שתף קטע נבחר

עוד אלוף ללבני: אלעזר שטרן מצטרף לתנועה

ראש אכ"א לשעבר הוא האלוף במיל' השני שמצטרף לרשימתה של לבני, אחרי עמרם מצנע. לבני אמרה כי לשטרן, שהוזכר תחילה כמועמד לרשימתו של חיים אמסלם, יהיה חופש הצבעה בנושא המדיני. ב-10:00 - לבני מציגה את רשימת "התנועה"

אחרי עמרם מצנע - אלוף שני ברשימתה של ציפי לבני : ביום האחרון להגשת הרשימות לכנסת ה-19 הצטרף הבוקר (יום ה') האלוף במילואים אלעזר שטרן לרשימת התנועה. הוא יוצב בצמרת הרשימה. שמו של שטרן הוזכר בעבר כמועמד לרשימתו של ח"כ חיים אמסלם, אך זה הגיש את רשימתו כבר אתמול, ללא שמו של האלוף. ב-10:00 תקיים לבני מסיבת עיתונאים ובה היא צפויה להציג את רשימת התנועה.

 

עמוד הבחירות של ynet - הכול על בחירות 2013

 

מגישים רשימות - כתבות אחרונות ב-ynet

מרינה סולודקין פורשת מהחיים הפוליטיים

רוצים לעגון בכנסת: הכירו את מפלגת הפיראטים

ציפי לבני: יחימוביץ' ולפיד אמרו לי "לא" גדול

רשימת קדימה: ישראל חסון שני, פלסנר שלישי

 

שטרן (56), ראש אכ"א לשעבר, חובש כיפה, ידוע בעמדות הבלתי שגרתיות שהביע עוד כשלבש מדים. במהלך כהונתו דחף לגיורם של חיילים שאמהותיהם אינן יהודיות, ויצא נגד הרבנים. "לא הגיוני", אמר פעם, "שאת מקום קבורתם של חיילים שנפלו בקרב על הגנת ישראל קובעים אנשים שאין סיכוי שהילדים שלהם יגיעו למקומות האלה".

 

האלוף במיל' שטרן, אב לחמישה וסב לחמישה, שירת בצנחנים והיה מפקד בית הספר לקצינים, קצין חינוך ראשי וראש אכ"א. בהודעת ההצטרפות אמרה לבני: "אין ספק כי אלעזר מהווה דוגמה למי שהיה נכון להתייצב בעת הזאת לחולל שינוי.

 בתחום המדיני שותף אלעזר לעמדה לפיה השמירה על ישראל כמדינה יהודית מחייבת אימוץ עיקרון שתי מדינות לאום ומשא-ומתן פעיל להשגתו, תוך שסוכם כי בכפוף לעיקרון זה לאלעזר יהיה חופש הצבעה בנושא".

 

אתמול הצטרף לרשימת "התנועה" ניצב בדימוס דוד צור. כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, צור (53), מפקד מחוז תל-אביב של המשטרה ומפקד מג"ב לשעבר, שפרש משירות לפני כמה שנים, ישובץ כנראה בעשירייה הראשונה. "אני שמחה להודיע על הצטרפותו של דוד צור לתנועה", אמרה לבני. "הוא עוד אדם שתרם רבות לביטחון המדינה. מומחיותו וניסיונו הם בתחום הביטחון האישי של האזרחים ולכן יהיה אמון על זה בתנועה".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלעזר שטרן
צילום: ירון ברנר
מומלצים