שתף קטע נבחר

הרבנים הראשיים: מתפללים על הרב בקשי-דורון

עם היוודע כתב האישום נגד הרב הראשי לשעבר, אליהו בקשי-דורון - הודיעו הרבנים הראשיים לישראל כי הם מתפללים להוכחת חפותו ולזיכויו המוחלט

תפילת הקולגות: הרבנים הראשיים לישראל, יונה מצגר ושלמה עמאר, הודיעו היום (ב') כי הם מתפללים להוכחת חפותו של קודמם בתפקיד, הרב אליהו בקשי דורון, ולזיכויו מאשמת קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות - זאת בעקבות הגשת כתב האישום נגדו ב"פרשת הרבנים".

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - בפייסבוק של ynet, וכל מה שיהודי - כאן

 

 

בהודעה שפרסמה הרבנות הראשית בעניין נכתב כי מבחינתה "הפרשה הסתיימה". הרב אליהו בקשי-דורון כיהן כ"ראשון לציון" - הרב הראשי הספרדי - במהלך עשור, עד שנת 2003. לצדו כיהן הרב ישראל מאיר לאו.

 

הבוקר נודע כי הוגש נגדו כתב אישום לבית המשפט המחוזי בירושלים, בפרשה שנודעה כ"תיק הרבנים", וממנו עולה כי הרב דורון הורה לנפק לאנשי קבע תעודות השכלה תורנית לשם הטבות שכר, תוך העלמת עין ואי-הקפדה על הקריטריונים, ובכך גרם לקופת המדינה נזק של מאות-מיליוני שקלים.

 

מכתב האישום עולה כי בין השנים 1999 ל-2003 הוגשו לרב יצחק אוחנה, מנהל מחלקת הבחינות וההסמכה

ברבנות, בין במישרין ובין באמצעות מתווכים שונים, בקשות לקבלת תעודות השת"ג לתלמידי כוחות הביטחון שלמדו במכללות השונות. בשם כל תלמיד הוגשה בקשה שהכילה מסמכים שונים המתייחסים לאותו התלמיד.

 

הרב בקשי דורון (71) הנחה, על-פי כתב האישום, את הרב אוחנה לנפק לתלמידי כוחות הביטחון תעודות השכלה תורנית גבוהה, תוך שהנחה אותו "להעלים עין" ולא להקפיד על הקריטריונים ו"לסגור את העניין". הרב הראשי לשעבר מואשם כי עשה כן ביודעו כי תלמידי כוחות הביטחון אינם זכאים לקבלת התעודות.

 

פרקליטיו של הרב מסרו בתגובה כי "אין יסוד כלשהו להעמדתו לדין פלילי של הרב בקשי דורון, לא נפל רבב כלשהו במעשיו, וגם הפרקליטות עצמה אינה חולקת על-כך שהרב בקשי דורון לא קיבל דבר לידיו"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב בקשי-דורון
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים