע כלום: "אהוד לא חזר אליי"

 

יצחק מתכוון ללכת על מצע חברתי. "אחד מהדברים זה שיהיה לחם בשקל", אמר, משל היה רמי לוי. "אין יותר רעבים שמחפשים בתוך הפחים". סעיף אחר ב"מצע" שהשמיע יצחק נוגע לדיור - "לא עוד אלפי דונמים לקיבוצים בשביל 17 או 24 או 42 קיבוצניקים מבוגרים עם טרקטור וקומביין, אלא מחזירים את הקרקעות לעם ונותנים את זה לזוגות צעירים".

 

באשר למצע המדיני - הו, גם כאן יש ליצחק משנה סדורה: "צריך אומץ ולדבר דוגרי עם האויב, זו השפה שהוא מבין.

 אבל אם זה במריחה, וכל הזמן מגישים את הצוואר לאובמבה שיקשור אותנו לעמוד ויחליט בשבילנו מתי נפסיק ומתי לא, המצב יימשך עוד הרבה זמן".

 

לפי ההערכות, ספק רב אם יצחק אכן יעמיד מפלגה, בעיקר משום שגם בעבר השתעשע לא פעם ברעיון (אם כי לא בצורה כזו נחרצת). בכל מקרה, יצחק עצמו לא צפוי לעמוד בראש הרשימה, אלא לגייס דמויות חרדיות שיתחרו בש"ס. לרשימתו החדשה של יצחק צפויה מלחמה לא פשוטה מצד מפלגת מחזירים בתשובה אחרת - הלא היא מפלגת "נ נח" של חסידי ברסלב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב רוזנברג
אמנון יצחק
צילום: ניב רוזנברג
"מגישים הצוואר לאובמבה". נשיא ארה"ב
צילום: AP
מומלצים