שתף קטע נבחר

עוד צעד לאוני' באריאל: בג"ץ לא הוציא צו ביניים

ראשי האוניברסיטאות ביקשו לבטל את מהלך שדרוג המרכז האוניברסיטאי ואמרו כי "החלטה כזו עלולה להתפרש כמהלך פוליטי", אבל בג"ץ הורה להם לתקן את העתירה וקירב עוד יותר את האפשרות של אוניברסיטה ראשונה מעבר לקו הירוק

שלט כבר יש, גם הכרה משר הביטחון - ועכשיו גם בג"ץ מסיר מכשול נוסף בפני אוניברסיטה באריאל. בג"ץ הורה הערב (יום ד') לראשי האוניברסיטאות לתקן את עתירתם נגד הקמת אוניברסיטה באריאל, נוכח העובדה שזו הוגשה עוד לפני השלמת ההליך וטרם אישורו הנדרש של מפקד פיקוד המרכז בצה"ל.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

שופט בית המשפט העליון, אליקים רובינשטיין, קבע כי נוכח העובדה שמפקד כוחות צה"ל באיו"ש כבר קיבל את ההחלטה להכיר במרכז האוניברסיטאי אריאל כאוניברסיטה, יש צורך בתיקון העתירה לשם התאמתה למציאות החדשה, וכי בנסיבות הללו אין מקום לצו ביניים בשלב זה. השופט רובינשטיין, שקיבל למעשה את עמדת המדינה, הורה לתקן את העתירה בתוך שבוע, וקבע לקיים עוד דיון בנושא עד סוף ינואר.

  

השלט כבר הוחלף. ממרכז אוניברסיטאי לאוניברסיטה (צילום: עידו ארז, קיריל אלנברג) (צילום: עידו ארז, קיריל אלנברג)
השלט כבר הוחלף. ממרכז אוניברסיטאי לאוניברסיטה(צילום: עידו ארז, קיריל אלנברג)

 

על פי עמדת המדינה, שהוגשה היום לבג"ץ, "יש לדחות את העתירה ולא להוציא צו ביניים נגד האוניברסיטה באריאל", משום שהיא הוגשה לפני שהתקבלה החלטה סופית על הפיכת המרכז האוניברסיטאי לאוניברסיטה - לאחר שרק מל"ג יו"ש אישרה את המהלך ועוד קודם שהושלם ההליך הסופי, במסגרתו אישרו את הצעד גם היועץ המשפטי לממשלה ומפקד פיקוד מרכז. כמו כן, הוסיפה המדינה כי אם ירצו, יוכלו האוניברסיטאות להגיש עתירה חדשה.

 

בבקשת ועד ראשי האוניברסיטאות מבג"ץ נכתב בין היתר כי "הימים הם ימי בחירות וכל החלטה בעניין רגיש זה בתקופה זו עלולה להתפרש כמהלך פוליטי שאין בינו לבין השיקולים המקצועיים, התקציביים והעניינים שעל שר הביטחון לשקול, ולא כלום. אין כל הגיון או הצדקה לנהוג בבהילות בעניין, דווקא בימים אלה".

 

בעקבות החלטת בג"ץ, ציינו בוועד כי "מסיבות טכניות בלבד ומאחר שהחלטת המפקד הועברה אלינו רק הערב, נתבקשנו על ידי בג"ץ להגיש תוך שבוע בקשה מתוקנת וכך נעשה. בכל מקרה, העתירה עצמה תלויה ועומדת, ואנחנו מקווים כי בג"ץ יבטל את ההחלטה וימנע פגיעה במערכת ההשכלה הגבוהה".

 

שלשום הורה שר הביטחון אהוד ברק למפקד פיקוד המרכז, האלוף ניצן אלון, לאשר את המלצת מל"ג יו"ש ולהכריז על המרכז האוניברסיטאי באריאל כאוניברסיטה. ברק העביר את הנחייתו בעקבות חוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שקבע כי המהלך תקין וסלל את הדרך לאישור הסופי. בסופו של דבר, מפקד הפיקוד חתם על הצו שמשדרג את מעמד המוסד.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן פרסמו הודעת ברכה בעקבות ההחלטה ואמרו כי מדובר ב"חיזוק נוסף להשכלה הגבוהה". אתמול כבר הספיקה הנהלת המוסד להחליף את הלוגו שלו וכן את השלטים שמעתה מכריזים על-כך שמדובר באוניברסיטת אריאל.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפה שחר חי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בקרוב זו אוניברסיטה. מכללת אריאל
צילום: אילן ארד
מומלצים