שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הסערה הבאה: ביוגרפיה של מוחמד בעיתון סאטירי
  השבועון הצרפתי "שרלי הבדו" יפרסם גיליון קומיקס מיוחד שכותרתו "חייו של מוחמד". עורך העיתון מכחיש כי מדובר בפרובוקציה: "הטקסטים לוקטו מטורים שכתבו מוסלמים"
  השבועון הסאטירי הצרפתי "שרלי הבדו" יפרסם ביום רביעי גיליון מיוחד שכותרתו "חייו של מוחמד". הגיליון יכלול קומיקס שמורכב מטקסטים שלוקטו מכותבי טורים מוסלמים. כך מסר העורך הראשי של העיתון שארב.

   

  כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet  

  הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

   

  עוד חדשות בעולם :

  גופת הנאנסת נשרפה: "עונש מוות לנאשמים"

  אנדרטייקר יבוא? האלק הוגן פתח מסעדה חדשה

   

  השבועון הצרפתי, שעורר לא פעם זעם בעולם הערבי בגלל פרסום קריקטורות שנויות במחלוקת ובהן בין היתר הנביא מוחמד, הכחיש כי כוונתו ליצור פרובוקציות. "לא מדובר בקריקטורה או בסאטירה, אלא בתיאור מפורט שמבוסס על פרטים ביבליוגרפיים קפדניים שזכו לאישורו של סוציולוג של דתות ממוצא צרפתי-מרוקני.

   

  פרסם בעבר קריקטורות של מוחמד בעירום. עורך העיתון שארב (צילום: MCT)
  פרסם בעבר קריקטורות של מוחמד בעירום. עורך העיתון שארב(צילום: MCT)

   

  "זאת ביוגרפיה שאושרה על ידי האיסלאם משום שהיא נכתבה על ידי מוסלמים. מדובר באוסף של דברים שכתבו מוסלמים על מוחמד בטורים ופשוט העלינו אותם על גבי תמונות", הסביר עורך העיתון. "אני לא חושב שהמוסלמים המלומדים יוכלו להטיף נגד המהות של זה".

   

  בחודש ספטמבר פרסם "שרלי הבדו" קריקטורות של הנביא מוחמד בצעד שליבה את האש בעולם הערבי אחרי המהומות שעורר הסרט האמריקני שלעג למוחמד. בקריקטורה שהופיעה על שערו הראשי של השבועון הסאטירי נראה יהודי חרדי דוחף מוסלמי בכיסא גלגלים שחובש לראשו טורבן. לידם הופיע הכיתוב "אסור ללעוג".

   

  את ההשראה לקריקטורה לקחו עורכי העיתון הצרפתי מהדרמה הקומית המצליחה "מחוברים לחיים" (intouchables), שמגוללת את מערכת היחסים בין עשיר צרפתי שמרותק לכיסא גלגלים לבין המטפל שלו - צעיר שחור ממוצא אפריקני.

  ואם בזה לא די, בכמה קריקטורות שפורסמו בתוך העמודים הפנימיים נראה מוחמד ללא בגדים.

   

  בשנה שעברה הוצתו משרדי העיתון "שארלי הבדו" אחרי שפרסמו קריקטורה שלועגת למוחמד. העיתון הסאטירי שינה את שמו באופן חד פעמי ל"שריעה הבדו" ופרסם איור של מייסד האיסלאם עם הכיתוב "100 מלקות למי שלא ימות מצחוק". צעד זה בא בתגובה לניצחונה של המפלגה האיסלאמית "א-נהדה" בבחירות הכלליות בתוניסיה ולהודעת השלטונות החדשים בלוב כי יתאימו את חוקי המדינה לחוק השריעה האיסלאמי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הסערה הבאה: ביוגרפיה של מוחמד בעיתון סאטירי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AFP
  "אסור ללעוג". שער העיתון שעורר את הסערה הקודמת
  צילום: AFP
  מוצר השנה
  מומלצים