שתף קטע נבחר

אוי אמסטרדם: העיר תאסור מריחואנה בבתי ספר

בעיר התיירותית נוקטים מדיניות סובלנית כלפי שימוש בסמים קלים ב"קופי שופס" שלה וברחובותיה, אבל מוסדות הלימוד הם מחוץ לתחום. "תלמידים מסטולים גורמים לבעיות בבתי הספר"

סמים? לא בבית ספרנו: העיר אמסטרדם, שידועה בכל העולם בבתי הקפה שלה שמוכרים סמים קלים, מתכננת לאסור עישון מריחואנה בבתי ספר. דוברת עיריית אמסטרדם, איריס רשף, אמרה כי הצעד הכרחי משום שתלמידים מסטולים גורמים לבעיות בכמה בתי ספר.

 

עוד חדשות בעולם :

'הזונה של ברלוסקוני' לא באה להעיד: 'אני בחו"ל'

קובה: נשיא ונצואלה הוגו צ'אבס נותח בהצלחה

אובמה תומך באופוזיציה הסורית: "צעד גדול"

 

הולנד הייתה ידועה במשך עשרות שנים במדיניות הסובלנית שלה כלפי שימוש בסמים קלים ובמסגרת המדיניות הזו אף שמריחואנה נחשבה באופן טכני לבלתי חוקית, המשטרה לא עצרה אנשים על החזקת כמויות קטנות של הסם והוא אף נמכר באופן חופשי ב"קופי שופס". גם בבתי הספר אסרו שימוש בסמים, אך לא יכלו לאכוף את החוק.

 

השימוש במריחואנה אסור, אך המשטרה לא אוכפת את החוק. "קופי שופ" באמסטרדם (צילום: AFP) (צילום: AFP)
השימוש במריחואנה אסור, אך המשטרה לא אוכפת את החוק. "קופי שופ" באמסטרדם(צילום: AFP)

 

אחרי שינוי שבוצע בחוק הלאומי, העיר אמסטרדם יכולה עתה לאסור שימוש במריחואנה בבתי ספר תחת החוק נגד מטרד לציבור והמשטרה יכולה כעת לקנוס תלמידים שעוברים על החוק.

 

הממשלה בהולנד אישרה את הקמת בתי הקפה המשודרגים באמסטרדם שבהם מוכרים כמויות קטנות של סמים עוד בשנות ה-60, ומאז הם מושכים אליהם מדי שנה מיליוני תיירים ממדינות קצת פחות מתירניות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעשן ג'וינט ב"קופי שופ" באמסטרדם
צילום: AP
מומלצים