שתף קטע נבחר

הקפטן המביך ביותר / טור

הבחירה בגיא פניני לתפקיד קפטן מכבי ת"א היתה תמוהה ושחקני העבר של המועדון מתביישים להיות באותה הקטגוריה כמוהו. קולו של שמעון מזרחי נדם ואיפה דייויד פדרמן? נדב צנציפר על התנהלות מכבי תל אביב בפרשה שמסעירה את הכדורסל הישראלי

כששאלו את שמעון מזרחי מה הדרבי הכי בולט שהוא זוכר, הוא בחר את המשחק בו הושלכו אבנים על האוטובוס של מכבי תל אביב ואחת מהן פצעה את שאראס. הוא בחר דווקא את הדרבי הזה - לא בגלל מה שקרה על הפרקט, אלא מחוצה לו.

 

חגיגת תקצירים ב-ynet ספורט:

 

אתמול, אחרי שהתפוצצה פרשת פניני, קולו של אותו מזרחי נדם - לא גינה את התקרית ולא אמר מילה על הקפטן שהוא בחר למנות לקבוצה של המדינה.

 

אני סיקרתי וצפיתי במספר דרבי מצומצם בכמה מונים מאותו מזרחי, אבל אם אלך על פי הרציונל של חתן פרס ישראל, אולי דווקא את זה, שקדמה לו מכונה משומנת ותקשורת מגויסת כנגד קריאות השואה של אוהדי הפועל ת"א, אזכור יותר מכל. אזכור את הקפטן שמרשה לעצמו לדבר כך.

 

הכל על פרשת גיא פניני:

 

היה לי ברור בעקבות השקט סביב ישיבת המטבחון של מכבי, שמשהו גדול מתבשל שם. אבל זה נגמר בעונש די צפוי: השעייה עד להודעה חדשה, פניני לא יכול להיות יותר קפטן במכבי ועליו לשלם קנס של 100 אלף שקל. שום זעזוע. עונש שגם בבית"ר פרדס כץ היו נותנים לקפטן שלהם אם היה מתבטא כך - רק שהקנס היה הרבה יותר קטן.

 

בהודעה לעיתונות, עוד לפני הפאנץ', ניסו להסביר לנו שפניני העיד בפני המטבחון ששולדבראנד התגרה בו, שזו היתה רק תגובה שלו, וכי הדברים נאמרו בלהט המשחק מבלי שהוא התכוון לכך. שטות וזילזול באינטלגנציה.

 

פניני התנצל, לא שכח להזכיר שמשפחתו ניצולת שואה וזה לא ממש עוזר לו. גם אני נצר למשפחה שעברה שואה בליטא, ולכן ההתנצלות כאוהד ספורט לא מתקבלת על ידי. כמובן שאני מגנה בכל תוקף את קריאות השואה של אותו קומץ נחות מהפועל ת"א, שלבטח עוד חייך ביממה האחרונה עם הסל העצמי של פניני. אם אותו ילד עומד לידי עם החולצה של השואה מהמגרש בראשל"צ, הוא חוזר הביתה בלי חולצה, שיתבייש, אבל מקפטן של מכבי זה עוד יותר מעליב.

 

הדמעות לא עזרו לו. גיא פניני (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
הדמעות לא עזרו לו. גיא פניני(צילום: יובל חן)

 

אחרי שסרט הקפטן נשלל ממנו במכבי, עכשיו הגיע תורו של אריק שיבק. אל תחכה להחלטה של האיגוד, אדון מאמן נבחרת, קח את המכשיר שמעלה אצלך אבק בתקופה האחרונה, בו אתה בדרך כלל משתמש בכדי להכין תקצירים לקראת התמודדות מול יריבה כזו או אחרת, והפעם תעשה בו שימוש בכדי לראות דרך מצלמות הטלוויזיה כיצד שחקן נבחרת שלך, השתמש במילים כמו נאצי וסרטן. תאמין לי, לא היית צריך מומחה לקריאת שפתיים.

 

 

אני דורש ממך, כי הנבחרת זו הבמה הלאומית שלי ושלנו. לא עסק פרטי של מזרחי ושות' במכבי ת"א, שפניני לא ילבש יותר את המדים הלאומיים. זה ממש לא המקרה הראשון שלו. הטראש-טוק הקבוע שלו היה בגדר הנורמות, אבל השיא הגיע אתמול מול שולדבראנד, אולי כי מצלמות הטלוויזיה תפסו את זה בלייב, הכי רחוק מהמחלה ההיא של אולסי פרי.

