שתף קטע נבחר

ג'עברי בסרטון אחרון: שאללה ינקום ביהודים. צפו

יותר מחודש אחרי חיסולו של רמטכ"ל חמאס, שנתן את האות לפתיחת מבצע "עמוד ענן" בעזה, צץ סרטון שתיעד מסע חשאי שלו לסעודיה, ימים לפני שהופצץ ומת. "אללה, תנקום ביהודים ובאמריקנים", הוא מבקש ליד הכעבה במכה

סרטון חדש שפורסם בימים האחרונים מביא תיעוד אירוני משהו של רמטכ"ל חמאס, אחמד ג'עברי, בימיו האחרונים. חיסולו בחודש שעבר של ג'עברי, ממתכנני חטיפתו של גלעד שליט, נתן את האות לפתיחת מבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה.

 

 • עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet
 • הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

   

  זמן קצר לפני חיסולו נסע ג'עברי לסעודיה, שם ביקר בחשאי במכה במסגרת קיום מצוות החג', העלייה לרגל למקומות הקדושים לאיסלאם. במהלך הביקור, בעודו משקיף על הרחבה שבה נמצאת הכעבה, האבן הקדושה, צולם ג'עברי על-ידי אדם לא-ידוע שהיה איתו. לא ברור מתי בדיוק צולם הסרטון, אולם החג' התקיים בחצי השני של אוקטובר.

   

  בסרטון הקצר נראה ונשמע ג'עברי מתפלל ומבקש שאלוהים ינקום ביהודים ובאמריקנים. "אללה יביא את הניצחון למי שתומך בדת הזו וינחיל תבוסה למי שנטש אותה. תנקום ביהודים ותנקום באמריקנים", אומר ג'עברי בסרטון. הוא מבקש מאלוהים שיעניק ניצחון למוסלמים וישמור על המקומות הקדושים לאיסלאם.

   

  כמה ימים אחרי חיסולו של ג'עברי התראיינה רעייתו, אום מוחמד, וסיפרה כי הוא הצליח להגשים את שלוש המשאלות שביקש למלא בחייו: להשאיר צבא חזק, לפתור את סוגיית האסירים הפלסטינים הכלואים בישראל ולקיים את מצוות החג'.

   

  אלמנתו של ג'עברי סיפרה כי כששב ממכה הוא הביא מתנות לכל מכריו ושכניו, כאילו היה מדובר במזכרות אחרונות ממנו. "ירדתי איתו לשוק וראיתי שהוא משתוקק להביא לכל מכר או קרוב שלו מתנה. הוא לא שכח אף אחד", סיפרה אום מוחמד.

   

  ג'עברי חוסל עם בנו ב-14 בנובמבר ברצועה. עד לרגע התקיפה נוהל המבצע המודיעיני של השב"כ תחת פיקודו הישיר של ראש השב"כ יורם כהן. מיד אחרי חיסול ג'עברי תקף צה"ל את מאגרי הרקטות ארוכות הטווח של ארגוני הטרור, וכך הותיר בידיהם כמות מצומצמת בלבד של רקטות כאלה לקראת המשך הלחימה. מבצע "עמוד ענן" נמשך שמונה ימים.


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אחמד ג'עברי בסרטון האחרון. "אללה יביא את הניצחון"
  מומלצים