שתף קטע נבחר

בחורי ישיבות בסרט רע: נופלים ברשת

החשיפה ההולכת וגוברת לאינטרנט נותנת את אותותיה גם בחברה הדתית. הסרט "קשר חופשי" שם על השולחן את הסוגיה המושתקת של המיניות, כפי שניבטת מעיניו של הנער הדתי הגולש ברשת. "אין להם כלים להתמודד, זה מייצר המון בעיות"

"יצרים זה בריא, בורא עולם ברא אותנו עם יצרים, עם זאת, הוא רצה שנשים אותם במקום הנכון והמתאים. זאת מהות הקדושה", אומר  אליהו אקרמן, פסיכולוג חינוכי, באירוע הקרנת הבכורה של הסרט העלילתי "קשר חופשי", העוסק באתגרים הגדולים שעמם מתמודדת החברה הדתית, עם החשיפה ההולכת וגוברת לרשת האינטרנט.

 

<<מחפשים עוד דברים מעניינים על יהדות? כנסו לפייסבוק שלנו >>

 

 

שלושה מבוגרי בית הספר לקולנוע יהודי "תורת החיים", יצרו סרט עלילתי ראשון מסוגו: באורך מלא, בברכת הרבנים, בהשתתפות נשים - ושחקנים המגיעים מלב המגזר. בלב הסרט, תהום הנפערת בין שני בני נוער דתיים, כאשר אחד מהם מתמכר לסרטי פורנו. "אחת הצרות הגדולות ביותר היא שלא מדברים", אומר אקרמן. "ההורים לא מדברים עם הילדים, המורים לא מדברים עם התלמידים, גם בישיבות גם בישיבות התיכוניות". לדבריו, כשהילדים נחשפים לתכנים מיניים באינטרנט, ואין להם כלים להתמודד איתם - "זה מייצר המון המון בעיות".

 

חגי מולדיק, אחד השחקנים, אומר כי הסרט מציף סוגיות שחייבות לעלות על פני השטח. "ילדים לא טיפשים, הם מחפשים תשובות. הסרט מעלה למודעות, וזה השלב ראשון, זאת חצי תשובה".

 

לדברי הרב שמואל אליהו, גם מי שאינם שומרים תורה ומצוות עשויים למצוא עניין בסרט "כל מי שרוצה חיי אהבה, מי שרוצה חיי נאמנות, מי שרוצה רגישות לנשים - לא יכול להרשות לעצמו לשקוע במדמנה של הפורנוגרפיה", הוא אומר.

 

"עוד מסר לבני הנוער", מסכם הפסיכולוג החינוכי אקרמן, "גם אם ההורים לא מסוגלים לענות על השאלות והרב לא מסוגל - יש כתובות, אפשר לפנות ואפשר לשאול. רק אל תישאר עם דברים לא סגורים, עם חיים כפולים. סודות זה רק מצוקות, זה רק יביא אותך למקום הכי לא נכון שיכול להיות".

 

ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם להצצה ראשונה ב"קשר חופשי", ובדיון סביבו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
"המורים לא מדברים עם התלמידים". מתוך הסרט
צילום: אורות
צילום: אורות
"מי שרוצה חיי אהבה - לא יכול לשקוע במדמנה של הפורנוגרפיה"
צילום: אורות
מומלצים