שתף קטע נבחר

הטעיה? מחסני חשמל: גלקסי 3S ב-1,999 ש'

הרשת פרסמה מודעה - מבצע שובר שוק של 48 שעות על גלקסי 3S. צרכנים ששמחו לחסוך כ-700-1,500 שקל על מכשיר הסלולר, הגיעו לחנויות וגילו לאכזבתם שמדובר בגלקסי מיני S3, מה שהופך את המחיר לגבוה יחסית למחירי השוק. מחסני חשמל: "בטעות הושמטה המלה 'מיני'"

יחי ההבדל הקטן: מחסני חשמל פרסמו מודעת מבצע ל-48 שעות, לפיה מכשיר הסלולר גלקסי S3 נמכר ברשת ב-1,999 שקל. בעקבות המחיר שובר השוק, צרכנים נהרו במיוחד לחנויות. רק שלאכזבתם הכבירה, גילו בקופה פרט מידע שלא נאמר בפרסום: מדובר בגלקסי מיני 3S כלומר מכשיר אחר לגמרי. לטענתם, בשום מקום במודעה לא נכתב שמדובר בגרסת המיני של המכשיר וגם המכשיר בתמונה נראה כגלקסי 3S. צרכנים פחות ידענים עלולים לקנות את המכשיר בחושבם שמדובר בגלקסי 3S.

 

  • ניו פארם נקנסה ב-100 אלף ש' על מבצע מדומה

  • עדן טבע מרקט: רק 75 אלף ש' קנס על הטעיה

 

מדובר לכאורה במצג שווא של הנחה משמעותית: גלקסי 3S נמכר באתר של סמסונג בארץ ב-3,499 שקל - 1,500 שקל יותר מהמחיר שפורסם במודעה. המחיר הנמוך ביותר של המכשיר באתר זאפ עומד על כ-2,680 שקל - למעלה מ-680 שקל יותר מהמחיר שהוצג במודעה. גלקסי 3S מיני נמכר ב- 2,385 - 2,183 שקל, כך לפי זאפ. לטענת מחסני חשמל נפלה טעות במודעה ומדובר בגלקסי S3 מיני כלומר - מחסני חשמל הציגו במודעה מצג כאילו הם מוכרים גלקסי 3S בהנחה של כ-680-1,500 שקל, אך למעשה הם בעצם מוכרים גלקסי 3S מיני בהנחה של 386-184 שקל. 

 

גם אם מדובר בטעות ולא בהטעיה מכוונת, יתכן שעל פי חוק על החברה לקחת אחריות על הטעות ולמכור את הגלקסי 3S במחיר שפורסם, שכן המחיר שפורסם הוא הקובע, במחסני חשמל אמנם מסרו בתגובה ל-ynet שנפלה טעות והתמונה והמפרט מעידים שמדובר בגלקסי מיני, אולם הצרכן הסביר לא מבין במפרט והתמונה נראית דומה מספיק לגלקסי 3S. 

מהיכן צץ במודעה גלקסי 3S במקום גלקסי מיני? ()
מהיכן צץ במודעה גלקסי 3S במקום גלקסי מיני?

    

תלונות הצרכנים

ליאורה סיפרה ל-ynet: "במודעה שהתפרסמה היום בעיתון, מחסני חשמל הודיעו שהם מוכרים גלקסי 3 ב-1,999 שקל. הגעתי לסניף תל-אביב, ביקשתי לקנות את המכשיר וגיליתי שמדובר בהטעיה. בפועל, הם מוכרים במחיר הזה מכשיר אחר לגמרי - גלקסי מיני 3 ולא גלקסי 3. יחי  ההבדל הקטן! הגענו לשם לא היו מוכנים למכור לנו את המוצר במחיר הנקוב במודעה. זו לא טעות בודדת, אותה טעות נפלה במודעה זהה שפורסמה ביום שישי בעיתון אחר. עמדו שם עשרות לקוחות זועמים. איך חברה מכובדת נוהגת כך"?

 

אסף, לקוח חיפאי, חווה בדיוק את אותה עוגמת נפש: "קראתי את המודעה של הרשת: 'מכירת סוף שנה, מחירים מטורפים, השקה ראשונה במחסני חשמל של גלקסי 3', אבל כשהגעתי לחנות של מחסני חשמל באזור מת"ם בחיפה, מצוייד במודעה, הסתבר שלי שזו מודעה מטעה. בסניף טענו שמדובר בכלל בגלקסי 3 מיני. מה, זה ברור, אמרו לי. כמובן שאת המלה 'מיני' הם לא דאגו לרשום בהודעה. שאלתי כמה עולה גלקסי רגיל והם השיבו: 2,740 שקל. שאלתי: 'האם תתנו לי הנחה על זה שהגעתי במיוחד בעקבות המודעה המטעה שלכם'? אמרו לי בזלזול: 'ממש לא'".

 

השמטה בטעות? במקום מיני מישהו כתב S3

יתכן מאוד שמדובר שמישהו במחלקת השיווק או הפרסום של הרשת חשב בטעות בתום לב שמדובר בגלקסי 3S וכך הטעה צרכנים. אולם כך או כך, יתכן שעל פי חוק החברה אמורה היתה למכור לצרכנים שטרחו להגיע לחנות את הגלקסי 3S במחיר שפורסם.

 

ממחסני חשמל נמסר בתגובה: "אנו דוחים מכל וכל את הטענה כי מדובר בהטעיה. בטעות הושמטה בפרסום המילה 'מיני'. כל הנתונים בפרסום, לרבות תמונת המוצר והמפרט הטכני מתייחסים לדגם גלקסי s3 מיני במדוייק.

בשל הטעות, נאפשר ללקוחות שיהיו מעוניינים בכך, לרכוש בתקופת המבצע או את מכשיר הסמסונג גלקסי מיני או את מכשיר הסמסונג גלקסי נקסוס במחיר של 1,999 שקל במקום 2,299 שקל. למכשיר הנקסוס מסך 4.7 שהינו מסך גדול יותר וכמו כן הינו בעל זכרון גדול יותר מזה של מכשיר הסמסונג גלקסי 3S מיני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים