שתף קטע נבחר

מתנות במיליונים: ארגוני פשע מלבינים הון בחתונה

ברשויות המס ובמשטרה הבחינו לאחרונה שעבריינים כבדים מצאו שיטה חדשה להיפטר מהכסף השחור: הם מארגנים אירוע משפחתי ולאחר מכן מצהירים שקיבלו מתנות במיליונים

אירועים משפחתיים הן הזדמנות לעשות קצת כסף לצד השמחה, אבל במשטרה וברשויות המס הבחינו לאחרונה שארגוני הפשיעה מנצלים את האירוע התמים לכאורה כדי להלבין את ההון השחור שברשותם. לפי החשד, במקום "להיתקע" עם סכומי כסף גדולים העבריינים הכבדים פשוט מצהירים שמדובר במתנות שקיבלו באירוע, בסכומים שיכולים להגיע לעיתים למיליוני שקלים.

 

עוד בחדשות ynet:

 

כך למשל, אומרים במשטרה, לאחרונה הצהיר אחד מראשי ארגוני הפשע שקיבל באירוע משפחתי מתנות בשווי של יותר מ-9 מיליון שקל. ברשויות המס הבחינו שלא מעט אירועים נוספים של עבריינים הסתיימו במתנות בשווי של מיליון, שניים ויותר.

 

"אם יש לך אירוע אז באמת אפשר לעשות מכה", הסביר דוד, שבעבר היה מעורב בהלבנת כספים. "אתה מצהיר על כך שקיבלת מתנות במיליוני שקלים וזה עובר. אבל לא פעם אתה עושה את זה עם חבר שיש לו אירוע, ואז הוא מצהיר שקיבל הרבה מתנות. מעבירים לו את הכסף לחשבון בנק, ואחרי זה הוא מחזיר לך את זה 'בהלוואה'".

 

אחת הבעיות הגדולות של ראשי ארגוני הפשע והעבריינים הגדולים בישראל היא מה עושים עם הכסף הגדול שמגיע מהפשע ומעבירות שהם מבצעים. בשנים האחרונות הפך סעיף הלבנת ההון בחוק העונשין לאחד הסעיפים שמפחידים את העבריינים בין היתר בגלל העובדה שהרשעה בסעיף כזה מאפשרת למשטרה ולרשויות המס "לחלט" רכוש רב, וגם

בשל עונש המאסר שצפוי למורשים בעבירה זו - עד 10 שנות מאסר.

 

בשל העובדה שארגוני הפשע לא יכולים "לדווח" מהיכן הגיע הכסף שלהם יש להם בעיה להצהיר עליו או להיות בעלים של נכסים, ועל כן הם מסתייעים באנשים אחרים על מנת לבצע עסקים ורישום נכסים. היחידות המרכזיות של המשטרה בשיתוף עם רשויות המס לא עושים חיים קלים לעבריינים ודורשים מהם להגיש הצהרת הון שנתית כדי לעקוב אחר הכספים שלהם.

 

גורמים בכירים במשטרה אמרו כי הם מכירים את התופעה: "זאת אחת הדרכים שלהם, מיני רבות, שהם מאמצים כל פעם מחדש. בכל מקרה את הכסף הגדול הם עדיין לא מצליחים להלבין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
כסף שחור, חתונה לבנה (אילוסטרציה)
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים