שתף קטע נבחר

נתניהו: "אוניברסיטה באריאל - תוספת חשובה"

רה"מ בירך על שדרוג המרכז האוניברסיטאי לאוניברסיטה הראשונה מעבר לקו הירוק. "מוסיף לנו אליטה מדעית ואקדמית"

ראש הממשלה מברך על ההכרה באוניברסיטה באריאל ומכנה זאת "תוספת חשובה מאוד". בנאום הערב (יום ג') בטקס הענקת פרס קרן טראמפ להוראה איכותית הוסיף ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "חנכנו גם בית ספר לרפואה בצפת. שנים רבות שלא נפתח לא זה ולא זה - זה מוסיף לנו אליטה אקדמית".

 

נתניהו אמר את הדברים יום לאחר ששר הביטחון אהוד ברק הורה למפקד פיקוד המרכז, אלוף ניצן אלון, לאשר את המלצת מל"ג יו"ש ולהכריז על המרכז האוניברסיטאי באריאל כאוניברסיטה. היום הספיקה הנהלת המוסד להחליף בצהריים את הלוגו שלו וכן את השלטים שמעתה מכריזים על-כך שמדובר באוניברסיטת אריאל.

 

"היום התבשרנו על אישורה של אוניברסיטה חדשה שמינית בישראל, זו תוספת חשובה מאוד", אמר נתניהו בטקס. "אני מוסיף לכם גם שפתחנו בית ספר לרפואה בצפת שמשול למוסד חמישי. שנים רבות לא נפתח לא זה ולא זה. הדברים האלה נותנים לנו אליטה מדעית ואקדמית שהיא נחוצה להוביל את כל המהפכה שאנחנו מדברים עליה".

 

אמש העביר ברק את הנחייתו בעקבות חוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שקבע כי המהלך תקין וסלל את הדרך לאישור הסופי. בסופו של דבר, מפקד הפיקוד חתם על הצו שמשדרג את מעמד המוסד. ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן פרסמו אמש הודעת ברכה בעקבות ההחלטה ואמרו כי מדובר ב"חיזוק נוסף להשכלה הגבוהה".

 

בתוך כך, ועד ראשי האוניברסיטאות ממשיך לנסות לטרפד את מהלך השדרוג. הוועד הגיש היום לבג"ץ בקשה להוציא צו ביניים המורה לאלוף אלון שלא לאשר את החלטת מל"ג יו"ש. בבקשה נכתב בין היתר כי "הימים הם ימי בחירות וכל החלטה בעניין רגיש זה בתקופה זו עלולה להתפרש כמהלך פוליטי שאין בינו לבין השיקולים המקצועיים, התקציביים והעניינים שעל שר הביטחון לשקול ולא כלום. אין כל הגיון ו/או הצדקה לנהוג בבהילות בעניין, דווקא בימים אלה".

 

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, גינה את הגשת העתירה של ראשי האוניברסיטאות לבג"ץ וקרא להם לחזור בהם ולשקול מחדש את עמדתם. שר האוצר מציין כי "לאחר שהוספתי מיליארדי שקל בתוכנית רב-שנתית לחיזוק האוניברסיטאות והמכללות בישראל יהיה זה בבחינת 'לעג לרש' להשיג השגות ולהתלונן על פגיעה תקציבית בשל הקמת האוניברסיטה באריאל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קיריל אלנברג
מעכשיו - אוניברסיטת אריאל
צילום: קיריל אלנברג
ראש הממשלה נתניהו
צילום: אלעד גרשגורן "ידיעות אחרונות"
מומלצים