שתף קטע נבחר

שרית חדד וההופעה בליכוד: "המבקר לא התייחס"

יו"ר ועדת הבחירות הורה לליכוד-ביתנו להגיש עד יום שני תגובה לעתירה הטוענת כי הופעת הזמרת בהשקת הקמפיין עברה על האיסור לקיים תעמולת בחירות. במפלגת השלטון ענו: "היו"ר רובינשטיין והמבקר לא התייחסו להופעה"

"אתה תותח", שרה שרית חדד לבנימין נתניהו בכנס השקת הקמפיין של הליכוד-ביתנו - ואותה הופעה עלולה להוביל לסנקציות חמורות על מפלגת השלטון. יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, שופט העליון אליקים רובינשטיין, יבדוק את התנהלות הליכוד-ביתנו בנוגע להופעת חדד, יבחן אם הופעתה עברה על האיסור לקיים תעמולת בחירות וישקול פנייה ליועץ המשפטי לממשלה.

 

 

השופט רובינשטיין הורה לליכוד ביתנו להגיש את תגובתם לבקשה עד ליום שני, ובינתיים מסרה המפלגה תגובה ראשונה לעתירת מפלגת יש עתיד לוועדת הבחירות המרכזית. "בניגוד לדברים שפורסמו, מבקש הליכוד-ביתנו להדגיש כי לא נאמרה שום אמירה ממבקר המדינה ומיו"ר ועדת הבחירות המרכזית המתייחסת להופעה", טענו בליכוד-ביתנו. אמנון אברמוביץ' חשף את התלונה באולפן שישי בערוץ 2.

 

 

בהחלטת ביניים כתב השופט רובינשטיין כי "ככל שיתברר כי המשיבות הפרו את חוק הבחירות, כנטען בבקשות, תישקל האפשרות לפנות ליועץ המשפטי לממשלה על מנת שיפעל בהתאם לסעיף 17 לחוק דרכי תעמולה, ולחלופין האפשרות כי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית יפעל בהתאם לסעיף 18 לחוק דרכי תעמולה".

 

סעיף 17 מאפשר ליועץ להפעיל את סמכותו להטיל אחריות פלילית על מי שעבר על החוק, ובמצב קיצוני ניתן להטיל קנס ואפילו עונש מאסר. גם יו"ר ועדת הבחירות רשאי להפעיל את סמכותו בדין הפלילי בהתאם לחוק.

 

בתלונה על ההופעה, שהוגשה כאמור על ידי אנשי יש עתיד, הם טענו כי מדובר בהפרה בוטה וחמורה של החוק. חברי מפלגתו של יאיר לפיד ביקשו להחמיר עם הליכוד-ביתנו ולהטיל עליהם את הקנס הגבוה ביותר שקבוע בחוק.

 

אתמול פרסמה גם מפלגת העבודה סרטון שבו טוען מפיק האירועים שלה כי הסכום ששילמה הליכוד-ביתנו עבור הפקת האירוע היה מופרך. "שמי דני אזולאי, ואני מפיק אירועי מפלגת העבודה זה 30 שנה. מימיי לא הגעתי לסכומים שמגיעים אפילו לחצי מהסכום הזה, 700 אלף שקל", נאמר בסרטון.

 

אבי גואטה, אמרגנה של שרית חדד, סירב להגיב לידיעה והפנה לתגובה שכתב ביום שלאחר ההופעה: "שרית חדד מאז ומעולם מופיעה בכל מקום בארץ וברחבי העולם שאליו היא מוזמנת, והרצון והייעוד שלה הוא לשמח את עם ישראל בשירים ובמוזיקה. המוזיקה היא המפלגה המועדפת על שרית והייעוד שלה הוא לשמח את עם ישראל ולחבר בין כולם".

 

בהכנת הידיעה השתתף אור ברנע
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שרית חדד ונתניהו, על הבמה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים