שתף קטע נבחר

דין דין אביב: יש תשובה, לא שלמה

היא מכסה את הראש פעמיים בשבוע, ומחזיקה מטבח כשר. אבל עם השירה עוד קשה לה, וגם להורים קשה עם השינוי. דין דין אביב בראיון גלוי לב לשרון רוטר על הדרך לתשובה שרצופה בכוונות טובות, ועל הפנטזיה לפתוח "זאפה" למהדרין

דרך ארוכה עשתה דין דין אביב מפסטיבל שירי הילדים (ה"שירוויזיון") לפני למעלה משלושים שנה - ועד להכרה הממסדית כ"תגלית השנה" בשנת 2007. אבל את הדרך האמיתית עושה אביב בשנים האחרונות, עם כניסתה לעולם הדת בעקבות חזרתו בתשובה של בעלה, אלון יופה.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו

 

 

המטבח הכשר, כיסוי הראש והדרישה ההלכתית לחדול משירה בפני קהל מעורב הם מקצת התהליכים שלא באים לה בקלות. אבל אביב נחושה להמשיך בדרך שבה החלה, זו שהיא קוראת לה "הבירור היהודי שלי". את המטבח היא כבר הכשירה: "כדי שכל יהודי בכל דרגה יוכל לאכול אצלי. המטבח החזיר אתי בתשובה"; עם כיסוי הראש היא משלימה אט-אט: "הבטחתי לבעלי פעמיים בשבוע" - אבל השירה, זה כבר סיפור אחר.

 

"אני מבינה הכל, אבל גם נורא מבינה שיש לי תפקיד ואחריות על מתנת אל מאוד גדולה שקיבלתי, ועניינה קירוב, אהבה ואחדות", אביב מודה בראיון גלוי לב למוזיקאית שרון רוטר, בעצמה חוזרת בתשובה. "יש לי קונפליקט. ברור לי שזה בולם לי את ההתקדמות בתשובה. הפנטזיה שלי היא לפתוח 'זאפה' תל אביב לנשים, ולא אכפת לי שהגברים יהיו בבר מאחורה. כמו בבית כנסת, רק שהפעם הגברים מאחורה, לא רואים לא שומעים, והנשים שלהם ישבו מקדימה".

 

"ההורים התחרפנו"

ההידבקות של אביב בדת העמיקה מאוד דרך גני הילדים: "הייתי הראשונה שהילד שלה הלך עם פאות, ואני עוד לא חזרתי ממש בתשובה. כולם היו בשוק", היא מספרת. אך ההורים עליזה ומוצי אביב, שחיים את עולם הבידור, לא התחברו למהלך בקלות. "הם התחרפנו", היא מספרת. "פשוט השתגעו. יום אחד הם גם קצת גזרו את הפאות כשהילד ישן... לא כל כך התחשבנו. היינו צעירים בשבע שנים. היום אני מבינה שזה לא היה מדויק עבורם. צריך נורא להתחשב".

 

ולמרות התשובה והקונפליקט, אביב לא נפרדת מהבמה: "ברור לי שהאלבום הבא יהיה הרבה יותר עם אמירה יהודית. אני אומר תודה להמון זמן ותקופה ארוכה ויפה שהייתה, ואני קדה לה קידה, וממשיכה הלאה מהנקודה הזאת". ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם למפגש נשי מיוחד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
רוצה שיקראו לילדים "צדיקים". דין דין אביב
צילום: אורות
צילום: אורות
שרון רוטר
צילום: אורות
מומלצים