שתף קטע נבחר

נתניהו על דיסקין: הוא מדבר מתסכול אישי

רה"מ על דברי יובל דיסקין: "מצד אחד אומרים - שיקולים פרטיים. מצד שני אומרים - שליחות משיחית. אני בשליחות פקוחת עיניים". לניסיון ליצור גוש חוסם משמאל הגיב בביטול: "את הדרך המדינית-ביטחונית בממשלה הבאה אני אוביל"

מסערת דיסקין הוא לא יכול היה להתעלם: ראש הממשלה העניק הבוקר (יום א') ראיונות לתחנות הרדיו וניסה להשיב לדברי ראש השב"כ לשעבר, שהתריע מפני משבר מנהיגותי וטען שאצל בנימין נתניהו ואהוד ברק האינטרס האישי, האופורטוניסטי, העכשווי, הוא המוביל לפני כל דבר אחר. בראיון לגולן יוכפז בגל"צ טען נתניהו כי "הדברים באים בעיתוי לא מקרי ומשקפים גם תסכול אישי".

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

דיסקין חשף בראיון כי בדיון חשוב ורגיש בעניין איראן עישנו נתניהו, ברק וליברמן סיגרים מול הפורום, בזמן שבחוץ הכינו שפים ארוחת צהריים מפוארת. נתניהו טען מנגד כי "לא רק שזה לא מדויק, זה גם לא משקף את הדבר העיקרי שקרה. עוד לא היו דיונים כל כך מעמיקים בנושא איראן כפי שהיו כאן. אני בניגוד לאחרים לא משמיץ אחרים ולא נכנס לדברים האלה, זה לא ראוי".

 

 

דיסקין. מתריע מפני אופורטוניזם (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
דיסקין. מתריע מפני אופורטוניזם(צילום: אלכס קולומויסקי)
 

גם בראיון לאריה גולן ברשת ב' התייחס ראש הממשלה לסערת דיסקין וענה במתקפה נגדית: "לפחות שאלה שתוקפים אותי יבחרו באיזה קו הם רוצים לתקוף אותי - מצד אחד אומרים שיקולים פרטיים, מצד שני אומרים שאני בשליחות משיחית. אני בשליחות לא משיחית אלא פקוחת-עיניים, רואה מה יש סביבנו - איראן שמתגרענת, סוריה עם נשק כימי, טילים בידי חיזבאללה וחמאס ומבול של מסתננים וגם גורמי טרור שבאים מסיני. בכל אלה אני מטפל בשליחות אמיתית".

 

בגל"צ הגיב נתניהו גם לניסיון להקים גוש חוסם במרכז-שמאל. "אין ספק שמפלגות השמאל ינסו להתאחד לפני הבחירות", אמר נתניהו. "אני לא מוציא מכלל אפשרות שהן יעשו את זה גם יום אחרי הבחירות. זה דבר שחוזר על עצמו פעם אחר פעם, הם מנסים להפיל אותי והם לא בוחלים בכל מיני אמצעים".

 

"לא פוסל אף אחד"

נתניהו שב והבהיר כי לבני לא תשמש כשרת החוץ בממשלה הבאה שירכיב, ואמר כי שותפיו יגיעו מצדה הימני של המפה הפוליטית. "קודם כל מה שיהיה זה ממשלה בראשות מפלגת שלטון גדולה שיוביל הליכוד, בדרך המדינית והביטחונית שאני מוביל. אני מניח שיהיו גם שותפים מצד אחד, משום שהם לא צריכים להתנצל בפני הבוחרים שלהם על שהם רוצים אותי כראש ממשלה".

 

נתניהו סייג עם זאת: "אבל קיימת תמיד אפשרות שמי שרוצה להצטרף לזה יוכל לעשות זאת. אני לא פוסל אף אחד, אבל אם שואלים אותי, יש כאן פסילה שלי. הם מתארגנים להפיל אותי, הם רוצים להביא לכך שיהיה גוש חוסם של השמאל, ואם לא יהיה גוש חוסם - להביא לכך באמצעים כאלה ואחרים והיו דברים מעולם".

 

בהתייחסו לנפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי, בירך נתניהו על "שחזר בו", כיוון שלדבריו, "אמרתי שמי שדבק בסרבנות לא יהיה בתוך הממשלה. טוב שחזר בו", וכך אמר גם לגבי יאיר שמיר: "הוא כבר התנצל על כך וטוב שעשה". זאת בעקבות דבריו של שמיר ביום שישי, שלפיהם נתניהו "רוצה למצוא חן ובמידה מסוימת מזגזג בדעותיו. נאום בר אילן הגיע בשל לחץ חיצוני גדול ולא כנאום עקרוני". 

 

גם לנאום בר אילן התייחס נתניהו, והסביר: "אני בהחלט חוזר ואומר את אותם דברים - שתי מדינות לשני עמי לאום. אי אפשר לבקש מאיתנו להכיר במדינה פלסטינית בלי לבקש מהם לעמוד על כך שיכירו במדינה יהודית. הם לא מוכנים להכיר בזה, וזה שורש הסכסוך. עליהם גם להכריז על סוף הסכסוך. גם לדבר כזה הם לא מוכנים. אז מה, נמסור להם שטח כדי שימשיכו במתקפה נגדנו?".

 

ראש הממשלה הגיב לאזהרות מפני פרוץ אינתיפאדה שלישית: "אנחנו נערכים לקראת כל האפשרויות ואני חושב שאנחנו נדע לטפל בזה בדרך הנכונה". הוא טען כי שב וניסה להגיע להידברות עם הפלסטינים, ועקץ את קודמיו בתפקיד: "מצד שני אני יכול לומר לך מה עוד לא עשינו - לא עשינו מלחמות מיותרות ולא פינינו שטחים שנתפסו מיד על-ידי באי-כוחה של איראן, על-ידי החמאס ואחרים. אנחנו מנהלים את זה באחריות מוּל גורמים שהם עויינים את הקיום שלנו או מתחמקים ממשא ומתן לשלום אמיתי איתנו".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. "לא פוסל אף אחד"
צילום: עמית שאבי, "ידיעות אחרונות"
שמיר. "התנצל וטוב שכך"
צילום: באדיבות "המרכז ללימודים אקדמאים", אור יהודה
לבני. לא תכהן כשרת חוץ
צילום: יובל חן
מומלצים