 

שמעון מזרחי, אודי רקנאטי, שי רקנאטי ופדרמן (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
שמעון מזרחי, אודי רקנאטי, שי רקנאטי ופדרמן(צילום: יובל חן)
 

מבחינתי, מכבי הפסידה את הדרבי שלשום. לנצח קבוצה שלא התחזקה מאז עלייתה מהליגה הלאומית, שהתקציב שלך גדול פי 15 ממנה, זה לא ממש חוכמה גדולה. פערי האיכות היו ברורים, אבל הפועל מסיימת דרבי אחרי שבוע שלם של ניסיון של תקשורת מגויסת להציג אוהדיה בצורה פרובוקטיבית ביותר, עם נצחון במדד איכות חשוב יותר, האישיות.

 

גיא פניני גרם בושה לבוס שלו שמעון מזרחי. ואני בכוונה מזכיר אותו, כי הוא זה שהתראיין בכל הימים שקדמו לדרבי. אותו הזכירו כמי שיגיש תלונה נגד מי שיקלל אותו במשטרה. אז קדימה, את הכתובת של פניני אתה מכיר.

 

הבחירה בפניני כקפטן מכבי בכלל נראתה לי תמוהה בקיץ האחרון. הרי שמעון מזרחי קרא לו מוריד זקיף, אחרי שכמעט חיסל לפני חמש שנים בעבירה מכוערת את הקריירה של ליאור אליהו. אין כמעט משחק שאחריו לאוהדי היריבה או לשחקניה לא היו טענות כלפיו, לכאורה, של יריקות או אצבע משולשת. לא בוחל באמצעים הבחור, הוא הצדיק את אותה התמיהה.

 

 

אחרי שעזב את בני השרון הפך פניני לשנוא שם. במלחה לא סובלים אותו עכשיו, אז איך הוא קיבל את הסרט של הקבוצה של המדינה? יש ראוי יותר למשל מאליהו, שחקן גדול ממנו בכמה מונים וגם אישיות נחמדה?

 

שישמיע תגובה כלשהי. דייויד פדרמן עם בלאט (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
שישמיע תגובה כלשהי. דייויד פדרמן עם בלאט(צילום: אורן אהרוני)

 

אני בטוח שמיקי ברקוביץ', דריק שארפ, טל בורשטיין ואחרים מתביישים שהם באותה הקטגוריה של פניני. מה שבטוח, שפניני יהיה הקפטן המביך ביותר של מכבי. זה היה משהו ברור.

 

התקשורת טפטפה בכל הימים האחרונים כי הציניקנים של השואה באדום בדרך להיכל נוקיה. פתאום הקפטן של אחת הפרות הקדושות שלה, הוא זה שאמר את הדברים. גם ההנהלה הצהובה נאלמה אחרי שהבטיחה כבר ב-12 בצהריים שנשמע את קולה בקרוב. בסוף זה קרה סמוך ל-11 בלילה אחרי המטבחון. איפה דיוויד פדרמן? אני מצפה לשמוע מהמוביל המכבי משהו, תגובה כלשהי, תדבר.

 

לימור לבנת. הפופוליסטים הגיבו בצורה לגיטימית (צילום: מרק ישראל סלם) (צילום: מרק ישראל סלם)
לימור לבנת. הפופוליסטים הגיבו בצורה לגיטימית(צילום: מרק ישראל סלם)

 

לימור לבנת, יו"ר האיגוד קופל ושאר הפופוליסטים הגיבו בצורה לגיטימית.

אותי עיצבנה התגובה של מנהלת הליגה: "המנהלת שמחה שהדרבי התל אביבי בכדורסל עבר בשלום, למעט תקריות קטנות שגם אותן יש למנוע בעתיד". זה דבר קטן? קפטן מכבי, שחקן נבחרת מדבר בצורה כזו? אז מה הפלא?

 

ולך פניני, תפסת לך קורבן חביב. ילד טוב משבדיה, קיבוצניק כזה שלא הגיב לך. הרי אם זה איזה שמעון מזרחי או אנקראם, את המשחק הזה לא היית מסיים על הפרקט. אם זה היה תלוי בי, כאוהד כדורסל, לא היית חוזר לשחק השנה במכבי, הסרט על היד סיחרר אותך? תחזור למקום ממנו באת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים